آخرین امید تیم فوتبال جنوا برای بقا در دسته اول فوتبال ایتالیا با نتیجه‌ای که در بازی آخر شب دوم از هفته سی‌و‌هفتم سری A رقم خورد برباد رفت.

آخرین امید تیم فوتبال جنوا برای بقا در دسته اول فوتبال ایتالیا با نتیجه‌ای که در بازی آخر شب دوم از هفته سی‌و‌هفتم سری A رقم خورد برباد رفت. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال جنوا پس از ۱۵ سال به سری B سقوط کرد. جنوایی‌ها به خاطر باخت ۳ بر صفرشان برابر ناپولی در بازی روز گذشته عملاً خودشان را سقوط کرده به دسته دوم می‌دیدند اما آنها باید تا پایان آخرین بازی شب دوم هفته سی‌و‌هفتم میان اینتر و کالیاری یکی دیگر از کاندیداهای سقوط صبر می‌کردند و پیروزی ۳ بر یک اینتر آخرین کورسوی امید‌شان برای بقا را هم برباد داد. جنوا تنها در شرایط می‌توانست یک شانس دیگر برای بقا به دست آورد که کالیاری یک امتیاز از اینتر می‌گرفت چون در آن صورت شرایطی شکل می‌گرفت که در هفته آخر امکان هم‌امتیاز شدن سه تیم جنوا، کالیاری و سالرنیتانا وجود داشت و کار به محاسباتی پیچیده برای تعیین نتایج بازی‌های رودررو میان این سه تیم کشیده می‌شد.

باخت کالیاری به اینتر اما این معادله را ملغی کرد و سبب شد که جنوا، قدیمی‌ترین باشگاه فوتبال ایتالیا (از ۱۸۹۳) از نظر محاسباتی دیگر هیچ شانسی برای ماندن در دسته اول نداشته باشد و پس از ونتزیا دومیین تیم سقوط کننده به سری B شوند. سومین تیم سقوط کننده به سری B، در هفته پایانی مشخص می‌شود جایی که یکی از دو تیم سالرنیتانا و کالیاری به دسته پایین‌تر خواهند رفت. آخرین سالی که جنوا در سری B‌ حضور داشت سال ۲۰۰۷ بود. این تیم با وجود شرایط نه چندان جالب فعلی‌اش ۹ قهرمانی در سری A دارد که البته آخرین مورد آن سال ۱۹۲۴ بود.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.