دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان اعتقاد دارد، پیش کشیدن موضوعات مربوط به ۲۲ سال پیش کار افکار پوسیده است.

دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان اعتقاد دارد، پیش کشیدن موضوعات مربوط به ۲۲ سال پیش کار افکار پوسیده است. نیما نکیسا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره نتایج تیم ملی فوتبال و صحبت‌هایی که در این مدت همواره در مورد اسکوچیچ و انتخاب سرمربی دیگری برای تیم ایران مطرح بوده است، اظهار داشت: به نظر من اسکوچیچ خوب نتیجه گرفته است و با این اوصاف چرا باید برود؟ نمی‌دانم چرا اینگونه انتقاد می‌شود و دلیل این انتقادها چیست. افراد با چه پیش زمینه‌ای این صحبت‌ها را دنبال می‌کنند؟ تیم اسکوچیچ نتیجه گرفته و نزدیک به صعود است. تیم ملی ۱۲ بازی انجام داده که ۱۱ بازی را برده و فقط یک تساوی داشته است. ما چه زمانی چنین نتیجه‌ای گرفته‌ایم؟ اصلاً بگویید او مربی نیست، اما وقتی چنین نتایجی گرفته، این خیلی پوئن بزرگی است. چرا باید مخالفت کنیم در حالی که اینقدر برای تیم ملی مفید بوده است؟!

وی ادامه داد: الان مسئله طارمی را مطرح می‌کنند. او یکی از نخبه‌ها و نوابغ فوتبال ماست، اما چرا اجازه نمی‌دهیم دو نفر خودشان مشکلات‌شان را حل کنند؟ اگر دو نفر از اعضای خانواده با هم دچار مشکل شدند، چرا باید بقیه در آن دخالت کنند؟ خودشان می‌توانند آن را در فضایی آرام حل و فصل کنند. مربی و بازیکن دو روز با هم به اختلاف خورده و از هم ناراحتند، فردا روز همه چیز سر جای خودش قرار می‌گیرد و آنها دوباره با هم کار می‌کنند. در مواقع این‌چنینی فقط آنهایی که ادعای کشور دوستی دارند خودشان را نشان می‌دهند و متوجه می‌شوی این حرف‌ها ادعاست و یا واقعی و قلبی.

دروازه‌بان سابق تیم ملی و پرسپولیس در واکنش به این ادعا که بازیکنان شاخص بازی را برای تیم ملی در می‌آورند و مربی نقش زیادی در نتایج ندارد، خاطرنشان کرد: قاعدتاً بهترین فرمانده‌ها نیز به فرمانده ارشد نیاز دارند. مگر می‌شود بدون استراتژی پیش رفت و نتیجه گرفت؟ پس این تعویض‌ها چطور انجام می‌شوند؟ ضمن اینکه این بازیکنان در اختیار مربیان قبلی هم بودند و ما این نتایج را نگرفتیم. نسلی که ساختیم نسل خوبی است و این یکی از بهترین تیم‌های ملی تاریخ فوتبال ماست. مثل تیمی که سال ۱۹۷۸ به جام جهانی آرژانتین رفت یا نسل ۱۹۹۸، از خط دروازه تا نوک حمله بازیکنان فوق‌العاده‌ای داریم. دیگر چه می‌خواهیم؟ باید برای تیم ملی کشورمان آرزوی موفقیت کنیم.

نکیسا در پاسخ به این سؤال که «آیا بهتر نیست در صورت صعود به جام جهانی با همین مربی ادامه دهیم؟»، تصریح کرد: من موافق این موضوع هستم، اما بهتر است تصمیم‌گیری در این مورد را به کمیته فنی فدراسیون فوتبال بسپاریم. هیچکس به اندازه فدراسیون فوتبال علاقه‌مند به کسب نتیجه تیم ملی نیست، به خاطر اینکه این رزومه آنها خواهد شد. بهتر است بگذاریم متولیان امر در این خصوص تصمیم بگیرند. اگر آنچه که می‌خواهیم اتفاق بیفتد که قطعاً هم اتفاق می‌افتد و ما ۹۵ درصد از راه رسیدن به جام جهانی را طی کرده‌ایم، برای اولین بار بدون دغدغه مجوز حضور در جام جهانی را گرفته‌ایم.

