کریستیانو رونالدو در بازی النصر عربستان برابر پرسپولیس حرکتی انجام داد که رسانه‌های مطرح دنیا از آن با عنوان احترام یاد کردند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد که از اصل فوتبال و نتیجه آن مهم‌تر و البته قشنگ‌تر است. هر چند این نکته که همه چیز روی تابلوی نتایج مشخص می‌شود باعث شده عده‌ای به دنبال پیروزی به هر قیمتی باشند اما با این حال هنوز فوتبال قشنگی‌های خاص خودش را دارد.

درباره کریستیانو رونالدو می‌توان سطرها نوشت، اینکه فوق ستاره پرتغالی برنده ۵ توپ طلای جهان شده، به افتخارات بزرگی رسیده، قهرمانی‌های زیادی را تجربه کرده و در ۳۸ سالگی همچون یک جوان تمرین می‌کند و می‌دود. شایستگی‌ها و توانایی‌های رونالدو بر هیچ‌کس پوشیده نیست و شاید این نسل خوشبخت هستند در زمانه‌ای زندگی‌ می‌کنند که می‌توانند نمایش او را ببینند. هنرنمایی رونالدو اما به زمین مسابقه محدود نمی‌شود. او زمانی که برای بازی با پرسپولیس به تهران آمد با وجود اینکه روز مسابقه بود فاطمه حمامی هوادار معلول پرسپولیس را به حضور پذیرفت و برخورد گرمی با او داشت و پیراهنش را به این هوادار اهدا کرد.

رونالدو در بازی شب گذشته با پرسپولیس در حالی که داور در دقیقه ۲ به سود النصر پنالتی گرفت، پیش از اینکه صحنه با VAR مورد بررسی قرار بگیرد به داور اشاره کرد که خطایی صورت نگرفته است. این حرکت در چنین سطحی از مسابقات یک کلاس درس است که می‌تواند برای بسیاری از فوتبالیست‌ها الگو باشد. حتی اگر این فرضیه هم مطرح باشد که رونالدو برای فرار از دریافت کارت زرد چنین حرکتی کرده باز هم قابل تقدیر است. رسانه‌های مطرح دنیا نیز با انتشار عکس و فیلم این صحنه از اقدام رونالدو با کلمه «احترام» یاد کردند.

.

هر چند این بازیکن پرتغالی رفتارهای نامناسبی هم داشته اما نمی‌توان انتظار داشت که یک فرد حتی اگر سلبریتی باشد در همه زمان‌ها رفتاری مناسب از خود نشان دهد. آنچه در اذهان می‌ماند رفتارهایی مناسب نظیر آنچه در دو دیدار رفت و برگشت برابر پرسپولیس رخ داد، است آن هم در سطح حرفه‌ای فوتبال دنیا که بازیکن در اوج خود قرار دارد. شاید این درس مناسبی برای آنهایی باشد که به هر قیمتی دنبال دیده شدن هستند؛ آنهایی که هنوز غوره نشده، مویز شده‌اند غافل از این موضوع که باید در اوج قدرت مَرد باشند.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )