تیم فوتبال پورتو فردا شب در لیگ قهرمانان اروپا به مصاف آث میلان ایتالیا می‌رود. «آرتور اولیویرا» مهاجم سابق پورتو از مهدی طارمی به عنوان یکی از دو بازیکن تعیین کننده این مسابقه نام برد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پورتو پرتغال فردا شب در سومین دیدار خود در لیگ قهرمانان اروپا میزبان تیم آث میلان ایتالیا است. این بازی در گروه B این رقابت‌ها و از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران آغاز می‌شود.

چهره ویژه این بازی به ویژه برای هواداران فوتبال ایران، مهدی طارمی است؛ مهاجم ایرانی که در دیدار قبل پورتو مقابل لیورپول گلزنی کرد و تنها گل پورتو در رقابت‌های این فصل را به ثمر رسانده است.

طارمی در این فصل از مسابقات لیگ پرتغال هم ۴ گل به ثمر رسانده و یک پاس گل داده است. این مهاجم بعد از همراهی تیم ملی فوتبال ایران مقابل امارات و کره جنوبی، به پرتغال بازگشت و در بازی جام حذفی پورتو که جمعه برگزار شد، غایب بود.

محرومیت طارمی به دلیل دریافت کارت قرمز در مسابقه قبلی پورتو به او این امکان را داد تا بعد از بازگشت از اردوی تیم ملی ایران، استراحت کافی داشته باشد و برای دیدار با آث میلان آماده شود.

هواداران پورتو هم روی مهاجم ایرانی خود حساب ویژه ای برای صعود از گروهی که در آن علاوه بر میلان دو مدعی دیگر یعنی لیورپول و اتلتیکو مادرید حضور دارند، باز کرده‌اند.

روزنامه‌های معتبر پرتغال به استقبال این مسابقه رفته‌اند و با مطالب و مصاحبه‌های مختلف، حال و هوای لیگ قهرمانان اروپا را برای هواداران پورتو داغ‌تر کرده‌اند.

روزنامه ojogo تیتر و عکس اصلی خود را به طارمی و «دیاز» دو بازیکن پورتو اختصاص داده است. این روزنامه گفتگویی را با «آرتور اولیویرا» مهاجم سابق پورتو که سابقه گلزنی به تیم آث میلان را دارد، انجام داده.

آرتور در این گفتگو از مهدی طارمی و دیاز به عنوان دو بازیکن پورتو نام برده است که می‌توانند نتیجه مسابقه را تعیین کنند و سرنوشت پورتو را رقم بزنند. وی درباره طارمی گفت: مهدی حضور زیادی در محوطه جریمه دارد اما خارج از محوطه هم خطرناک و قدرتمند است.

روزنامه A Bola به عملکرد خوب پورتو برابر تیم‌های ایتالیایی در «استادو دراگائو» ورزشگاه خانگی پورتو اشاره کرده است. این روزنامه دیدار خانگی پورتو برابر یوونتوس در مرحله یک هشتم نهایی فصل گذشته را یادآوری کرده است؛ دیداری که یکی از گل‌های پورتو را مهدی طارمی با فشار روی مدافع و دروازه بان یوونتوس به ثمر رساند.

دیگر برد خانگی پورتو برابر نمایندگان ایتالیا با هدایت «سرجیو کونسیسائو» در فصل ۱۹-۲۰۱۸ رقم خورد که تیم پرتغالی توانست ۳ بر ۱ آ. اس رم را از پیش رو بردارد.

طارمی در حالی دومین تقابل خود با تیم های ایتالیایی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می کند که چندی پیش رسانه های ایران و پرتغال خبر دادند این مهاجم از لیگ ایتالیا پیشنهاد دارد و آث میلان هم او را زیر نظر گرفته است.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )