علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت، این تیم با برنامه توپ و میدان را به سرخپوشان سپرده است.

علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت، این تیم با برنامه توپ و میدان را به سرخپوشان سپرده است. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علیرضا منصوریان پس از شکست یک بر صفر تیم فوتبال صنعت نفت آبادان مقابل پرسپولیس در هفته ششم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: ما با برنامه آمدیم به زمین و به خواسته‌مان هم در نیمه اول رسیدیم. تا دقیقه ۷۰ برنامه ما این بود که توپ و میدان را به پرسپولیس بدهیم. بعد از آن هم پلن ب را در زمین اجرا کنیم، اما نمی‌دانم در صحنه گل چه اتفاقی افتاد و دروازه‌مان باز شد.

وی ادامه داد: می‌دانستیم روند بازی را به چه شکلی جلو ببریم. تلاش ما این بود توپ و میدان را به پرسپولیس بدهیم و در فضای میانه زمین تا مقابل محوطه جریمه از ورود این تیم جلوگیری کنیم که در نیمه اول تا دقیقه ۷۳ که گل خوردیم، موفق بودیم. گلی که خوردیم از دور احساس کردم به ساق بازیکن‌مان خورد و نمی‌توانم بگویم اشتباه فردی یا اشتباه تاکتیکی بوده است. یک اتفاق بد برای ما و یک خوش‌شانسی برای پرسپولیس بود که بازیکن آنها زد و توپ به پای بازیکن ما خورد.

منصوریان افزود: سعی داشتیم تا دقیقه ۷۰ این کار را انجام دهیم و برنامه دوم را به اجرا درآوریم و بعد با پنج تعویض‌مان و ورود بازیکنان جوانی که این روزها هم خوب تمرین کرده و هم خوب برای ما بازی کنند، کار را پیش ببریم، اما روند فکری‌مان به هم خورد. با این حال تعویض‌ها را خیلی خوب انجام دادیم، روش بازی را عوض کردیم و یک بر صفر و ۲ بر صفر فرقی برای ما نداشت و با دو مهاجم بازی کردیم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان اظهار داشت: یک جا می‌توانستیم خوش‌شانس باشیم که توپ از زیر پای حامد لک رد شد و به تیر دروازه برخورد کرد و یک جا هم بدشانس بودیم که روی ضربه شروین بزرگ، حامد لک خیلی خوب دست و پای خودش را باز کرد. فکر می‌کنم یک امتیاز زمانی از جیب ما پرید که حامد لک خیلی خوب خودش را درون دروازه نشان داد. در مجموع سعی کردیم تعداد شانس زیادی به پرسپولیس ندهیم و با مهار وحید امیری، مهدی ترابی و امید عالیشاه این شانس را به ما می‌داد که روند پرسپولیس را کُند کنیم و اجازه ندهیم به محوطه جریمه ما برسند.

منصوریان با اشاره به اعتراض پرسپولیسی‌ها افزود: یک صحنه هم پرسپولیسی‌ها اعتراض داشتند نسبت به صحنه‌ای که توپ به تیر دروازه ما برخورد کرد و نمی‌دانم گل شد یا نه، اما افشین پیروانی می‌گفت توپ گل شد. آنقدر سرعت ضربه زیاد بود، حتی اگر داور پشت دروازه هم داشتیم، نمی‌توانست توپ را تشخیص دهد. نمی‌دانم توپ گل شد یا نه، اما آن چیزی که اتفاق افتاد، پرسپولیس روی گلی که زد به ما آسیب تاکتیکی زد. در دقیقه ۹۳ نه روی خوش‌شانسی، اما اگر حامد لک یک مقدار به ما شانس می‌داد، بازی را یک - یک تمام می‌کرد.

