پیشکسوت آبی پوشان گفت: استقلال عملکرد بدی در ۴ هفته ابتدایی لیگ برتر نداشته و نباید برای قضاوت کردن روی عملکرد فکری عجله کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال تهران در هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر مقابل میزبان خود پیکان بدون گل متوقف شد تا با یک پله سقوط در جدول به رده سوم برسد.

ایوب اصغرخانی پیشکسوت آبی پوشان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص این بازی اظهار داشت: پیکان با دفاع مطلق مقابل استقلال قرار گرفت و این بازی بسته و کاملاً دفاعی باعث شد تا آبی پوشان نتوانند به اهداف از پیش تعیین شده خود برسند. تارتار ارائه تاکتیک‌های دفاعی برای مقابله با تیم‌های بزرگ را شگرد دارد و این نوع بازی از پیکان مقابل استقلال کاملاً قابل پیش بینی بود.

پیشکسوت آبی پوشان تصریح کرد: البته اینکه تیم مقابل بازی دفاعی می‌کند توجیه مناسبی برای بدون گل تمام شدن بازی نیست و مربیان باید پلن های دوم و سوم را هم برای مقابله با تاکتیک‌های دفاعی تیم‌های مقابل داشته باشند.

اصغرخانی در خصوص برخی انتقاداتی که نسبت به فکری می‌شود بیان داشت: انتقاد اگر واقعاً انتقاد باشد و جنبه سازندگی داشته باشد خیلی خوب است و من خودم از این نوع انتقاد استقبال می‌کنم. اما برخی‌ها با پوشش انتقاد دست به تخریب می‌زنند که این اصلاً خوب نیست. من هنوز جنس انتقاداتی که از فکری می‌شود را تخریبی ندیدم اما نگرانم با اضافه شدن به حجم انتقادات سازنده، بستر برای انتقادات تخریبی و حاشیه سازی ایجاد شود.

مشاور و مدیر فنی آکادمی آبی پوشان خاطرنشان ساخت: انتقاد سازنده کردن از فکری خوب است اما زمان برای قضاوت کردن در خصوص عملکرد او اصلاً مناسب نیست. فعلاً برای قضاوت کردن زود است و باید به فکری زمان مناسب داد تا بتواند تفکراتش را در تیم جا بیندازد. این زمان مناسب هم چهار بازی و پنج بازی نیست. نباید با وارد کردن هجمه به فکری آرامش و تمرکز را از او گرفت.

وی بیان داشت: استقلال یکی از تیم‌های پرمهره در لیگ برتر است و ظرفیت‌های فنی فراوانی دارد و حاکم شدن آرامش بر فضای این تیم می‌تواند پیامدهای خوبی برای آن داشته باشد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.