کادرفنی تیم فوتبال پرسپولیس چاره ای جز ایجاد تغییر در هافبک بازیساز خود برای برتری مقابل تیم شگفت انگیز لیگ قهرمانان آسیا ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی ساعت ۱۹:۳۰ سه شنبه هفته جاری مقابل استقلال تاجیکستان در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کند که نماینده تاجیکستان اولین تجربه حضور در مرحله حذفی این رقابت‌ها را تجربه می‌کند.

این در حالی است که پرسپولیس پس از کسب نایب قهرمانی در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا دنبال تکرار این حضور است. شاگردان یحیی گل محمدی که در مرحله گروهی با تیم‌های الوحده امارات، الریان قطر و گوا هند در کشور هند بازی کرد که در نهایت با کسب ۵ پیروزی و یک باخت به عنوان صدرنشین در گروه E به مرحله بعد صعود رد.

سرخ‌ها با وجود صدرنشینی با قوانین عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا به تاجیکستان رفته تا با تیم اول گروه A بازی کند.

استقلال تاجیکستان با خلق شگفتی در مرحله گروهی توانست بردهایی نظیر چهار بر یک مقابل الهلال عربستان و یک بر صفر مقابل شباب الاهلی امارات را کسب کند تا با ۱۰ امتیاز به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.

ستون فقرات پرسپولیس جراحی شد

پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی محمدحسین کنعانی زادگان، احمد نورالهی و شهریار مغانلو را از دست داد تا مهم‌ترین بازیکنان این تیم در فصل گذشته جای خود را به علیرضا ابراهیمی، علی نعمتی، رضا دهقانی، رضا اسدی و حامد پاکدل بدهند.

نور پرسپولیس از قلب یحیی رفت

سرمربی سرخپوشان پایتخت در تاکتیک‌هایی که برای تیم‌های تحت امرش پیاده می‌کند توجه ویژه‌ای به شیوه بازی هافبک میانی خود در امر بازی‌سازی دارد. احمد نورالهی بدون شک یکی از تأثیرگذارترین مهره‌های پرسپولیس در سال‌های اخیر بود که در دوران حضور یحیی گل محمدی به اوج خود رسید.

احمد نور در حالی قلب تپنده بازی روان و رو به جلوی پرسپولیس محسوب می‌شد که مربیان تیم ملی را نیز ناچار کرد تا از او دعوت کنند و هنر بازی کردن این بازیکن در میانه میدان بین المللی شود.

با این حال هافبک تیم ملی ایران تصمیم گرفت در نقل و انتقالات تابستانی به شباب الاهلی امارات رفته و فوتبال خود را در انجا دنبال کند. جدایی نورالهی از پرسپولیس حاشیه‌هایی را به همراه داشت اما یحیی خیلی زود دست به کار شد تا رضا اسدی را جانشین این بازیکن کند.

پرسپولیس منتظر درخشش اسدی

هافبک بلندقامت پرسپولیس در حالی به جمع شاگردان یحیی گل محمدی اضافه شد که خصوصیات فیزیکی او کاملا با آنچه سرمربی تیم نیاز داشت یکسان است. یحیی شیوه بازی اسدی و نگاه او به تمام زمین بازی را خیلی پسندیده است تا بخواهد او را به عنوان جانشین نورالهی در کمربند میانی قرار دهد.

حالا هواداران پرسپولیس منتظر درخشش اسدی در کنار میلاد سرلک، امید عالیشاه و وحید امیری هستند تا آنها بتوانند نوار موفقیت‌های پرسپولیس در سال‌های گذشته را ادامه دهند.

خیال راحت کادر فنی برای مدافعان

سرمربی پرسپولیس در دیدار با استقلال تاجیکستان می‌خواهد شگفتی مهاجمان این تیم در لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا را قطع کند. از این رو بازیکنان قدیمی را در دفاع قرار می دهد تا آنها با توجه به هماهنگی بالایی که دارند به گلزنی مهاجمان حریف پایان دهند. سید جلال حسینی و فرشاد فرجی در قلب دفاع قرار می گیرند تا در کنار گزین ه هایی نظیر وحید امیری در دفاع چپ و سیامک نعمتی به عنوان مدافع راست بازی کنند. بنابراین علیرضا ابراهیمی و علی نعمتی باید منتظر اغاز لیگ برتر بیست و یکم بمانند تا فرصت خودنمایی در دفاع پرسپولیس را پیدا کنند.

موتور گلزنی پرسپولیس با بال‌های دونده

عیسی ال کثیر همچنان گزینه اول کادر فنی سرخپوشان در خط حمله این تیم است. یحیی تصمیم دارد موتور گلزنی آل کثیر را با بازیکنانی نظیر مهدی ترابی در جناح چپ و امید عالیشاه در سمت راست همیشه فعال نگه دارد تا این بازیکنان با فشار حداکثری روی خط دفاعی استقلال تاجیکستان کار صعود پرسپولیس را به مرحله بعد راحت کنند.

شروع یک تکرار برای یک رؤیا

نایب قهرمان فضل گذشته لیگ قهرمانان آسیا در سال ۱۴۰۰ یک هدف ویژه دارد. یحیی و شاگردان او در پرسپولیس چیزی جز قهرمانی نمی‌خواهند. آنها برای رسیدن به یک رؤیای مشترک با هواداران خود شروعی دوباره در تاجیکستان خواهند داشت تا بتوانند گام به گام سمت مهم‌ترین جام قهرمانی باشگاه‌های قاره آسیا قدم بردارند.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.