ستاره آلمانی سابق تیم فوتبال آرسنال به دوران بازیگری‌اش خاتمه داد.

ستاره آلمانی سابق تیم فوتبال آرسنال به دوران بازیگری‌اش خاتمه داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسعوت اوزیل هافبک سابق تیم ملی آلمان و باشگاه آرسنال، در پی فسخ قراردادش با تیم استانبول باشاک شهیر ترکیه تصمیم به بازنشستگی گرفت.

اوزیل که دوران اوج بازی‌اش را در آرسنال و رئال مادرید سپری کرد و سال ۲۰۱۴ با تیم ملی آلمان قهرمان جهان شد، در حالی این تصمیم غیرمنتظره را گرفت که روز گذشته برای تیمش مقابل کایسری‌اسپور بازی کرد. او اما امروز با سایر اعضای تیم تمرین نکرد و به آنها گفت که تصمیم به بازنشستگی گرفته است. اوزیل ۳۴ ساله در این فصل تنها ۴ بازی در سوپرلیگ ترکیه انجام داد و تقریباً در تمام طول فصل درگیر مصدومیت بود.

ستاره سابق‌ آرسنال، حرفه‌اش را در آلمان و با تیم شالکه آغاز کرد و پس از آن به وردربرمن پیوست. پس از دو سال رئال مادرید او را به خدمت گرفت و قهرمانی در لالیگا و جام حذفی نیز به افتخارات او اضافه شد و در نهایت در سال ۲۰۱۳ با قراردادی ۴۳ میلیون پوندی به آرسنال ملحق شد. اوزیل هفت سال و نیم در شمال لندن بازی کرد و در ۲۵۰ بازی‌اش برای آرسنال موفق به کسب سه قهرمانی در جام حذفی شد. با این حال دوران بازیگری او در آرسنال پایانی پرتنش داد و به همین دلیل هم به عنوان بازیکن آزاد به فنرباغچه رفت اما روزهای بازیگری او در سرزمین آبا و اجدادش خوب پیش نرفت و او پس از محرومیتی که از سوی باشگاه برایش در نظر گرفته شد به استانبول باشاک‌شهبر پیوست.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.