ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس علاوه بر کمک به تیمش برای فتح دربی تورین، برای خودش نیز افتخارات فردی به ثبت رساند.

ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس علاوه بر کمک به تیمش برای فتح دربی تورین، برای خودش نیز افتخارات فردی به ثبت رساند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال یوونتوس شنبه شب با نتیجه ۴ بر یک رقیب همشهری خود را در ورزشگاه آلیانتس تورین شکست داد و جایگاه خود را در صدر جدول رده‌بندی سری A در هفته سی‌‌ام این رقابت‌ها تثبیت کرد. در این بازی کریستیانو رونالدو خوش درخشید و علاوه بر دادن پاس گل دوم تیمش به خوان کوادرادو، خود نیز گل سوم بانوی پیر را با یک ضربه ایستگاهی به ثمر رساند.

این گل برای رونالدو یک گل معمولی نبود چون همراه با آن دو اتفاق مهم نیز برای وی رخ داد. نخست این که او بعد از ۴۲ تلاش نافرجام طی دو فصل گذشته برای گلزنی از ضربات ایستگاهی در تمامی رقابت‌ها سرانجام توانست گلزنی کند و دوم این که به اولین بازیکن یوونتوس طی ۶۰ سال گذشته (از زمان عمر سیوری در فصل ۶۱-۱۹۶۰) تبدیل شد که در یک فصل سری A‌ برای این تیم ۲۵ گل یا بیشتر می‌زند. حتی اسطوره‌های یوونتوس مانند آلساندرو دل‌پیرو، میشل پلاتینی و روبرتو باجو نیز نتوانسته بودند چنین رکوردی را به ثبت برسانند.

رونالدو پس از این بازه به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: من واقعاً به گلزنی از روی ضربات ایستگاهی نیاز داشتم تا اعتماد به نفس را برای ایستادن دوباره پشت این ضربات تقویت کنم. می‌دانستیم که بازی سختی پیش رو داریم اما سخت کار کردیم و بازی را بردیم تا روی لاتزیو فشار بیشتری وجود داشته باشد. ما امروز به هدف‌مان رسیدیم.

پائولو دیبالا زننده گل اول یوونتوس و ماتیس دلیخت مدافع میانی هلندی تیم با کارت زردی که در این بازی گرفتند ۵ اخطاره شدند و بازی بعدی یوونتوس مقابل میلان را از دست دادند.

رونالدو افزود: وقتی که تیم می‌برد، مهم نیست که چه کسی گل می‌زند. همه ما روی فرم هستیم و تلاش‌‌مان را انجام می‌دهیم که میلان را هم شکست دهیم که البته آن هم بازی سختی خواهد بود.

رونالدوی ۳۵ ساله که در ۲۶ بازی‌اش برای یوونتوس در این فصل ۲۵ گله شد، ۴ گل دیگر می‌خواهد به چیرو ایموبیله مهاجم لاتزیو در جدول برترین گلزنان این فصل سری A برسد.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.