قهرمان بازی‌های فوتبال المپیک سیدنی امیدوار است نمایندگان آفریقا نمایش قابل قبولی در این دوره از مسابقات فوتبال المپیک داشته باشند.

قهرمان بازی‌های فوتبال المپیک سیدنی امیدوار است نمایندگان آفریقا نمایش قابل قبولی در این دوره از مسابقات فوتبال المپیک داشته باشند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، ساموئل اتوئو ستاره سال‌های نه چندان دور فوتبال جهان و باشگاه‌های بارسلونا، رئال مادرید و اینترمیلان در خصوص آغاز مسابقات فوتبال در المپیک توکیو گفت: امیدوارم در این دور هشاهد درخشش ستاره‌های جوانی باشیم که می‌توانند سهم زیادی در آینده فوتبال داشته باشند. همچنین امیدوارم ساحل عاج، آفریقای جنوبی و مصر نمایندگان شایسته‌ای برای قاره آفریقا داشته باشند و عملکرد قابل قبولی از خودشان نشان بدهند.

اتوئو که سفیر جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در آفریقا به شمار می‌رود در خصوص وجه تشابه بازی‌های فوتبال المپیک و جام جهانی عنوان کرد: هر دو مسابقات انتهای آرزوی دنیای ورزش است. نقطه پایان رویای هر ورزشکاری رسیدن به مدال طلای المپیک است و نقطه پایانی رویای یک فوتبالیست این است که گل قهرمانی تیم ملی کشورش در فینال جام جهانی را بزند.

ستاره سابق تیم ملی کامرون همچنین در خصوص بازی‌های فوتبال المپیک تصریح کرد: این مسابقات هنوز برای من از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است خصوصا با توجه به یادآوری خاطره قهرمانی کامرون در بازی‌های سال ۲۰۰۰ سیدنی که مسیر زندگی فوتبالی من را تغییر داد. مسابقات بسیار سخت و رقابت نزدیکی بود. ما به هر شکل ممکن تا فینال پیش رفتیم و در نهایت با این وجود که از اسپانیا با دو گل عقب بودیم توانستیم به پیروزی برسیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جام جهانی ۲۰۲۲ هم یک رویداد بزرگ در نوع خودش محسوب می‌شود جامی که برای اولین بار در خاورمیانه برگزار خواهد شد و یک تورنمنت متفاوت برای شرکت کنندگان است. امیدوارم تیم ملی کامرون هم بتواند به این مسابقات صعود کند.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.