سرمربی پیشین تیم فوتبال فجر سپاسی گفت: فجر در شیراز مظلوم بود و کسی از این تیم حمایت نکرد، امیدوارم بلایی که سر برق شیراز آمد بر سر این تیم نیاید.

سرمربی پیشین تیم فوتبال فجر سپاسی گفت: فجر در شیراز مظلوم بود و کسی از این تیم حمایت نکرد، امیدوارم بلایی که سر برق شیراز آمد بر سر این تیم نیاید. غلامحسین پیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شکست ۲ بر یک شب گذشته فجر سپاسی مقابل تراکتور و قطعی شدن سقوط این تیم به لیگ دسته اول اظهار داشت: متاسفانه آنچه نباید اتفاق می‌افتاد، افتاد. فجر سپاسی تیمی نباید سقوط می‌کرد، کسی از این تیم انتظار نداشت که استقلال و پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی شکست دهد، ولی فجر می‌توانست در بازی‌های خانگی‌اش عملکرد بهتری داشته باشد و اگر نفت مسجدسلیمان و شهر خودرو را در شیراز شکست می‌داد الان در مورد سقوط این تیم صحبت نمی‌کردیم.

وی ادامه داد: سقوط فجر سپاسی دلایل زیادی داشت. بودجه این باشگاه چیزی حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیارد تومان بود در صورتی که تیم‌های دیگر ۲۰۰-۳۰۰ میلیارد هزینه کردند و با این شرایط رقابت خیلی سخت می‌شود. مورد دیگر این بود این تیم در شهر خودش مظلوم بود، کسی از فجر حمایت نمی‌کرد و این تیم مظلومانه سقوط کرد. هر کسی از بیرون شرایط این تیم را می‌دید، مشکلات فجر را می‌دید ولی در طول فصل قدمی برای حمایت و حل موانع این تیم برداشته نشد.

سرمربی پیشین فجر سپاسی خاطرنشان کرد: من ۱۱ سال سرمربی این تیم بود و با فجر قهرمان ایران شدم و نماینده ایران در آسیا بودیم. در آن سال‌ها همین مشکلات وجود داشت و رقابت سختی با تیم‌های بزرگ داشتیم، ولی شرایط تیم ما خیلی بهتر بود، ما یک تیم امید خیلی خوب داشتیم که هیچ وقت نگران بازیکن نبودیم، بازیکنان بزرگی مثل مهرزاد معدنچی، سیاوش اکبرپور، علی علیزاده، مرحوم علی انصاریان، مهدی رحمتی و ... را به فوتبال ایران تحویل دادیم و یک ورودی به تیم‌مان نداشتیم و همیشه بازیکن به تیم‌های دیگر می‌دادیم، اما الان چنین شرایطی را فجر ندارد، البته این شرایط در کل فوتبال ما وجود دارد و مدیران باشگاه‌ها روی تیم‌های پایه و امید خیلی سرمایه‌گذاری نمی‌کنند و همه نتیجه‌گرا شدند.

پیروانی با انتقاد از نحوه حضور سرآسیایی در فجر سپاسی عنوان کرد: من برای مجتبی سرآسیایی احترام زیادی قائل هستم، ولی وقتی صحبت‌های او در نشست خبری مبنی بر اینکه من را با فشار و زور به فجر آوردند شنیدم، خیلی ناراحت شدم. چرا باید این اتفاق بیفتد و یک مربی را با فشار به یک تیم بیاورند. به عقیده من اگر کلانتری هم تا پایان لیگ در فجر سپاسی می‌ماند نتایج بدتر از این نمی‌شد.

وی در پاسخ به این سوال که آینده فجر سپاسی چگونه خواهد شد و آیا این تیم را می‌توانیم دوباره در لیگ برتر ببینیم؟ گفت: من دوباره می‌گویم که از سقوط فجر خیلی ناراحت هستم و امیدوار هستم که بلایی که سر برق شیراز آمد بر سر فجر سپاسی نیاید. تیم شهید سپاسی حرمت دارد و نباید به این شکل رها شود. من زمانی که سرمربی این تیم بودم، هر وقت در مسابقات به مشکل برمی‌خوردیم، بر سر مزار شهید سپاسی حاضر می‌شدیم و کمک می‌گرفتیم. خدا شاهد است که بعد از آن می‌رفتیم در تهران به استقلال و پرسپولیس ۴ گل می‌زدیم. به خاطر همین است که می‌گویم این تیم باید به احترام نامش حمایت شود.

سرمربی پیشین فجر سپاسی در پاسخ به این سوال که حاضر است به این تیم کمک کند؟ تصریح کرد: من عاشق فجر سپاسی هستم و همیشه وقتی در این تیم بودم بی‌منت کار کردم، من ۱۱ سال در این تیم سرمربی بودم و فقط ۴۵۰ میلیون گرفتم در صورتی که همین مبلغ را برای یک سال در یک تیم دیگر گرفتم. هیچ وقت از کمک به فجر سپاسی دریغ نکرده‌ام، اما مشکل این تیم یک فرد نیست، فجر سپاسی باید زیر چتر حمایتی مدیران استانی برود، حیف است که یک تیم با این پتانسیل به این روز بیفتد و بگذاریم مثل برق شیراز نابود شود.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.