سرمربی سپاهان اصفهان گفت که شاگردانش باید در اصفهان مقابل رقبای آسیایی خود به میدان بروند؛ نه در تهران.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از اصفهان، ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال سپاهان اصفهان مقابل مس رفسنجان اظهار داشت: خوشحال هستم که به لیگ برتر بازمی‌گردیم. تقویم مسابقات نسبت به بازی‌های ملی بعدی فشرده‌تر خواهد بود که این فشردگی باعث می‌شود همه بازی‌ها مهم باشد و بسیار هیجان‌انگیز پیش برود.

وی در مورد تغییر مدیریتی در باشگاه سپاهان و جدایی محمدرضا ساکت از این باشگاه بیان کرد: همیشه اتفاقاتی در حال رخ دادن هستند و این اتفاقات امسال در باشگاه ما بیشتر و بیشتر شده‌اند. چالش‌ها همیشه در زندگی ما همیشه وجود دارند. ساکت برای ما بسیار قابل احترام بوده‌اند و زحمات زیادی کشیده‌اند.

سرمربی سپاهان با تمجید از مدیرعامل پیشین این باشگاه خاطرنشان کرد: ساکت شخصیت باکلاسی است و متأسف هستیم که در خدمت او نیستیم. با این حال گاهی باید اجازه بدیم برخی افراد بروند. نمی‌دانم شرایط دقیقاً چگونه بوده و نمی‌خواهم درباره آن صحبت کنم. ساکت فرزند اصفهان است و همیشه با ما خواهد بود.

مورایس در مورد صعود سپاهان به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و احتمال تقابل با النصر یا الهلال در این مرحله عنوان کرد: این اتفاق برای ما دستاورد بزرگی به شمار می‌رود و باعث افتخار ما بود که در میان ۱۶ تیم حاضر در این سطح باشیم. اصلاً کار ساده‌ای نبود که این مرحله را با قدرت و شرافت پشت سر بگذاریم. بازی خوبی با الاتحاد داشتیم و می‌توانیم با دو تیم دیگر از عربستان سعودی مواجه شویم.

وی با اشاره به دیدار سپاهان برابر الاتحاد عربستان تصریح کرد: سفر بسیار خوبی به عربستان داشتیم که برخی کارگران شرکت فولاد مبارکه با ما سفر کردند. آنها هم بازی ما را دیدند و هم به مکه آمدند. یکی از کارگران ساده شرکت فولاد مبارکه سابقه ۲۰ سال کار در آن کارخانه داشت، از جوانی شروع به کار کرد و نزدیک بود کار به قیمت جان او تمام شود. شرکت فولاد مبارکه پیگیر سلامتی این فرد بود و او کاملاً ریکاوری شد.سرمربی سپاهان مجدداً به ستایش مدیرعامل پیشین طلایی‌پوشان پرداخت و گفت: ساکت فراموش‌شدنی نیست؛ نه فقط به‌خاطر کاری که با تیم سپاهان کرد و اینکه توانستیم به مرحله بعد صعود کنیم، بلکه به‌خاطر سفر به عربستان. مورایس، النصر و الهلال را بسیار باکیفیتی و العین را قابل احترام دانست و اظهار داشت: برای تیمی که ذهنیت صعود به فینال دارد، فرقی نمی‌کند با کدام تیم بازی کنیم. مقابل هر تیم باید راهکارهای لازم برای پیروزی را پیدا کنیم. همه آنها بازیکنانی دارند که آنها را از مدت‌ها قبل می‌شناسم. النصر یکی از بهترین بازیکنان دنیا را در ترکیب دارد (کریستیانو رونالدو) که برنده پنج توپ طلاست.

وی با اشاره به محرومیت هواداران سپاهان با حکم کمیته انضباطی AFC عنوان کرد: به کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گویم که جریمه سه بازی بدون تماشاگر ما را مجدداً بررسی کنند. می‌تواند عادلانه باشد که در حضور هواداران خودمان بازی کنیم؛ نه ۵۰۰ کیلومتر دورتر. در زمان مناسب آماده مسابقه خواهیم بود.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این پرسش که آیا شاگردانش را لایق برتری مقابل الاتحاد می‌داند یا خیر، تصریح کرد: اگر می‌توانستیم ببریم که بله؛ اما نتوانستیم.

مورایس درباره دیدار با مس رفسنجان خاطرنشان کرد: کسب سه امتیاز و صعود به بالای جدول مهم است. می‌خواهیم بازی خودمان را انجام بدهیم و اینجا هستیم تا از لحظات لذت ببریم. بازیکنانی داریم که باید تلاش کنند از بازی لذت ببرند.

وی در ادامه بیان کرد: نتیجه مهم است، اما درباره ماندن در بالای جدول باید بگویم که ما بالای جدول بودیم و چهار امتیاز از ما گرفتند! اگر به این مسئله فکر کنیم، باید گریه کنیم که چرا چهار امتیاز گرفتند و پایین آمدیم! می‌خواهیم کاری کنیم تا خودمان خوشحال شویم و هواداران به حضور ما در زمین افتخار کنند. می‌خواهیم جوانمردانه بازی کنیم، به ارزش‌های انسانی احترام بگذاریم و به حریفان و هواداران آنها خوشآمد بگوییم.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این پرسش که آیا از عملکرد خودش در این باشگاه رضایت دارد یا خیر، گفت: بازیکنان در این باره به شما پاسخ می‌دهند، اما من خوشحال نیستم و دوست دارم بازیکنان به بالاترین حد پتانسیل خودشان برسند. آنها این توانایی را دارند و می‌خواهیم بازیکنان پیشرفت کنند.

مورایس در پایان اظهاراتش عنوان کرد: پیشرفت آنها منجر به پیشرفت تیم می‌شود تا بتوانیم تیمی واقعی باشیم و هر روز امتیاز بگیریم. این کسب امتیاز صرفاً در بازی نیست و باید به روند پیشرفت ادامه بدهیم. بابت چیزی که امروز داریم، خوشحال هستیم و باید ببینیم فردا چه اتفاقی رخ می‌دهد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.