تعطیلی لیگ‌های فوتبال باعث ضرر و زیان مالی زیاد تیم‌های مختلف شده است. بازیکنان یوونتوس با بخشش درصدی از قرارداد خود مانع زیان مالی تیمشان شده‌اند. آیا ایرانی‌ها در مسائل مالی هم از رونالدو الگو می‌گیرند؟

به گزارش ایسنا، بازیکنان باشگاه یوونتوس در تصمیمی قابل ستایش، مجموعا ۷۰ میلیون یورو از دستمزد سالیانه خود را به این باشگاه بخشیدند تا در این روزهای تعطیلی سری آ و لیگ قهرمانان اروپا که بانوی پیر نمی‌تواند بازی کند و درآمدی به دست بیاورد، کمک حال تیمشان باشد. کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی یوونتوس سهم عمده‌ای در این کار دارد. شماره ۷ تورینی‌ها، ۳۱ میلیون از دستمزد سالیانه خود را به باشگاهش بخشید. این اتفاق بی‌نظیر در حالی رغم خود که شیوع ویروس کرونا، فوتبال را نه تنها از ایتالیا بلکه از تمام دنیا گرفته و در حال زدن ضرر مالی به بسیاری از باشگاه‌های کوچک و بزرگ است.

تصمیم بازیکنان یووه، اتفاق عجیب و جالبی تلقی می‌شود زیرا آن‌ها برای باشگاهی این کار را کرده‌اند که تراز مالی مثبت دارد و از باشگاه‌های متمول است اما آیا بازیکنان ایرانی حاضرند چنین کاری برای تیمشان انجام دهند؟ آیا مدیران تیم‌های ایرانی که عمدتا تراز مالی مثبت ندارند و همیشه به یک عده بدهکار هستند، می‌توانند بازیکنان خود را راضی کنند تا درصدی از مبالغ قرارداد آن‌ها کسر شود؟

فرهاد حمیداوی، مالک باشگاه شهرخودرو اعلام کرد که قرار است با بازیکنان تیمش جلسه‌ای بگذارد و در این خصوص با آن‌ها صحبت کند تا درصدی از مبالغ قرارداد آن‌ها کاسته شود.

اگر این از خودگذشتگی در هیچ جای دنیا اتفاق نیفتد هم در ایران و فوتبالش که سراسر زیان است باید رخ دهد و بازیکنان شرایط باشگاه‌هایشان را درک کنند. لیگ ایران در حال تعطیل شدن است و ظاهرا نه اسپانسرها دیگر پولی به باشگاه می‌دهند، نه سازمان لیگ و دست تیم‌های ایرانی خالی‌تر از قبل می‌شود. آیا کسی حاضر می‌شود اسپانسر تیمی شود که دیگر قرار نیست بازی انجام دهد و لیگش تا چند ماه تعطیل خواهد بود؟

با این شرایط نباید انتظار داشت بازیکنان ایرانی فقط از خوشحالی بعد گل کریستیانو الگو بگیرند و این رفتار حرفه‌ای ستاره پرتغالی می‌تواند نمونه خوبی از رفتار یک بازیکن سطح جهانی باشد. با این وجود AFC و فیفا هم در حال ورود به این مقوله هستند تا مقابل ضرر تیم‌های باشگاهی را بگیرند؛ گویا قرار است دستوری از سوی نهادهای بالادستی فوتبال صادر شود مبنی بر این که بازیکنان تیم‌های باشگاهی موظف به دریافت بخشی از قرارداد خود هستند و نمی‌توانند تمام آن را دریافت کنند.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.