استقلالی‌ها در دربی‌های ماه خرداد نتایج بهتری نسبت به پرسپولیس به دست آورده‌اند.

استقلالی‌ها در دربی‌های ماه خرداد نتایج بهتری نسبت به پرسپولیس به دست آورده‌اند. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، استقلال و پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور از سد نساجی مازندران و هوادار گذشتند و راهی فینال این مسابقات شدند.

دربی ۱۰۱ در شرایطی برگزار می‌شود که پرسپولیس برای کسب دومین قهرمانی خود در این فصل و استقلال برای جبران مافات سقوط به رتبه سوم لیگ برتر می‌جنگند. دیدار این دو تیم روز ۱۰ خرداد در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

با نگاهی به تاریخچه تقابل پُرافتخارترین تیم‌های فوتبال ایران، درمی‌یابیم که ماه سوم سال برای استقلالی‌ها خوش‌یمن‌تر بوده است. آبی‌ها در خرداد ماه چهار بار طعم پیروزی را چشیده و متحمل دو شکست شده‌اند؛ یک بازی سرخابی‌ها در این ماه هم به تساوی انجامیده است.

اولین دیدار استقلال و پرسپولیس در خرداد، به دربی هشتم و سال ۱۳۵۰ برمی‌گردد که دو تیم در رقابت‌های باشگاه‌های تهران به مصاف هم رفتند. غلامحسین مظلومی در دقیقه ۳۱ برای استقلال گلزنی کرد و گل تساوی سرخپوشان در دقیقه ۹۰ توسط صفر ایرانپاک به ثمر رسید.

آبی‌ها در خرداد ۱۳۵۲ با هدایت رایکوف، به لطف گلزنی رضا عادلخانی در دقیقه سه بر پرسپولیس غلبه کردند. این اولین دربی تهران در ورزشگاه آزادی بود که قهرمانی جام اتحاد را برای استقلال به ارمغان آورد. یک سال بعد و در دربی شماره ۱۵، استقلال با نتیجه یک بر صفر از سد پرسپولیس گذشت که حسن روشن تنها گل بازی را به ثمر رساند و قهرمان دومین دوره جام تخت جمشید شد.

دربی ۲۷ تهران در ۲۵ خرداد ۱۳۶۵ و در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام باشگاه‌های تهران برگزار شد. پرسپولیس در بازی مقابل آبی‌پوشان با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شد که شاهرخ بیانی در دقایق ۱۲ و ۵۲ موفق به گلزنی شد و ناصر محمدخانی در دقیقه ۶۲، گل سوم تیم علی پروین را به ثمر رساند. سرخپوشان در پایان آن دوره از مسابقات قهرمان پایتخت شدند.

۴ خرداد ۱۳۶۹ نیز استقلال در فینال پنجمین دوره جام قدس برابر پرسپولیس صف‌آرایی کرد و با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید. نادر میراحمدیان در دقیقه ۱۲ پرسپولیس را پیش انداخت، اما عباس سرخاب و صمد مرفاوی با گلزنی در دقایق ۴۶ و ۷۲، پیروزی را به اردوگاه آبی آوردند.

دربی خرداد ماهی بعدی در سال ۱۳۷۱ انجام شد که باز هم صمد مرفاوی مرد اول بازی بود. وی در دقیقه ۴۸ موفق به گلزنی شد و استقلال با همین یک گل به برتری رسید.

آخرین دربی برگزار شده در خرداد، ۲۰ سال پیش و در اواخر دومین دوره لیگ برتر رقم خورد. یحیی گل‌محمدی سرمربی فعلی پرسپولیس در یازدهمین دقیقه دروازه استقلال را گشود. در ادامه بهنام ابوالقاسم‌پور گل دوم پرسپولیس را در دقیقه ۶۰ به ثمر رساند و تنها گل علیرضا اکبرپور در دقیقه ۵۳، دردی از آبی‌ها دوا نکرد. فصل کابوس‌وار استقلال در آن سال با کسب رتبه دهم به پایان رسید و پرسپولیس جایگاه چهارم را به دست آورد.

Euro Football Fantasy Leaderboard
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )