رئیس پیشین کمیته فوتسال می‌گوید برزیل خواهان برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی فوتسال ایران و در انتظار پاسخ فدراسیون فوتبال است.

رئیس پیشین کمیته فوتسال می‌گوید برزیل خواهان برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی فوتسال ایران و در انتظار پاسخ فدراسیون فوتبال است. عباس ترابیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص وضعیت پرونده محرومیتش و اینکه اعتراض دوباره‌ای به این رای داشته، گفت: از زمانی که کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره من رای به محرومیت ۵ ساله داد، حدود دو سال گذشته است. همان زمان می‌گفتند این محرومیت را باید به فیفا و AFC ارجاع بدهیم و حتی می‌گفتند باید پرونده‌ای در قوه قضاییه باز شود که ما خودمان احساس کردیم، شاید جنایتی مرتکب شده‌ایم. نمی‌دانم درباره ما (من و کفاشیان) نظر خاصی بوده یا نه، در این خصوص، خدا عالم است، اما کلاهبرداری شرکت MP Silva انگلیسی ثابت شده بود.

وی که همراه با کفاشیان به دلیل عدم دریافت ۷۹ هزار دلار از یک شرکت انگلیسی بابت حق پخش محروم شده است، افزود: این شرکت نه فقط از ما، بلکه از سنگاپوری‌ها نیز ۳ میلیون دلار کلاهبرداری کرد و این کار را با مالزی هم انجام داد. حتی کلاهبرداری آنها به فوتبال انگلیس، تنیس فرانسه و فدراسیون جهانی هندبال هم رسید و در نهایت مجرم شناخته و از سوی دادگاه عالی انگلیس منحل شده است. همان بازی اول انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ (ایران و گوام در تهران) که پرداخت پول عقب افتاد، به ماجرا شک کرده بودیم و در نهایت هم اعلام کردند شما ایمیلی زده‌ و خواهان واریز پول به فلان حساب شده‌اید و کپی ایمیل جعل شده را هم برای ما ارسال کردند.

عضو سابق کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: وقتی متوجه این کلاهبرداری شدیم، از عالی‌ترین نهاد برخورد با تخلفات سایبری کشور که پلیس فتاست، خواسته شد وارد عمل شوند. آنها نیز ایمیل بنده را زیر و رو کردند و گزارشی که دادند این بود که ایمیل من توسط هکری که از سوی این شرکت انگلیسی استخدام شده بود، هک شده و پلیس فتا هویت این هکر را هم نیجریه‌ای اعلام کرده است. بنابراین کلاهبرداری آنها بی قید و شرط به اثبات رسید، اما با این حال در خصوص ما آن رای بسیار ناعادلانه صادر شد. پس از رای کمیته اخلاق، اعتراض کرده و به کمیته استیناف رجوع کردیم که پس از گذشت یک سال، محرومیت کفاشیان که رئیس بود و شایعه سرپرستی‌اش در فدراسیون مطرح شده بود، از سه سال به یک سال کاهش پیدا کرد. محرومیت من هم که مرئوس بوده‌ام، به سه سال کاهش یافت که بار دیگر اعاده دادرسی کردم، اما پس از چند ماه هنوز خبری از تجدید نظر نیست.

وی در خصوص اینکه چرا با وجود محرز شدن کلاهبرداری شرکت انگلیسی و متخلف شناخته شدن این شرکت از سوی دادگاه عالی انگلیس فدراسیون فوتبال پیگیر پس گرفتن ۷۹ هزار دلار نشد، گفت: کفاشیان همان موقع، هوشنگ مقدس را مامور پیگیری این مسئله کرد تا با وکیلی صحبت کند و متعاقباً اعلام شد که دستمزد وکیل برای پس گرفتن این پول، بیشتر از ۷۹ هزار دلار می‌شود. پس از آن کفاشیان بنا بر اختیارات خود به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال، تصمیم گرفت به جای شکایت، از طریق دیگر از جمله فیفا و AFC به این شرکت فشار وارد کند، اما آنها نیز قوی‌تر از این تصورات بودند و اتفاقی هم رخ نداد.

ترابیان که ریاست کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال را هم به عهده داشته در خصوص وضعیت تیم ملی فوتسال ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به تسنیم گفت: با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا که مسابقات را به تاخیر انداخت، به همه تیم‌ها از نظر آمادگی لطمه وارد شد، اما در کشورهای دیگر که رقیب ما هستند، روند آماده‌سازی مجدد بهتر انجام شده است. من با دوستانم در ژاپن، ازبکستان، تایلند و چین در ارتباط هستم و می‌دانم که سخت مشغول کار کردن هستند. به دلیل مشکلات مالی، دست‌مان بسته است و این به تیم ملی ضربه می‌زند. می‌دانم که آقای پرهیزگار هم سخت مشغول کار کردن است، اما بودجه‌ای برای هزینه کردن در دست نیست. حتی فرانسوی‌ها با توجه به ارتباط‌هایی که من دارم، اعلام کرده بودند حاضرند در یک تورنمنت مشترک با ایران حضور پیدا کنند و من هم این مسئله را به فدراسیون ارجاع دادم، اما پاسخی ندادند و این پیشنهاد نیز منتفی شد.

وی در واکنش به این مسئله که تیم ملی فوتسال قرار است دو بازی دوستانه با ازبکستان داشته باشد، اظهار داشت: برای تیمی که مقام سوم جهان را با خود یدک می‌کشد، دو بازی دوستانه با ازبکستان کافی نیست. باید حمایت بیشتری از تیم ملی فوتسال صورت بگیرد. همین حالا برزیلی‌ها نیز با من تماس گرفته‌ و اعلام آمادگی کرده‌اند به ایران بیایند تا سه بازی دوستانه با تیم ملی ایران داشته باشند. شاید در کشور خودمان ما بر تجربیات ما تکیه نمی‌شود، اما دوستان ما در کشورهای دیگر با پیشنهادها ما را می‌آزمایند. همانطور که گفتم، اکنون هم برزیلی‌ها حاضرند در تاریخ توافقی با ما بازی دوستانه داشته باشند و منتظر تصمیم فدراسیون فوتبال ایران هستند. فکر می‌کنم با وجود علاقه کادر فنی و مدیریتی تیم ملی فوتسال، اما توانایی مالی در فدراسیون وجود ندارد و خیلی‌ها نیز در مجموعه فدراسیون با بخش فوتسال همکاری نمی‌کنند.

این خبر حدود ۲۲ روز پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.