دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال آمریکا و باشگاه لیورپول مدعی شد تمرکز کارلوس کی‌روش در دیدار ایران مقابل آمریکا، متوقف کردن «پولیشیچ» و از کار انداختن سلاح تهاجمی این تیم است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی فوتبال ایران و آمریکا از ساعت ۲۲:۳۰ امروز سه شنبه در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف هم خواهند رفت. این بازی برای هر دو تیم سرنوشت ساز است. ایران در صورت پیروزی و به احتمال زیاد تساوی از گروه خود صعود می‌کند ولی آمریکا برای صعود به مرحله حذفی نیاز به پیروزی دارد.

«براد فریدل» دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال آمریکا که سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس و حضور در تیم‌هایی چون لیورپول، بلکبرن و تاتنهام را هم دارد، در آستانه این مسابقه به بیان نکات فنی پرداخت و به آمریکا بابت برنامه‌هایی که کارلوس کی روش سرمربی ایران در نظر دارد، هشدار داد

فریدل گفت: من در مورد بازی ایران همان احساسی را دارم که قبل از مسابقات داشتم؛ عصبی. این بازی با انگلیس فرق دارد. حالا از ما انتظار می‌رود که پیروز شویم، موقعیت ایجاد کنیم، مالکیت توپ را در اختیار داشته باشیم و بازی را برنده شویم.

وی افزود: از نظر تاریخی، ما در آن -بازی با ایران- خوب نبوده‌ایم. من نمی گویم که این کار را انجام نمی‌دهیم، اما من را عصبی‌تر می‌کند. این یک جام جهانی شگفتی ساز بوده است.

دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال آمریکا تاکید کرد: من کارلوس کی روش سرمربی ایران را به خوبی می‌شناسم. فدراسیون آمریکا در سال ۱۹۹۴ با او مشورت کرد تا سندی در مورد چگونگی کمک به تیم ایالات متحده برای تبدیل شدن به یک تیم قدرتمند در جام جهانی ۲۰۱۰ گردآوری کند. او در آن زمان مربی نیویورک / ‏‬ نیوجرسی مترواستارز بود. همچنین در یک مقطعی به نظرم او در مورد تصدی تیم ملی هم مذاکره داشت.

فریدل فریدل خاطرنشان کرد: زمانی که کی روش دستیار سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد بود و من در بلکبرن بودم، در منچستر دور از او زندگی نمی‌کردم. آن موقع بیشتر از آمریکا با او آشنا شدم. کارلوس خارج از زمین به عنوان یک شخص، جنتلمن است. او یک انضباط سازماندهی دارد.

وی به تمجید از کی روش ادامه داد و افزود: او مرد بسیار باهوشی است. ایران او را در سپتامبر انتخاب کرد، تنها دو ماه قبل از جام جهانی و باید فردی مثل کارلوس باشد. او می‌تواند این کار را انجام دهد. کی روش بسیار مصمم است و فشار روزانه را احساس نمی‌کند.

دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال آمریکا همچنین برنامه‌های کی روش در بازی امروز را برشمرد و گفت: من برد ۲-۰ ایران مقابل ولز و اینکه چطور بازیکنان بعد از سوت پایان با او جشن گرفتند را تماشا کردم. کارلوس برنامه خود را حول محور توقف سلاح‌های تهاجمی که در اختیار داریم قرار خواهد داد و سعی خواهد کرد تا انرژی و سرعت بازی را تا جایی که می‌تواند از «مک کنی» و «یونس موسی» محدود کند. اما فکر می‌کنم که او عمدتاً روی متوقف کردن «پولیشیچ» تمرکز خواهد کرد.

فریدل اظهار کرد: نمی‌دانم کی روش روی شماره ۹ خاصی در تیم آمریکا تمرکز خواهد کرد یا نه. ما سه بازیکن در این پست داریم، او برای هرکدام برنامه‌ای خواهد داشت. همچنین او سعی خواهد کرد انرژی را در مرکز خط میانی که ما در اختیار داریم، محدود و از اضافه شدن مدافعان کناری یعنی «سرجینو دست» و «آنتونی رابینسون» جلوگیری کند.

وی در خصوص شانس گلزنی ایران مقابل آمریکا هم گفت: آنها سه بازیکن نسبتاً خوب در خط حمله به نام‌های علیرضا جهانبخش، سردار آزمون و مهدی طارمی در اختیار دارند (جهانبخش در این بازی محروم است). آنها می‌توانند شانس‌هایی داشته باشند. فکر می‌کنم این مسابقه فیزیکی و تهاجمی خواهد بود.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۳ )