رسانه‌های انگلیسی و سرمربی تیم فوتبال برنتفورد به عملکرد هافبک ایرانی این تیم واکنش مثبتی از خود نشان دادند.

رسانه‌های انگلیسی و سرمربی تیم فوتبال برنتفورد به عملکرد هافبک ایرانی این تیم واکنش مثبتی از خود نشان دادند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال برنتفورد در حالی شب گذشته (چهارشنبه) در هفته بیست‌وپنجم لیگ دسته اول فوتبال باشگاهی انگلیس موسوم به چمپیونشیپ به برتری یک بر صفر خانگی مقابل لوتون‌تاون دست یافت که زننده تک‌ گل این بازی سامان قدوس، هافبک- بال ایرانی زنبورها در دقیقه ۱۵ بود.

عملکرد قدوس ۲۷ ساله در این دیدار در رسانه‌های انگلیسی بازتاب خوبی داشته است، به طوری که سایت شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورتس» نوشت «سامان قدوس، زنبورها را به پیروزی سوق داد. گلی که قدوس در دقیقه ۱۵ با ضربه سر و روی سانتر ایوان تونی از سمت راست، به ثمر رساند، اختلاف دو تیم در این بازی بود».

همچنین سایت شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی اسپورت» در این باره نوشت «زنبورها که اولین بازی خود در سال ۲۰۲۱ را به خاطر شیوع ویروس کرونا در اردوی‌شان انجام می‌دادند، با گل سامان قدوس به پیروزی رسیدند، بازیکنی که پاداش شروع خوب خود در برنتفورد را اخیراً با قطعی شدن قراردادش گرفت و در این دیدار هم اولین گلش در لیگ را به ثمر رساند».

سایت نشریه «دیلی‌میل» هم ضمن تمجید از هافبک- بال ایرانی برنتفورد نوشت «گل سامان قدوس امیدهای برنتفورد برای صعود به لیگ برتر را زنده نگه داشت. این شبی لذت‌بخش به خصوص برای سامان قدوس بود، بازیکنی که درست چند روز پس از قطعی شدن قراردادش، گل برتری برنتفورد را به ثمر رساند. این هافبک هجومی که در جام جهانی ۲۰۱۸ برای تیم ملی فوتبال ایران بازی کرده است، در برنتفورد بسیار مورد توجه قرار گرفته و دلیل آن را در این دیدار نشان داد».

توماس فرانک، سرمربی دانمارکی تیم فوتبال برنتفورد هم پس از این دیدار در تمچید از بازیکن ایرانی‌اش گفت: می‌دانستم که سامان می‌تواند در پست ۸ (هافبک) برای‌مان بازی کند. پیش از بازی به او گفته بودم که برناردو سیلوا را در منچسترسیتی ببیین، بالی که می‌تواند در پست هافبک هم بازی کند. قدوس بازیکن بسیار باهوشی در میانه میدان است و تصمیم‌گیری‌های سریعی هم می‌کند. ما در این دیدار، بازی‌ امیدوارکننده‌ای را از سامان دیدیم و خوشحالیم که او را به زمین فرستادیم.

برنتفورد در حال حاضر با ۴۴ امتیاز و البته یک بازی کمتر در رده سوم جدول ۲۴ تیمی چمپونشیپ قرار دارد، این در حالی است که تیم‌های نوریچ‌سیتی و سوانزی به ترتیب با ۵۳ و ۴۶ امتیاز رتبه‌های اول و دوم را در اختیار دارند.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.