پیشکسوت تیم فوتبال سپاهان گفت: با وجود هزینه هنگفت عربستانی‌ها، تیم‌های ایرانی همچنان از نظر نیروی انسانی می‌توانند بهتر از سعوی‌ها باشند.

کریم قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد شکست سپاهان مقابل الاتحاد عربستان در هفته ششم مرحله‌ گروهی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: از نظر کیفیت و سطح بازی سپاهان سرتر و بهتر بود اما بخش دفاعی سپاهان روی گل الاتحاد تمرکز لازم را نداشت. در صحنه گل اول هم مدافع سپاهان به دلیل جوانی در منطقه خطرناکی به رقیب خطا داد. در نهایت می‌توان گفت نماینده ایران فوتبال قابل قبولی ارائه کرد.

وی افزود: بخش هجومی الاتحاد فوق العاده بود. آنها توانستند از ۳ موقعیت ۲ گل بزنند. وقتی ژوتا با ۳۰ میلیون دلار از ترکیب بنفیکا جذب الاتحاد می‌شود، در دقایق خاص اثر خودش را می‌گذارند. سپاهان اگر چه فوتبال قابل قبولی ارائه داد و کارشان مطلوب بود اما در نتیجه تیم رقیب برتر بود.

قنبری در پاسخ به این سؤال که آیا شکست الاتحاد مقابل سپاهان مشابه باخت طلایی‌پوشان مقابل ملوان نبود، گفت: در بازی دو تیم این شباهتی که می‌گویید را ندیدم؛ اما قبول دارم که نباید حریف را دست کم گرفت و رقیب را ضعیف قلمداد کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا طبق آمار الاتحاد بیشترین شکست سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا را رقم زده است، عنوان کرد: آمار دقیق را نمی‌دانم؛ اما در دورانی که خودم عضو کادر فنی سپاهان بودم دو مرتبه این تیم را یک بر صفر در عربستان و یک بار هم با نتیجه ۴ بر صفر شکست دادیم. در فوتبال خودمان نوسان داریم و دامنه این نوسان حتی سپاهان را در برمی‌گیرد. توان مدیریتی، سازماندهی و سیاستگذاری کلی تأثیرگذار است. این موارد به سیاستگذاری کلی باشگاه سپاهان بازمی‌گردد.

پیشکسوت سپاهان راجع‌به اینکه آیا تغییر گایاردو سرمربی الاتحاد یکی از عوامل شکست نماینده ایران در هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود، گفت: تغییر سرمربی در هر تیمی می‌تواند با شوک مثبت، منفی یا همان حالت قبلی همراه باشد. در ۴ هفته اخیر می‌تواند تأثیر داشته باشد. این مربی بازیکنان کم تجربه‌ای ندارد که بخواهند خودشان را ثابت کنند ولی در حالت کلی مربیان اهل آمریکای جنوبی اجازه آزادی عمل بیشتری به بازیکنان در زمین مسابقه می‌دهند و عموماً فاصله زیادی با مربیان اروپایی دارند.

قنبری با اشاره به هزینه‌های هنگفت تیم‌های عربستانی اظهار داشت: با اینکه تیم‌های عربستانی هزینه‌های هنگفتی داشتند و ستاره‌های جهان را جذب کردند، هنوز تغییر آنچنانی در فوتبال بازیکنان عربستانی رخ نداده است. هنوز تیم‌های ایرانی از نظر نیروی انسانی می‌توانند بهتر باشند اما در دو، سه سال آینده احتمالاً می‌توانیم شاهد تغییرات در بازیکنان عربستانی هم باشیم. باید با ایجاد زیرساخت‌های کافی، مبارزه با دلالی و هزینه‌کرد لازم در سطوح پایه، فوتبال کشورمان را توسعه بدهیم. اگر روی مدیریت فوتبال، برنامه‌ریزی و بحث زیرساخت‌ها خوب کار کنیم کماکان با هزینه هنگفت کشورهای عربی مشکلی نخواهیم داشت.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.