مدیرعامل باشگاه فولاد در واکنش به مثبت شدن تست تعدادی از بازیکنان استقلال گفت: رئیس جمهور ضابطین قضایی را به فوتبال بفرستد تا معلوم شود چه کسی دروغ می‌گوید.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید آذری با اشاره به وضعیت بازیکنان تیم فولاد پس از انجام تست های کرونا گفت: بعد از انجام دو نوبت تست کرونا از اعضای تیم، که یکی از تست ها قبل از بازی با ماشین سازی گرفته شد و تست دوم مجددا پس از دیدار با تیم فوتبال ماشین سازی روز پنج شنبه در تهران از تمام نفرات تیم فولاد گرفته شد متوجه شدیم تعداد ۹ نفر از بازیکنان و ۷ نفر از اعضای کادر تیم به کرونا مبتلا شده اند که بلافاصله به سازمان لیگ اعلام کردیم که با توجه به بخشنامه های ستاد عالی مبارزه با کرونا پنهان کاری نکرده باشیم.

وی ادامه داد: بازیکنان کرونایی تقریبا ۲۸ درصد تیم ما را تشکیل می دهند و با توجه به تصمیمی که ستاد عالی کرونا در ورزش می گیرد امیدواریم بازی امروز با نساجی را به تعویق بیندازند و قاعدتا طبق پروتکل های سازمان لیگ با توجه به اینکه بیشتر از ۲۵ درصد از اعضای تیم به کرونا مبتلا شده اند نباید بازی برگزار شود.

آذری که با رادیو ایران گفتگو می کرد در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان فولاد بعد از بازی با استقلال به کرونا مبتلا شدند تصریح کرد: این چنین نباید ابتلای بازیکنان را تفسیر کرد که بعد از کدام بازی به کرونا مبتلا شدند، چون این افراد در حال حاضر در اجتماع زندگی می کنند و در مکان های مختلف حضور پیدا می کنند، اینکه بخواهیم مشکل را به یک بازی معطوف کنیم و بگوییم ما از فلان بازی دچار شدیم و فلان تیم هم بگوید از تیم دیگری کرونا گرفته ایم حرف درستی نیست.

وی درخصوص اینکه باشگاه استقلال معتقد است بعد از اینکه به اهواز سفر کردند این اتفاق برای بازیکنانشان بوجود آمده است تاکید کرد: علاوه بر استقلال تیم ماشین سازی هم در اهواز با فولاد مسابقه داده است ، شما با مسئولان باشگاه ماشین سازی هم صحبت کنید ببینید آن ها هم همین نظر را دارند؟ من حق را به استقلالی ها می دهم زیرا وضعیت اهواز وضعیت قرمزی بوده است ولی اینکه گفته شود ما رفتیم و از فولادی ها کرونا گرفتیم ۱۰۰ درصد منظورشان این نیست که از تیم فولاد این مشکل برای استقلال بوجود آمده است و منظورشان رفت و آمدشان با هواپیما و در مسیر تهران به اهواز بوده است.

مدیرعامل باشگاه فولاد خاطرنشان کرد: این نکته را هم یادآور می شوم که تیم استقلال در تستی که بعد از بازی با فولاد گرفتند تمام اعضای تیم جواب تستشان منفی بوده است و در تست اخیر بوده است که این تعداد نفرات به کرونا مبتلا شده اند. این را هم یادآور می شوم که شرایط آبادان به مراتب بدتر از اهواز بوده است و حتی تیم پارس جنوبی جم در آبادان مسابقه داده است باید دید آیا تست بازیکنان تیم پارس جم هم همینقدر زیاد خواهد بود یا خیر.

آذری در پاسخ به این سوال که امکان دارد تست ها دست کاری شده باشند و تیم ها عامدانه از مبتلا شدن چند بازیکن خود به کرونا برای لغو دیدارهایشان خبر دهند تصریح کرد: وقتی ۶ اسفندماه اعلام کردیم که لیگ را تعطیل کنید و به خانه بروید این روزها را می دیدیم. در تاریخ ۶ اسفند که ما اعلام کردیم لیگ تعطیل شود تیم فوتبال فولاد در رتبه ششم جدول قرار داشت و هم اکنون نیز ما با این ۶ امتیازی که در دو بازی گذشته بدست آورده ایم به همگان ثابت کردیم که از نظر فنی حرف های زیادی برای گفتن داریم ولی چیزی که الان مد نظر همه باید باشد این است که باشگاههایی که خودشان آزمایشگاههایشان را معرفی می کنند و به انضمام نامه ای که میزنند و در فایل های پی دی اف همه چیز را ارسال می کنند قابل پیگیری می باشد.

سعید آذری ادامه داد: دیروز آقای رییس جمهور صحبتی را مبنی بر اینکه ضابطین قضایی بر روی مسائل پنهان کاری کرونا فعال باشند مطرح کردند که من همینجا از آقای رییس جمهور خواهش می‌کنم این ضابطین قضایی را در فوتبال هم بفرستد تا مشخص شود چه کسی پنهان کاری می کنند و دروغ می گویند.

وی در خصوص موضع باشگاه فولاد نسبت به ادامه ی برگزاری لیگ افزود: آقایانی که پروتکل نوشتند و لیگ را راه انداختند آن ها باید نظر دهند و مسئولیتش را هم بپذیرند. از دیروز که اعلام کردند تست های ما مثبت شده تا به الان هیچ یک از مسئولین فدراسیون پاسخ گوی تلفن های ما نبوده اند و تیم در سردرگمی بسر میبرد چون آقایان باید پاسخگو باشند نه من.

مدیرعامل باشگاه فولاد ادامه داد: بنده به هیچ عنوان درباره ی ادامه ی برگزاری لیگ نظری نخواهم داد چون وقتی اظهار نظر می کنیم می گویند تیمشان چون صعود نکرده است می گویند بازی کنیم و حالا که نظر می دهیم یک عده می گویند چون تیمشان در معرض یک موفقیت است موافق تعطیلی لیگ می باشند لطفا این مسائل را کنار بگذارید، بچه های مردم می میرند و هیچ کس پاسخگو نیست.

سعید آذری در خصوص کناره گیری از رقابت های لیگ گفت: باشگاهها دارای هییت مدیره ، مدیرعامل و کادر فنی هستند و اگر قرار بر این باشد در این زمینه ها تصمیم گیری کنیم همه بخصوص هیات مدیره این تصمیم را نهایی می‌کند.

وی تاکید کرد: در صورت برگزار نشدن دیدار امروز با نساجی طبق پروتکل های بین المللی باید تمام اعضای تیم قرنطینه شوند و و به مدت دو هفته تیم در قرنطینه باشد و بعد از آن بازی ها معوق می شوند ، تست می‌گیریم اگر که تست ها منفی بود براساس آن بازی های معوقه را انجام می‌دهیم.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.