جام جهانی قطر - کاپیتان تیم ملی فوتبال بلژیک پس از سپری کردن یک جام جهانی ناامید کننده به همراه شیاطین سرخ به حرفه خود در رده ملی پایان داد.

جام جهانی قطر - کاپیتان تیم ملی فوتبال بلژیک پس از سپری کردن یک جام جهانی ناامید کننده به همراه شیاطین سرخ به حرفه خود در رده ملی پایان داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، شایعه‌ای که در پی حذف تیم ملی فوتبال بلژیک از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر درباره آینده ادن ازار منتشر شده بود به حقیقت مبدل شد و کاپیتان شیاطین سرخ به دوران بازیگری خود در رده ملی پایان داد.

ازار در پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: امروز یک برگ دیگر ورق می‌خورد. از شما به خاطر محبتی که نسبت به من داشتید تشکر می‌کنم. سپاس بابت حمایت بی‌‌نظیرتان و تشکر از همه شما بابت این شادی و لذتی که از سال ۲۰۰۸ کنار هم تجربه کردیم. من تصمیم گرفته‌ام که به دوران بازیگری‌ام در رده ملی پایان دهم و می‌دانم که جانشینم هم آماده است. دلم برای‌تان تنگ می‌شود.

ادن ازار ۳۱ ساله که از سال ۲۰۰۸ تا به امروز در ۱۲۶ بازی ملی‌اش برای بلژیک ۳۳ گل زده است، چهار سال قبل به این تیم برای کسب مقام سوم جام جهانی روسیه کمک کرد. امسال اما او به خاطر شرایط جسمانی‌اش و داشتن اضافه وزن نتوانست عملکردی مطلوب را برای شیاطین سرخ ارائه کند تا مشخص شود که چرا در رئال مادرید نیز کارلو آنچلوتی به او به عنوان یک بازیکن ترکیب اصلی حساب نمی‌کند.

خداحافظی ازار دومین اتفاق مهمی است که بعد از ناکامی بلژیک برای صعود از مرحله گروهی رخ می‌دهد. در پی حذف غیرمنتظره شیاطین سرخ، روبرتو مارتینس سرمربی اسپانیایی این تیم نیز به همکاری خود با بلژیکی‌‌ها پایان داد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.