سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از نخستین پیروزی با این تیم در دیداری تدارکاتی به شرایط دیدار برابر کنیا اشاره کرد و گفت: بازی کردن با این تیم از دیدار با تیم های کره و ژاپن سخت تر بود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر قلعه نویی در نشست خبری پس از بازی تیم های ملی ایران و کنیا گفت: این دو بازی برای ما دستاوردهای خوبی داشت و خیلی به ما کمک کرد. اینطور مسابقات خیلی سخت‌تر از مسابقه‌هایی است مثل روسیه، ژاپن و کره است. چون لایه‌های دفاعی زیادی دارند و دل به ضد حملات می‌بندند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: ما هم سبک تیم ملی را می‌خواهیم عوض کنیم و یقینا اینگونه بازی کردن هزینه دارد. ما هزینه آن را با دریافت گل اول دادیم. اما خیلی خوشحالم که توانستیم برگردیم.

امیر قلعه نویی ادامه داد: با اینکه حریف تیمی بود، لایه‌های دفاعی داشت و فیزیکی بود و میانگین قدی آن‌ها بالا بود اما با تغییراتی که دادیم، نیمه دوم را هجومی آغاز کردیم. بر خلاف جریان بازی گل خوردیم اما برگشتیم. فکر می‌کنم خیلی بهتر می‌توانیم باشیم.

قلعه نویی با بیان این که کمتر از یک هفته است که تیمش تمرین می کند به مصدومیت چند بازیکن اشاره کرد و ضمن آرزوی سلامتی برای علی قلی زاده گفت: با این که چند بازیکن را به دلیل مصدومیت نداشتیم و قلی زاده هم دیروز جراحی کرد اما در مجموع تیم ما فوتبال قابل قبولی بازی کرد. به آینده خوشبین هستم اما نیاز داریم بازی‌های بیشتری انجام دهیم و به شناخت بیشتری دست پیدا کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به این پرسش که آیا می تواند تفکر خود را در تیم ملی القا کند گفت: ما یک نگرش داریم و یک نتیجه و برنامه. ما از نظر نگرش می‌خواهیم تغییر سبک بدهیم و این مدل بازی سبک من است و هر کجا بوده‌ام اجرا کرده‌ام حتی در گل‌گهر.

وی ادامه داد: اما به قول شما ما باید مدل دیگر هم تمرین کنیم. یک موقع هم نیاز داریم با کد دوم بازی کنیم و عقب بنشینیم. اما نتیجه؛ ببینید خیلی تیم‌ها شانس کسب نتیجه برای آن‌ها زیاد است. مثل برزیل که در جام جهانی حذف شد. نتیجه با نگرش تفاوت دارد.

امیر قلعه نویی در ادامه تحلیلش از تغییر دادن سبک بازی تیم ملی گفت: با این نسل می‌توانیم در جام ملت‌ها شرایط خوبی داشته باشیم. اما درباره نتیجه هر کسی که قول می‌دهد می‌تواند برای تیم ملی قهرمانی بیاورد ما همین الان تیم ملی را تحویلش می‌دهیم. شرایط ما خوب است اما بالاخره فوتبال است دیگر، توپ به تیر برخورد می‌کند و به گل می‌رود و یا اینکه مهدوی‌کیا پنالتی خراب می‌کند. اما نسل خوبی داریم و هم‌چنین بازیکنان خوب لیگ را دیده‌ایم. در ادامه بازیکنان دیگر هم به تیم ملی اضافه می‌شوند و به ما می‌توانند کمک کنند.

ادامه دارد...

Euro Football Fantasy Leaderboard
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۵ )