وزیر ورزش و جوانان گفت: برنامه‌ریزی‌ها انجام شده و برای جشن صعود به جام جهانی قطر آمادگی لازم را داریم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: برنامه‌ریزی‌ها انجام شده و برای جشن صعود به جام جهانی قطر آمادگی لازم را داریم. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در مراسم بدرقه کاروان اعزامی ایران به المپیک زمستانی چین اظهار داشت: به ابتکار فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی جمهوری اسلامی ایران، این مراسم ارزشمند و سنت حسنه برای بدرقه سه نفر از ورزشکاران ایران در المپیک زمستانی با حضور سفیر چین و هماهنگی کمیته ملی المپیک برگزار شد. از طرف خانواده اسکی نیز جمع ارزشمندی به ویژه پیشکسوتان حضور داشتند و با دعای خیر خود ورزشکاران را بدرقه کردند. بهترین قسمت این مراسم مرام نامه‌ای بود که توسط ورزشکاران قرائت شد.

وی تاکید کرد: مطالب ارزشمندی در این مرام نامه ذکر شده بود که من خواستم چاپ و تکثیر شود و به یادگار در صحنه ورزش کشور باقی بماند. سفیر چین نیز در این مراسم توضیحات ارزشمندی را به ما ارائه کرد و گفت افتتاحیه این مراسم مصادف با چهارم فوریه، سال جدید چینی خواهد بود. من هم سال جدید چینی را پیشاپیش به مردم شریف کشور چین تبریک می‌گویم و امیدوارم سال خوبی در پیش داشته باشند و سالی عاری از کرونا باشد و این نوع بلایا از همه عزیزان در کره زمین به ویژه کشور میزبان دور باشد.

وزیر ورزش ادامه داد: برنامه های خاصی برای مراسم افتتاحیه در نظر گرفته شده است. امیدوارم این رقابت‌ها در قاره آسیا به نوعی برگزار شود که باعث فخر این قاره در کره زمین باشد. یکی از بهترین میزبانی‌ها همیشه در سطوح مختلف از جمله المپیک‌ها در آسیا انجام شده و من به همراه رئیس کمیته ملی المپیک در حال برنامه‌ریزی هستیم تا از این مسابقات در مدت زمانی بسیار کوتاه دیدن کنیم. در این سفر کوتاه برنامه‌ریزی شده تا حتما نشستی با رئیس کمیته بین‌المللی المپیک توماس باخ داشته باشیم و چند برنامه دیگر هم در برنامه ما قرار دارد که اگر قطعی شد حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سجادی در مورد تحریم المپیک زمستانی توسط برخی کشورها تصریح کرد: این اتفاق پسندیده نیست، همواره منشور المپیک رعایت همین موارد است. جمهوری اسلامی ایران نیز همواره نشان داده که به رعایت مفاد منشور المپیک پایدار بوده و ما نیز در آغاز یک دوره همکاری ۲۵ ساله با کشور چین هستیم. خوشحالم که در آغاز دوران این فعالیت یکی از تعاملات ما مباحث ورزشی است.

وی افزود: من هفته گذشته میزبان سفیر چین بودم و موارد زیاد و ارزشمندی مطرح و تبادل نظر شد. مطالب متعددی را به عنوان سرفصل همکاری تدوین کردیم و فعالیت خوبی در حوزه ورزش و جوانان با کشور چین تعریف شده است و حضور ما در این دوره از بازی‌ها فارغ از دیدگاه کشورهای دیگر، پایبندی به منشور المپیک و حضور کیفی است اگر چه فقط با ۳ ورزشکار در این بازی‌های حضور داریم.

سجادی در مورد صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی اظهار داشت: تیم ملی روز پنجشنبه بازی دارد و من برای آنها آرزوی موفقیت دارم. معاونت فرهنگی و همگانی ما آقای کلهر به همراه نهاد ریاست جمهوری و فدراسیون فوتبال برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دادند که برای جشن صعود آمادگی لازم را داریم.

وزیر ورزش در مورد تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: هنوز در این مورد به من اطلاع رسانی نشده است. در روزهای آتی جلسه‌ای با آقای صالحی امیری خواهیم داشت و پس از آن اطلاع رسانی خواهم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که جلسه‌ای با هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک نداشتید، گفت: خیر جلسه‌ای نداشتم.

سجادی در مورد دعوت برخی اینفلوئنسرها به وزارت ورزش جهت ترویج ازدواج گفت: وزارت ورزش در این مورد دعوتی انجام نداده بود. موسسه مذکور درخواست داشت که جلسه آنها در ساختمان وزارت ورزش انجام شود و در آن برنامه ریزی ساختمان جوانان انتخاب شد و من هم پس از آن برخی عکس‌ها را دیدم که ربطی به آن جلسه نداشت. من در آن موقع در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس بودم. کل جریان نشست را به من گزارش دادند که در مورد امور خیریه و ازدواج و اتفاقات خیر و مبارکی بوده که در آن جلسه اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: از وزارت ورزش درخواست شد طبقه‌ای در ساختمان وزارت را برای برگزاری جلسه استفاده کنند. اتفاقا نماینده معاونت جوانان ما خواسته حدود ۲۰ دقیقه در این جلسه حضور داشته باشد تا عرض خیر مقدم و احترام داشته باشد. ماهیت فلسفه جلسه و تصمیماتی که گرفته شده مشکلی نداشته است. حال اینکه عده‌ای پس از پایان جلسه در خیابان یا ماشین خود عکس‌های گرفتند ربطی به وزارت ورزش ندارد.

سجادی در مورد حضور تماشاگران در بازی تیم ملی فوتبال مقابل عراق گفت: در حال بررسی شرایط هستیم و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

وزیر ورزش در مورد استعفای بیژن ذوالفقارنسب از هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: من نامه ایشان را به معاونت ورزشی وزارت، آقای پولادگر ارجاع دادم و ایشان در حال پیگیری هستند که ببینند چه اتفاقی می‌افتد. اگر قرار بود شخص من موافقت یا مخالفت کنم نامه را با آقای پولادگر نمی‌دادم.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.