کارشناس فوتبال گفت: با تعویض‌های به موقعی که ساپینتو انجام داد استقلال توانست سه امتیاز بازی با ملوان را کسب کند.

مهدی فنونی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص پیروزی سه بر یک استقلال برابر ملوان بندر انزلی در هفته دوم لیگ برتر گفت: آبی‌ها توانستند سه امتیاز حساس را در دومین هفته لیگ به دست بیاورند، آنها که مقابل سپاهان آن هم در تهران نتیجه را به زردپوشان اصفهانی واگذار کرده بودند حالا با این پیروزی امیدوارتر به لیگ نگاه می‌کنند.

وی تاکید کرد: استقلال همان هفته اول هم می‌توانست نتیجه را تغییر دهد اما عدم هماهنگی بازیکنان تازه به خدمت گرفته با قدیمی‌ها و آماده نبودن بدن‌ها باعث شد تا استقلال نتواند امتیازی از دیدار اول کسب کند اما خوشبختانه در مقابل ملوان که یکی از تیم‌های خوب ایران است به یک برد پرگل دست پیدا کرد تا خود را با این پیروزی و با روحیه خوب آماده دیدار پنجشنبه هفته آینده کند.

فنونی زاده در ادامه گفت: آبی‌ها دو نیمه متفاوت را پشت سر گذاشتند، در نیمه اول عملکرد خوبی نداشتند موقعیت آنچنانی هم برایشان به وجود نیامد و از چند موقعیتی هم که به دست آوردند نتوانستند استفاده کنند و این ملوان بود که توانست از ضعف خط دفاعی استقلال و اشتباهات فردی مدافعان استفاده کرده و گل اول را وارد دروازه استقلال کند. نباید از حق بگذریم که ملوان با اینکه بازیکنان بزرگ و شناخته شده ای ندارد اما با همان جوانان بی ادعا توانست بازی خوبی برابر استقلال به نمایش بگذارد و اگر تجربه بیشتری داشتند شاید می‌توانستند به گل دیگری هم دست پیدا کنند اما جوانی و بی تجربه بودن برخی بازیکنان ملوان باعث شد آنها دومین شکست را در دومین هفته لیگ به دست بیاورند.

کارشناس فوتبال در خصوص تعویض‌های ساپینتو در نیمه دوم هم گفت: ساپینتو با تعویض‌هایش به داد استقلال رسید و سه امتیاز را به حساب آبی پوشان واریز کرد. آمدن بازیکنان هجومی مثل قائدی و رمضانی باعث شد استقلال حملاتش را شدت ببخشد و این قائدی بود که با زدن یک گل و گرفتن یک پنالتی تاثیرگذارترین بازیکن در این دیدار بود، حالا می‌توان به استقلال بیشتر امیدوار شد. این تیم باید در وهله اول یک هافبک طراح و خلاق را به خدمت بگیرد. مهدی پور بازیکن خوبی است و تلاش زیادی هم می‌کند اما بودن یک هافبک دیگر می‌تواند برای استقلال مفیدتر باشد.

فنونی زاده در مورد عملکرد خط دفاع استقلال هم گفت: این دومین بازی است که آبی پوشان به دلیل اشتباهات خط دفاع دروازه شأن باز می‌شود، مقابل سپاهان دو اشتباه فاحش داشتند که هر دو به گل تبدیل شد و نتیجه را واگذار کردند، در این دیدار هم با اینکه ملوان تیم جوانی است از اشتباهات خط دفاع استقلال سود برد و یک گل وارد دروازه آبی پوشان کرد. بنابراین نیاز است ساپینتو و همکارانش تمرکز بیشتری روی خط دفاع استقلال بگذارند، هر چه از زمان بازی‌ها بگذرد تیم‌ها آماده‌تر و بهتر می‌شوند. مدافعان استقلال باید برابر مهاجمان سرعتی قرار بگیرند و اگر بخواهند با همین شرایط پیش بروند مطمئناً گل‌های بیشتری درون دروازه استقلال قرار خواهد گرفت.

فنونی زاده در خصوص حرکت غیرحرفه ای ساپینتو که باعث درگیری لفظی او و مسئولان پزشکی ورزشگاه تختی انزلی شد گفت: ساپینتو باید تمرکزش روی بازی باشد، خودش را وارد این حواشی نکند، این کار او به احتمال زیاد برای سرمربی استقلال جریمه خواهد داشت و امیدوارم محروم نشود. سرپرست تیم که در کنار او قرار دارد باید مراقب رفتار او باشد و او را به آرامش دعوت کند در غیر این صورت اگر بخواهد این روند ادامه پیدا کند باید تا هفته پایانی شاهد چند بار اخراج شدن ساپینتو از کنار زمین باشیم.

کارشناس فوتبال در پایان خاطرنشان کرد: هر چه به جام جهانی نزدیک تر می‌شویم انگیزه بازیکنان بیشتر می‌شود، قائدی نشان داد که دوست دارد در جام جهانی حضور داشته باشد بنابراین کارکادر فنی تیم ملی روز به روز سخت‌تر خواهد شد و امیدوارم بتوانیم با جمع بهترین بازیکنان در جام جهانی نمایش قابل قبولی داشته باشیم تا ایران بتواند خودش را به همه دنیا نشان دهد.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.