نکیسا با اشاره به اینکه فدراسیون فوتبال در بخش‌های مختلف موفق عمل کرده است، تأکید کرد: شما نگاه کنید و ببینید چقدر آدم فوتبالی با تحصیلات آکادمیک رأس کار قرار گرفته‌اند. ماجدی در کمیته جوانان کاری می‌کند کارستان و کار استعدادیابی و انتخاب نفرات با سیستم روز دنیا پیش می‌رود یا مهدی مهدوی‌کیا که در رأس تیم ملی امید قرار گرفته است. تیم ۱۵ ساله‌های ما نیز در کافا موفق عمل کرده است. همه اینها را باید به فال نیک گرفت.

این دروازه‌بان سابق فوتبال ایران که پیش از این رقیب احمدرضا عابدزاده در تیم ملی و پرسپولیس بوده است، در مورد استفاده اسکوچیچ از امیر عابدزاده درون دروازه تیم ملی گفت: پدر او هم رقیب و هم استاد من بوده است. نبش قبر کردن یکسری مسائل واهی که مربوط به ۲۲ سال گذشته بوده، کار افکار پوسیده است. من همیشه گفته‌ام که احمدرضا عابدزاده هم رقیب من بوده و هم شاگردش بوده‌ام. هر کسی حق این را دارد که پیشرفت کند. من هیچ وقت نمی‌توانم منکر بزرگی بزرگانی چون ناصر حجازی، احمدرضا عابدزاده، عزیز اصلی، مودت، نادر فریادشیران، هادی طباطبایی، پرویز برومند و... شوم. همه اینها برای تیم ملی ما بزرگی کردند، هر کسی هم در حد توانش سعی کرده است بهترین باشد.

نکیسا افزود: ما در یکی دو سال اخیر بهترین دوستان‌مان را به خاک سپردیم. اینها که می‌گویم کاملاً دلی است. هر چیزی هم بوده، رقابت فوتبالی بوده است. برای بار صدم می‌گویم افتخار من این بود که دوره فوتبالم با دوره بسیاری از بزرگان و تاریخ‌سازان فوتبال کشور همزمان بوده است. من را روبه‌روی این افراد قرار ندهید. ما تعدادی از دوستان‌مان را از دست دادیم، مهرداد میناوند و علی انصاریان و چند نفر دیگر، دیگر کنارمان نیستند. برای من سلامت همه دوستانم در اولویت است. از خدایم است که سیاوش پسر بهزاد غلامپور موفق شده و امیر پسر احمدرضا عابدزاده بهترین دروازه‌بان دنیا شود.

دروازه‌بان سابق تیم ملی که سابقه لژیونر شدن را در کارنامه دارد، راجع به عملکرد فنی امیر عابدزاده گفت: دروازه‌بانی که در اروپا بازی کرده و فیکس است، بسیار آدم لایقی است. من تجربه بازی کردن در خارج از کشور را دارم و می‌دانم این کار برای یک دروازه‌بان چقدر سخت است، خصوصاً در فوتبال اسپانیا، پرتغال و بلژیک. ما نباید سرمایه‌سوزی کنیم. مگر غیر از بیرانوند، عابدزاده، لک، مظاهری و حسینی چند دروازه‌بان دیگر داریم که می‌توانیم برای محافظت از دروازه تیم ملی روی آنها حساب کنیم؟ امیر عابدزاده روی پایش خوب کار می‌کند، جسور است و اگر هر روز یک چیز هم از پدرش یاد گرفته باشد، مشخص است که چقدر راندمان کاری‌اش بالاست. استادی چون احمد عابدزاده کنار او بوده و اگر امیر عابدزاده خوب باشد، افتخارش برای من ایرانی هم هست.

نیما نکیسا در خاتمه در مورد وضعیت پرسپولیس نیز خاطر نشان کرد: به نظر من پرسپولیس روزگار خوبی دارد، هر چند شاید با برخی ناملایمات مواجه باشد، با این حال شانس خیلی بزرگی است که این اتفاقات برایش در ابتدای فصل رخ داده و در واقع نوعی خوش‌شانسی است. با توجه به نتیجه‌ای که پرسپولیس مقابل صنعت نفت گرفت، تیمی که بسیار بزرگ و قوی بود، حالا باز هم در جمع مدعیان قرار گرفته است.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۴ )