تیم ملی همانند اردوی پیش از دیدار با سوریه، برای دیدار با امارات نیز برخی از لژیونرها را فقط برای دو جلسه تمرینی در اختیار خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در ادامه بازی‌های انتخابی جام جهانی، پانزدهم مهر با امارات و بیستم مهر با کره‌جنوبی دیدار می‌کند که به نظر می‌رسد سخت‌ترین دیدارهای تیم ملی مقابل تیم‌های دوم و سوم این گروه است.

دراگان اسکوچیچ در حالی باید تیمش را آماده دیدار نخست با امارات کند که فقط سه روز قبل از این مسابقه، فیفا دی آغاز می‌شود و باشگاه‌ها ملزم هستند بازیکنان ملی‌پوش را در اختیار تیم‌های ملی قرار دهند که با توجه به وجود لژیونرهای پرتعداد در تیم ملی ایران، دست کادرفنی از این حیث بسته است.

در واقع همان‌طور که لژیونرها برای دیدار با سوریه، فقط سه جلسه تمرینی (اعم از یک جلسه مربوط به ریکاوری و رفع خستگی ناشی از سفر به ایران) را برگزار کردند، برای دیدار ایران و امارات هم وضعیت به همین شکل است.

برای دیدار ایران و امارات نیز خیلی از بازیکنان لژیونر مانند آزمون، جهانبخش، محمدی، انصاری‌فرد، حاج‌صفی، قدوس، بیرانوند و محرمی تا یازدهم بهمن با تیم‌های خود در مسابقات باشگاهی به میدان خواهند رفت و در بهترین حالت، دوازدهم مهر خود را به اردوی تیم ملی معرفی خواهند کرد.

در نتیجه این بازیکنان فقط روزهای سیزدهم و چهاردهم مهر با تیم ملی تمرین خواهند کرد و روز پانزدهم هم با تیم ملی در ورزشگاه زعبیل دوبی رو در روی امارات قرار می‌گیرند.

در نتیجه همین مشکل بود که تیم ملی در دیدار با سوریه از هماهنگی لازم به دور بود و عملکرد پر نقصی را در خانه مقابل رقیب خود به نمایش گذاشت اما با گذشت زمان و انجام تمرینات بیش‌تر به تیم هماهنگ‌تر و منسجم‌تری در بازی با عراق تبدیل شد.

در این بین بازیکنانی مانند طارمی، قلی‌زاده، خلیل‌زاده، کنعانی‌زادگان و مجید حسینی دهم مهر بازی می‌کنند و یک روز زودتر به تیم ملی ملحق خواهند شد. عزت‌اللهی و عابدزاده هم نهم مهر در مسابقات باشگاهی به میدان می‌روند و زمان بیش‌تری برای استراحت و آمادگی برای دیدارهای ملی خواهند داشت.

نکته امیدوارکننده ام فاصله زمانی و مکانی کوتاه میان ایران و امارات است که بازیکنان بیش از این در حال جا به جایی و سفر نخواهند بود و برای دیدار با کره جنوبی هم میزبان هستند ولی احتمالا همین مشکلات برای بازی برگشت با کره جنوبی در سال ۱۴۰۰ به نکته نگران‌کننده‌ای برای اسکوچیچ تبدیل می‌شود.

البته این امیدواری وجود دارد که تیم ملی صعود خود به جام جهانی قطر را تا آن زمان قطعی کند و چه بسا آن مسابقه رنگ و بوی تشریفاتی داشته باشد.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )