حکم کمیته انضباطی AFC درباره حاشیه‌های دیدار لغو شده سپاهان - الاتحاد، شائبه‌هایی درباره وضعیت میزبانی طلایی‌پوشان در دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز ۱۰ مهر قرار بود تیم فوتبال سپاهان در دومین هفته از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، در ورزشگاه نقش جهان اصفهان پذیرای الاتحاد عربستان باشد که بازیکنان الاتحاد وارد زمین نشدند. رسانه‌های سعودی نوشتند شاگردان نونو اسپریتو سانتو حاضر به حضور در زمین مسابقه نشدند که چندی بعد مشخص شد این مسابقه با تصمیم ناظر بازی لغو شده است.

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ۳۱ روز بعد رأی مربوط به این دیدار را صادر کرد که سپاهان با نتیجه ۳ بر صفر، بازنده این مسابقه اعلام شد. باشگاه اصفهانی همچنین به پرداخت ۲۰۰ هزار دلار جریمه نقدی، بازگرداندن درآمدهای ناشی از برگزاری دیدار با الاتحاد و محرومیت از بازی در ورزشگاه نقش جهان محکوم شد.

مسئله‌ای که در مورد یکی از بندهای محکومیت سپاهان به محل اختلاف تبدیل شده، تعداد بازی‌هایی است که سپاهان نمی‌تواند در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به میدان برود. سپاهان در بند پنج حکم کمیته انضباطی AFC، از بازی در استادیوم نقش جهان برای سه بازی از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا محکوم شده است.

با این وجود، در بند ششم این حکم آمده است: «مطابق تبصره‌های ۳۴.۱ و ۳۴.۳ آیین‌نامه انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا، اجرای محرومیت مربوط به سومین بازی از سه بازی مذکور در بند پنج، برای یک دوره سه ساله به حالت تعلیق درآمد. در صورتی که در این دوره تخلف دیگری با ماهیت مشابه رخ بدهد، تعلیق به‌صورت خودکار لغو و مجازات مربوطه اعمال می‌شود».

به این ترتیب می‌توان گفت در صورتی که باشگاه سپاهان موارد مدنظر کنفدراسیون فوتبال آسیا را تأمین کند، AFC مشکلی با میزبانی سپاهان در این ورزشگاه نخواهد داشت. طلایی‌پوشان تنها نماینده باقیمانده ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۴-۲۰۲۳ محسوب می‌شوند و در مرحله یک هشتم نهایی با یکی از تیم‌های النصر، الهلال و العین روبه‌رو خواهد شد.

ژوزه مورایس سرمربی سپاهان شب گذشته (جمعه) در نشست خبری پیش از دیدار با مس رفسنجان از AFC درخواست کرده بود که محرومیت سپاهان از میزبانی در سومین مسابقه بخشیده شود که مطابق بند مذکور، می‌توان گفت سپاهان از این بابت با مشکلی مواجه نیست. در شرایطی که کمک داور ویدیویی (VAR) به ورزشگاه نقش جهان بازگردد، این استادیوم می‌تواند میزبان دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان باشد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.