سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: یکسری از دوستان در حال حاضر تندروی می‌کنند و پاسخ دادن به برخی انتقادها خنده‌دار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا عنایتی در نشست خبری پیش از دیدار پیکان مقابل ذوب‌آهن اظهار داشت: ما فردا با یک تیم با ساختاری خوب بازی داریم که در جدول در رتبه‌ای خوب قرار دارد. ذوب‌آهن همیشه یکی از تیم‌های قرص و محکم باشگاهی ما بوده است و این فصل هم با ربیعی تجربه بهتری را کسب می‌کند و جزو مدعیان جدول قرار گرفته است. ما بازی سختی داریم و تمام تمرکزمان را گذاشتیم تا از این دیدار با امتیاز بیرون بیاییم. با توجه به تمریناتی که در روزهای گذشته با هم داشتیم بازیکنان ما پتانسیل خوبی دارند و امیدوارم به لحاظ روحی هم آماده بازی باشیم.

وی ادامه داد: ذوب‌آهن تاکتیک‌های متنوعی دارد و یکی از تاکتیک‌های خطرناک آنها پرتاب اوت‌های بلند است. ما در طول هفته تمرین کردیم و ان‌شاءالله بازیکنان ما بازی با تمرکزی انجام بدهند. باید از اشتباهات حریف استفاده کنیم و بتوانیم دست پر از زمین بیرون بیاییم و همه هم از بازی ما راضی باشند.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در پاسخ به این پرسش که تیمش می‌تواند با شکست ذوب‌آهن از شرایطی که در هفته‌های گذشته داشته است، خارج شود، گفت: ما با واقعیت جلو می‌رویم. این موضوع فقط مختص به پیکان نیست و تیم‌های زیادی هستند که مثل شرایط ما دارند. جدول لیگ امسال خیلی پیچیده است و الان نمی‌توانیم درباره تیم‌ها به قطعیت بگوییم کدام تیم بهتر است. در سال‌های گذشته هم داشتیم تیم‌هایی که در نیم‌فصل اول در صدر جدول بودند و در آخر فصل به لیگ دسته اول سقوط کردند. ما باید تمرکز داشته باشیم، آن چیزی که من در تمرینات از بازیکنان تیمم دیدم، بچه‌ها باکیفیت هستند. وقتی جوانگرایی صورت می‌گیرد باید تاوان آن هم پرداخت شود. هرچه جوانان ما تجربه بیشتری کسب کنند شرایط بهتر می‌شود. مطمئنم که شرایط پیکان بهتر خواهد شد. در نیم‌فصل صد درصد نقاط ضعف‌مان را پوشش می‌دهیم. ما چند بازیکن مصدوم داریم، مصدومان ما اصلی‌ترین اتفاق بد در بدو ورود من بودند و امیدواریم هرچه سریع‌تر آنها به جمع ما اضافه شوند. باید جلو برویم و تا نیم‌فصل چهار هفته در پیش داریم.

عنایتی با اشاره به اتفاقات بازی گذشته تیمش در اراک مقابل آلومینیوم خاطرنشان کرد: ما نمی‌خواهیم وارد بحث داوری بازی با آلومینیوم شویم. ما هم گل سالم زدیم و مردود شد و هم گل آفساید خوردیم، اما هیچ وقت جنجال نکردیم. نباید این خونسردی و صحبت نکردن ما باعث شود که فکر کنند حقی نداریم. درباره بازی آلومینیوم - پیکان به همه چیز پرداخت شده بود جز به گل سالم ما! شاید گل ما خار بوده و گل دوستان گل بوده است! نباید بین تیم‌ها تبعیض قائل شود، واقعیت این است که ما هم گل سالم‌مان گرفته نشد و هم اینکه گل آفساید خوردیم، ولی حاشیه‌ای درست نکردیم. مسائل نباید باعث شود که همه اتفاقات را به نفع خودمان جلو ببریم. داور به هر حال انسان است و شاید در آن بازی شرایط خوبی نداشت. امیدوارم که در بازی فردا همه اتفاقات به حقانیت یک تیم باشد و با فوتبال نتیجه رقم بخورد.

