ستاره برزیلی سابق بارسلونا بهترین بازیکن دنیا را معرفی و درباره آینده هم‌تیمی آرژانتینی پیشین خود در این تیم صحبت کرد.

ستاره برزیلی سابق بارسلونا بهترین بازیکن دنیا را معرفی و درباره آینده هم‌تیمی آرژانتینی پیشین خود در این تیم صحبت کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از سپری کردن روزهایی سخت در زندان‌های پاراگوئه، اوضاع برای رونالدینیو دوباره بر وفق مراد است. با وجود تمام حواشی دوران بازیگری‌اش و پس از آن، رونالدینیو همواره به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فوتبال دنیا شناخته شده و شایسته تجلیل خوانده می‌شود، کاری که نشریه مارکا هفته گذشته در مورد اسطوره سلسائو انجام داد. او با حضور در دفتر نشریه مادریدی، جایزه «اسطوره مارکا» را از سردبیر این روزنامه دریافت کرد، جایزه‌ای که هر ستاره‌ای موفق به دریافت آن نشده و تنها معدودی از جمله آلفردو دی‌استفانو، پله، مارادونا، یوهام کرایف، رونالدو نازاریو، زین‌الدین زیدان، پائولو مالدینی، کریستیانو رونالدو و لیونل مسی آن را برده‌اند.

در مراسم اهدای این جایزه ارزشمند به رونالدینیو که در موزه مد و خودروی شهر مالاگای اسپانیا برگزار شد و چهره‌های ورزشی سرشناس اسپانیا مانند خورخه لورنسو و سائولو کراویتوتو، لئویس اسکولا، پابلو لاسو نیز در آن حضور داشتند، رونالدینیو در میان تشویق حاضران جایزه‌اش را تحویل گرفت و از او به خاطر افتخاراتش از جمله قهرمانی جام جهانی ۲۰۰۲ با برزیل، قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۶ با بارسلونا، کسب توپ طلای فرانس فوتبال در سال ۲۰۰۵ تجلیل صورت گرفت.

او در این مراسم گفت: از تمام دست اندرکاران برگزاری این مراسم و آنهایی که مرا شایسته کسب این جایزه دانستند تشکر می‌کنم. بودن در این مراسم و گرفتن این جایزه مایه افتخار است. مردم اسپانیا مثل همیشه به من لطف و محبت دارند.

رونالدینیو سپس درباره دو هموطنش پله و رونالدو نازاریو که پیش از او این جایزه را برده‌اند گفت: پله بزرگترین بازیکن بود. او نه فقط برای تمام برزیلی‌هایی که عاشق فوتبال هستند بلکه برای غیربرزیلی‌ها هم سلطان بود. غیرممکن است که او را دوست نداشته باشید. بنابراین برای من ایستادن در کنار او و دیگر برزیلی‌هایی که موفق به کسب این جایزه شده‌اند مایه مباهات است.

موضوع دیگری که رونالدینیو در صحبت‌های خود در حاشیه این مراسم به اشاره کرد، شایعات اخیر درباره احتمال بازگشت لیونل مسی به بارسلونا پس از سپری کردن دو سال نه چندان موفق در رقابت‌های اروپایی به همراه پاری‌سن‌ژرمن بود.

او درباره هم‌تیمی آرژانتینی پیشین خود گفت: دوست مسی هستم و اگر به موفقیتی دست پیدا کند برای او بسیار خوشحال می‌شوم. خیلی خوشحال هم شدم که به رؤیایش (قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲) رسید. به نظر من مسی بهترین بازیکن جهان است. آینده‌اش؟ دوست دارم او را خوشحال ببینم، فرقی نمی‌کند که کجا باشد. بعد از آن همه تاریخ‌سازی در بارسلونا خیلی زیبا خواهد شد اگر بتواند دوران بازیگری‌اش را در بارسلونا به پایان برساند.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.