سرمربی تیم ملی فوتبال اوکراین درباره جنجالی‌ترین صحنه بازی این تیم برابر ایتالیا در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ اظهارنظر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی ایتالیا با کسب یک امتیاز از تساوی بدون گلش برابر اوکراین، سرانجام جواز صعود به مرحله نهایی یورو ۲۰۲۴ را کسب کرد و به کابوس دچار شدن به سرنوشتش در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ پایان داد.

ایتالیا اگرچه بازی هجومی‌تر ارائه کرد اما بی‌عیب و نقص نبود. در وقت‌های اضافه بازی، مدافع این تیم برایان کریستانته برخوردی با میخایلو مودریک مهاجم اوکراین داشت که به نظر می‌رسید که تلاشش برای زدن توپ با ضربه‌ای به قوزک پای ستاره باشگاه چلسی نیز توام بوده است. خیل مانسانو داور اسپانیایی بازی اما این صحنه که در محوطه جریمه تیم میهمان رخ داد را خطا تشخیص نداد و VAR نیز صحنه را آنقدر جدی تشخیص نداد که از مانسانو بخواهد خودش از نمایشگر کنار زمین صحنه را بار دیگر مشاهده کند.

مطابق انتظار، در نشست خبری سرگئی ربروف سرمربی تیم ملی اوکراین پس از بازی، اولین سؤالی که از او پرسیده شد درباره همین صحنه بود. او اما به این سؤال پاسخی سیاستمدارانه داد.

ربروف گفت: من فکر می‌کنم که آن صحنه پنالتی بود اما بازی داور و VAR دارد و ما آن نیستم که تصمیم می‌گیریم. VAR هم از داور نخواست که صحنه را در کنار زمین بازبینی کند.

سرمربی اوکراین افزود: به نظر من پنالتی بود اما VAR آن را آنقدر مهم نداست که بخواهد داور جلوی نمایشگر کنار زمین بکشاند.

اوکراین با قبول شکست برابر ایتالیا در رده سوم گروه C به کار خود در مرحله انتخابی پایان داد و جایی هم در بازی‌های پلی‌آف نخواهد داشت.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.