سرمربی تیم فوتبال ناپولی خالی بودن ورزشگاه تیم حریف در دور برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را به نفع شاگردانش دانست و تأکید کرد تیم او یک تیم دفاعی نیست.

سرمربی تیم فوتبال ناپولی خالی بودن ورزشگاه تیم حریف در دور برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را به نفع شاگردانش دانست و تأکید کرد تیم او یک تیم دفاعی نیست. به گزارش خبرگزاری تسنیم، جنارو گتوسو در نشست خبری پیش از بازی امشب (شنبه) تیمش در خانه بارسلونا در دور برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که در آن مردانش به خاطر تساوی یک - یک دور رفت، محکوم به گلزنی هستند، به خبرنگاران گفت: همه ما می‌دانیم که این بازی برای ما یک بازی بسیار سخت است. می‌دانیم بارسلونا چه تیمی است و می‌دانیم که برای نتیجه گرفتن مقابل این تیم باید عملکردی فوق‌العاده داشته باشیم هم از نظر فنی و هم از نظر تاکتیکی.

گتوسو درباره شانس لورنزو اینسینیه جهت حضور در ترکیب ناپولی برای بازی مقابل بارسلونا هم گفت: پنجشنبه او ۵۰ درصد شانس تمرین داشت و روز بعد او صد درصد با تیم تمرین کرد. من می‌خواهم پزشکان تیم بگویند که او صد درصد شانس بازی هم دارد. اگر این‌گونه نباشد در ترکیب اصلی قرار نخواهد گرفت، اما به شیوه دیگری به ما برای انجام یک بازی خوب کمک خواهد کرد.

گتوسو با ابراز نارضایتی از اینکه خیلی‌ها تیم او را یک تیم تدافعی توصیف می‌کنند، افزود: برای مطلع شدن از وضعیت یک تیم شما باید بلد باشید آمار و داده‌ها آن را تعبیر کنید. شاید در ایتالیا مردم ما بلد نیستند این کار را انجام دهند و شاید هم شما خبرنگاران می‌خواهید لقبی که من از دوران بازیگری‌ام داشته‌ام را برجسته کنید. به‌هرحال آمارها چیز دیگری درباره تیم ما می‌گویند. اگر برخی نظم تاکتیکی یک تیم را با بازی دفاعی اشتباه می‌گیرند، این دیگر مشکل من نیست. من به‌عنوان یک مربی رویکرد کاملاً متفاوتی نسبت به رویکردم در دوران بازیگری دارم. می‌دانم که خلاص شدن از شر این برچسب تدافعی زمان می‌برد، اما مشکلی نیست.

بازی امشب ناپولی مقابل بارسلونا در ورزشگاه خالی از تماشاگر نوکمپ (به دلیل کرونا) برگزار می‌شود و گتوسو این موضوع را یک امتیاز برای تیمش تلقی می‌کند.

او گفت: فوتبال بدون تماشاگر فوتبال نیست. این تماشاگران هستند که به شما انگیزه، احساس و انرژی می‌دهند. خالی بودن ورزشگاه برای تیم میهمان خوب است و برای تیم میزبان بد، اما در هر صورت تماشاگران بخشی از دنیای فوتبال هستند. خالی بودن ورزشگاه این بار برای ما یک امتیاز کوچک است. به‌هرحال خالی بودن ورزشگاه شانس ما را در قیاس با زمانی که این ورزشگاه ۹۰ هزار تماشاگر دارد، بیشتر می‌کند.

ناپولی از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران میهمان بارسلونا خواهد بود.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.