آبی‌و‌اناری‌های کاتالونیا با کسب پیروزی خانگی برابر رقیب دیرینه خود حاشیه امنیت‌شان را در صدر جدول رده‌بندی لالیگا دو رقمی کردند.

آبی‌و‌اناری‌های کاتالونیا با کسب پیروزی خانگی برابر رقیب دیرینه خود حاشیه امنیت‌شان را در صدر جدول رده‌بندی لالیگا دو رقمی کردند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آخرین و مهمترین بازی هفته بیست‌و‌ششم لالیگا و در چهارمین ال‌کلاسیکوی فصل جاری فوتبال اسپانیا، شب گذشته (یکشنبه) از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه نوکمپ تیم‌‌های فوتبال بارسلونا و رئال مادرید برابر یکدیگر صف‌آرایی کردند که این بازی با وجود پیش افتادن رئالی‌ها از میزبان خود در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود بارسلونا خاتمه یافت.

گل به خودی رونالد آرائوخو مدافع بارسایی‌ها در دقیقه ۹ باعث پیش افتادن میهمان مادریدی شد، هرچند شاگردان کارلو آنچلوتی نتوانستند تا پایان نیمه اول از برتری‌شان محافظت کنند و درست در آخرین دقیقه این نیمه دروازه‌شان توسط سرخی روبرتو باز شد.

رئال مادرید می‌توانست برنده بازی باشد اگر گل دقیقه ۸۱ مارکو آسنسیو توسط VAR مردود اعلام نمی‌شد، اما این اتفاق رخ داد تا بارسا در بازی بماند و زمانی که دیگر فرصتی برای جبران باقی نمانده بود، ضربه نهایی را به میهمان پایتخت‌نشین بزند. این ضربه را فرانک کسیه به کهکشانی‌ها زد، بازیکنی که در دقیقه ۷۷ به جای زننده گل اول به میدان رفت و در دقیقه دوم وقت‌های تلف شده با پاس الکس بالده روی حرکت تماشایی روبرت لواندوفسکی گل برتری بارسلونای صدرنشین را به ثمر رساند.

به این ترتیب بارسلونا سومین پیروزی خود در چهار ال‌کلاسیکوی برگزار شده در این فصل را جشن گرفت و با سه امتیاز آن یک گام بلند به سوی قهرمانی برداشت. شاگردان ژاوی هرناندس با جبران باخت ال‌کلاسیکو نیم‌فصل نخست لالیگا، ۶۸ امتیازی شدند و اکنون با رئال مادرید رده دومی ۱۲ امتیاز فاصله دارند که جبران آن بسیار سخت به نظر می‌رسد. این در حالی است که اتلتیکومادرید هم با تنها پنج امتیاز اختلاف در تعقیب رئال مادرید است.

پیش از ال‌کلاسیکو در این چارچوب چهار بازی دیگر برگزار شده بود که نتایج آنها به شرح زیر است:

بتیس یک - مایورکا صفر سوسیه‌داد ۲ - الچه صفر اوساسونا صفر - ویارئال ۳ ختافه ۲ - سویا صفر

Euro Football Fantasy with Prizes
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.