وی با اشاره به حضور تماشاگران در ورزشگاه نیز گفت: اولین تبریک را بابت حضور تماشاگران به فوتبال ایران می‌گویم. برخی می‌گفتند باید چهار پنج هزار نفر به ورزشگاه می‌آمدند، اما امروز برای ما مهم نبود که ۵۰ هزار نفر، ۴۰ هزار نفر یا پنج هزار نفر در ورزشگاه باشند. من دوست داشتم طبقه دوم هم پر شود و مردم از فوتبال لذت ببرند و لبخند روی لب هواداران فوتبال بیاید. وقتی می‌دیدیم تماشاگران با نشاط‌شان جریان بازی را عوض کرده بودند، درست است که ما تحت فشار هم قرار می‌گرفتیم، اما به فوتبال ایران باید تبریک گفت. البته نباید این مسئله فقط شامل استقلال و پرسپولیس باشد و برای تماشاگران نباید تستی باشند. تماشاگران ما در آبادان هم همین تماشاگران هستند که با عشق می‌آیند و هواداران ما صبح با عشق فوتبال بیدار می‌شوند و با عشق می‌خوابند. الان همه اکثراً دو دُز واکسن را زده‌اند و به عقیده خودم باید درهای ورزشگاه را باز می‌گذاشتند و طبقه دوم هم پُر می‌شد. با حضور تماشاگر بازی زیبا می‌شود و اگر آنها نباشد، شما از اسپانسر هم درآمدی نخواهید داشت.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان خاطرنشان کرد: در مجموع به پرسپولیس، رقیب‌مان با احترام تبریک می‌گویم. ما هم تلاش‌مان را کردیم و از بچه‌ها راضی هستیم که خیلی خوب فوتبال بازی کردند. بازیکنان ما تا دقیقه ۷۰ صبر کردند که با برنامه دوم جلو برویم، اما زودتر از چیزی که فکر می‌کردیم گل خوردیم. بعد از آن بنزین سبزمان وارد میدان شد و روند بازی را تغییر دادیم. بازی پایاپای بود، اما توپ و میدان در نیمه اول در اختیار پرسپولیس بود. با این حال به پرسپولیس باز هم تبریک می‌گویم و برای هفته آینده و بازی خانگی‌مان باید تمام سعی و تلاش خود را بیشتر کنیم. امیدوارم این شور و نشاط روی سکوها را در آبادان هم ببینیم.

منصوریان در واکنش به این مسئله که شب قبل از بازی سعید محمد رئیس منطقه آزاد و اسپانسر تیم صنعت نفت آبادان به همراه شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال به اردوی این تیم آمدند که این مسئله شک و شبهه ایجاد کرد، گفت: از نظر حرفه‌ای درست می‌گویید. رئیس فدراسیون فوتبال و آقای مهرعلی که نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال است، به همراه آقای سعید محمد آمدند که رئیس منطقه آزاد است و ما هم بخشی از منطقه آزاد هستیم. با این حال به نکته ابهام نگاه نکنید و فوتبال امروز از این چیزها پاک شده است و این مسائل روی تیم ما یا پرسپولیس تأثیر نمی‌گذارد. حتی اگر پیشکسوتان پرسپولیس هم شب گذشته میهمان ما بودند، روند بازی داخل زمین تعیین می‌شود.

