مدافعان استقلال و پرسپولیس کار سختی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل گلزن‌های ۲۰۲۰ قاره کهن دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران به عنوان نمایندگان فوتبال باشگاهی ایران توانستند به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا صعود کنند.

سرخابی های پایتخت در حالی به مرحله حذفی این بازی ها راه یافتند که دو نماینده دیگر ایران یعنی شهرخودرو و سپاهان در صعود به مرحله بعد ناکام ماندند.

استقلال تهران که پس از کناره گیری الوحده امارات به دلیل شیوع بیماری کرونا در اعضای این تیم توانست با پنج امتیاز به عنوان تیم دوم از گروه A صعود کند، در بازی آخر خود مقابل الاهلی عربستان سه گل زد تا با وجود دو بازی کمتر بتواند در بین ۱۰ تیمی باشد که بیشترین گل زده را در مرحله گروهی در منطقه غرب آسیا داشته اند.

آبی پوشان ایران همراه با سپاهان و الهلال عربستان با ۶ گل زده در بین ۱۰ تیم گلزن حضور دارند.

استقلال در مرحله یک هشتم نهایی با کنار گذاشته شدن الهلال عربستان به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا در بین بازیکنانش، بایستی با پاختاکور ازبکستان بازی کنند.

نماینده ازبکستان در مرحله گروهی بازی های نسبتا خوبی را از خود به نمایش گذاشته است و با هفت گل زده بالاتر از استقلال در جدول تیم های گلزن قرار دارد؛ تیمی که بازیکنان گلزنی نظیر «ماشاریپوف» دارد.

از این رو مدافعان استقلال تهران که در چهار دیدار مرحله گروهی خود چهار گل دریافت کرده اند باید مراقب خط حمله خطرناک پاختاکور و سرعت بازیکنان این تیم باشند.

پرسپولیس نیز با وجود جشنواره گلزنی خود مقابل الشارجه امارات کار سختی مقابل السد قطر دارد. سرخپوشان که در دیدار پنجشنبه گذشته مقابل الشارجه چهار گل زدند، در مرحله گروهی ۸ گل به ثمر رسانده اند تا در رده چهارم بهترین تیم های گلزن این تورنمنت قرار بگیرند.

پرسپولیس روز یکشنبه با السدی بازی کند که ۱۴ گل زده در کارنامه بازی های این فصل خود در آسیا ثبت کرده و در رده نخست تیم های گلزن غرب قاره آسیا است.

بغداد بونجاح با ۴ گل و اکرم عفیف با ۳ گل زده خطرناکترین عناصر گلزن نماینده فوتبال قطر به شمار می آیند که می توانند یکشنبه سختی را برای مدافعان پرسپولیس و حامد لک در چارچوب دروازه این تیم رقم بزنند.

تیم فوتبال استقلال تهران ساعت ۲۱:۱۵ شنبه هفته پیش رو با پاختاکور ازبکستان بازی می کند.

همچنین پرسپولیس نیز ساعت ۱۷:۱۰ یکشنبه مقابل السد قرار می گیرد.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.