وی در ادامه درباره ترکیب جوان پیکان در این فصل خاطرنشان کرد: ما از نظر هزینه جزو تیم‌های پایین هستیم، ولی جوانان پیکان می‌توانند در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند و اگر قدر خود را بدانند در همین فصل جوان‌های زیادی به فوتبال ما معرفی می‌شوند. در بازی با آلومینیوم من شناخت زیادی از بازیکنانم نداشتم و براساس بازی‌های قبلی ترکیب را چیدیم. برای این بازی شناخت بهتری از بازیکنان دارم، ولی مصدومان تیم دست‌مان را بسته است و تا نیم‌فصل با همین شرایط جلو برویم و بهترین عملکرد را داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در واکنش به مشکل گلزنی پیکان در این فصل تصریح کرد: مشکل گلزنی نه تنها برای تیم پیکان، بلکه سال‌هاست که در کل لیگ ما این اتفاق افتاده و حتی در سطح دنیا هم همه دنبال یک مهاجم شش‌دانگ می‌گردند. چون ما آموزش نداریم سال به سال شرایط‌مان سخت‌تر می‌شود و اگر الان یک نفر مهاجم خوب پیدا کند فکر کنم همه تیم‌های لیگ به سرعت آن بازیکن را جذب کنند. من آنچه تجربه دارم سعی می‌کنم در اختیار بازیکنانم بگذارم. در هفته‌های گذشته تمرینات اختصاصی داشتیم، بازیکنان جلوی ما تقریباً از خطوط دیگر ما باتجربه‌تر هستند و امیدوارم با تمرین بیشتر مشکل گلزنی‌مان حل شود.

عنایتی در پاسخ به این سؤال که اگر در بازی بعد هم تیمش از ناحیه داوری متضرر شود، باز هم سکوت خواهد کرد، گفت: من سعی می‌کنم با قضایا منطقی برخورد کنم. ما هم انسان هستیم و بعضی‌ وقت‌ها اشتباه می‌کنیم. در کنار اینکه باید وسایلی را برای داوران تهیه کنیم تا به آنها کمک کند، ما هم باید یک مقدار از تنش در بازی‌ها کم کنیم. به نظر من باید کمک کنیم تا داوران آرامش خود را حفظ کنند و دوباره شاهد اتفاقاتی که در اراک رقم خورد، نباشیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به این موضوع که او سابقه آقای گلی لیگ برتر را دارد، مشکل گلزنی فوتبال ما را در چه می‌داند؟ تصریح کرد: استعدادهای ذاتی در فوتبال ما زیاد است فقط باید آنها را پیدا کنیم و پرورش دهیم. اینکه بنشینیم و دوباره استعدادی مثل علی دایی در سن ۲۴ سالگی پیدا شود، اشتباه است. من خودم را در حد علی دایی نمی‌دانم، ولی به هر حال در لیگ گل‌های زیادی زدم و در سن ۲۳ سالگی فوتبالیست شدم. فوتبالیست را در سن‌های پایین باید پیدا کرد و بهترین سال‌های فوتبال من در سنین ۱۴ تا ۱۷ سال بود و خیلی کارهای بزرگتری انجام می‌دادم و استعداد من در فوتبال هدر رفت. کسانی باید باشند و استعدادها را پیدا کنند. با این شرایط فوتبال ملی ما در خطر است و ما ابراز نگرانی از این موضوع کردیم. باید پرورش استعداد داشته باشیم، وگرنه فاجعه فوتبالی در انتظار ماست. کشورهای دیگر در حال پیشرفت هستند و کشوری مانند ازبکستان در دو سه سال آینده قطب فوتبال خواهد بود. آنها در تیم‌های پایه سرمایه‌گذاری زیادی کردند. ما خیلی حرف می‌زنیم، ولی در عمل چیزی برای ارائه نداریم. همه منتظر هستند رضا عنایتی شکست بخورد درباره او انتقاد کنند، اما نمی‌گوییم ابزار او چه بود و ... . پاسخ دادن به یکسری از انتقاد‌ها خنده‌دار است. من حتماً در آینده درباره اتفاقات تیم فوتبال امید صحبت خواهم کرد. یکسری از دوستان الان تندروی می‌کنند و من فعلاً سکوت می‌کنم بعداً واقعیت‌ها را در یک نشست خبری خواهم گفت. خیلی‌ حرف‌ها درباره تیم امید و افرادی که از آن انتقاد می‌کنند، اما مردم بدانند با ۱۶، ۱۷ روز نمی‌توان کار بزرگی انجام داد.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در پایان درباره بازی نکردنش در جام جهانی ۲۰۰۶ در حضور مهاجمانی مانند علی دایی و وحید هاشمیان گفت: باعث افتخار من بود که جزو تیم ملی در جام جهانی ۲۰۰۶ بودم. من هم اگر مربی بودم شاید عنایتی را فیکس بازی نمی‌دادم در جایی که علی دایی به‌عنوان اسطوره فوتبال ما بازی می‌کند. من اصلاً ناراحت نبودم که چرا بازی نمی‌کنم، شاید آن زمان جوان‌تر بودم و فکر می‌کردم می‌توانم کمک کنم، اما الان که باتجربه‌تر شدم افتخار می‌کنم که ذخیره نام بزرگی مانند علی دایی و دوستان بودم.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۳ )