وی افزود: از آقای محمد هم باید تشکر کنم که به اردوی ما آمد و انرژی داد. همچنین از هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه باید تشکر کنم که قرار است به ما کمک کنند. با رفتن تفکرات هشت سال گذشته در حوزه نفت برای فوتبال و ورزش، شنیده‌ام ایده‌های جدیدی می‌آید. ما، نفت مسجدسلیمان و پارس جم، سه تیمی هستیم که باید کمک بیشتری به ما شود. به خصوص تیم صنعت نفت که اگر بتوانیم منابع مالی خوبی دریافت کنیم و مبحث آکادمی را توسعه بدهیم، ۱۵۰ بازیکن از آکادمی بیرون می‌آیند که می‌توانیم ستاره‌های آنها را در صنعت نفت جذب کنیم و سایر بازیکنان به باشگاه‌های دیگری بروند. حضور این نفرات هم شک و شبهه‌ای نبود و اگر وزیر ورزش هم دیروز در اردوی پرسپولیس حضور پیدا می‌کرد، برای ما شک و شبهه‌ای نبود.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت درباره علت کارت زرد گرفتن از داور مسابقه و همچنین تشویق شدن از سوی هواداران صنعت نفت تا پایان بازی گفت: نمی‌دانم درباره داور چه بگویم. او بسیار انسان خوبی است و خوب هم داوری کرد، اما بابت یک موضوع از او ناراحتم. گفتم خطا نبود و اهل قسم خوردن هم نیستم، حتی مهمترین عضو زندگی‌ام که مادرم بود را قسم خوردم. داور پس از قسم من جوابی داد که اگر شما روی کامپیوتر بنویسید، هنگ می‌کند و گفت چون جان مادرت را قسم خوردی، کارت می‌دهم. شاید دفعه بدی جان خودش را قسم بخورم، اما به همین سادگی کارت داد و بابت همین مسئله خنده‌ام گرفت! داور خیلی انسان خوبی بود و خیلی هم خوب داوری کرد. با این حال روی آن ضربه هند بازیکن ما نشده بود و یک جایی از سرعت بازی ما را گرفت، اما داوری سرحال و سرزنده بود. نمی‌دانم چرا گفت به خاطر قسم خوردن به جان مادرت کارت زرد می‌دهم. با این حال خیلی داوری خوب بود و نمی‌توانم بگویم چون کارت زرد گرفتم، داوری ضعیف بوده است. فقط همین گلایه بود و باید او را ببینم و بگویم به چه کسی قسم بخورم که باور کنی! با این حال ناراحت نیستم. ما باید خودمان را کنترل کنیم و از دید من مومنی خیلی خوب داوری کرد.

منصوریان سپس با اشاره به تشویق شدن از سوی تماشاگران گفت: درباره هواداران باید بگویم، شما وقتی به آبادان بیایید متوجه می‌شوید فوتبال یعنی چه. اینجا به فوتبال طور دیگری نگاه می‌کنند و مانند برزیلی‌ها با فوتبال زندگی می‌کنند. اگر به جرأت بگویم تنها دلخوشی مردم آبادان، تیم صنعت نفت است، اشتباه نکرده‌ام. برای همین می‌گویم مسئولان جدید احساس و انرژی خوب می‌آورند و می‌خواهند اشتباهات و اتفاقات بد هشت سال اخیر درباره تیم‌های نفتی را جبران کنند. من در هر تیمی بودم، با تیمم و هواداران آنها زندگی کرده‌ام. مثل مربیانی بسته‌ای نیستم که خودم را از هواداران دور نگه دارم. چون خودم سال ۱۳۶۰ را به یاد می‌آورم که هوادار بودم و می‌دانم آنها روی سکوها چه حرصی می‌خورند، به خصوص وقتی بازیکن‌شان پنالتی از دست می‌دهد یا تیم‌شان می‌بازد. هنوز وقتی به آن زمان فکر می‌کنم، یاد اتوبوس دو طبقه‌هایی می‌افتم که با آن از استادیوم بیرون می‌آمدیم و وقتی استقلال می‌برد سرحال می‌رفتیم و وقتی شکست می‌خوردیم، سرمان پایین بود.

وی ادامه داد: با این هواداران باید زندگی کرد و افتخار می‌کنم که امسال در آبادان هستم. این فصل درباره منابع مالی‌مان صحبت نکردم و صحبت نمی‌کنم. یک بار گفتم پیر مردی در تمرین ما آمد و از من قول گرفت که بعد از دو ماه، سه ماه و چهار ماه نیایم و از کمبودها بگویم. به نظرم این فرصت را داریم فوتبال بازی کنیم و پول بیاید، اما فرصت نداریم که زمان را از دست بدهیم و نتیجه را بگذاریم و هواداران‌مان را ناراحت کنیم. این خطا برای ما جایز نیست. جان‌مان را برای این هواداران می‌دهیم و دوست‌شان داریم. ای کاش سازمان لیگ هم ۵۰۰ بلیت به ما می‌داد تا به هواداران‌مان بدهیم که آنها با تیم‌شان عشق کنند. امروز که آن چهار هزار نفر روی سکوها نبودند و شما هم نمی‌توانید جمعیت فوتبال را پشت در نگه دارید. با این حال گفتم که اعتراضی نمی‌کنیم و خوشحالیم و اگر می‌بردیم هم شهرمان خوشحال می‌شد.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )