تیم‌های سری A ایتالیا به دلیل شیوع ویروس کرونا همچنان نمی‌توانند تمرینات خود را از سر بگیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا ممنوعیت تمرین گروهی تیم‌های سری A ایتالیا را تا تاریخ ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) تمدید کرد. تمامی رویدادهای ورزشی ایتالیا از جمله سری A از تاریخ ۹ مارس (۱۹ اسفند) به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا (کووید ۱۹) در این کشور به حالت تعلیق درآمده‌اند.

در روزهایی که خروج از خانه برای شهروندان ایتالیایی ممنوع است و این کشور در قرنطینه به سر می‌برد، باشگاه‌هایی همچون کالیاری، ناپولی و لاتزیو خودشان را برای بازگشت به تمرینات آماده می‌کردند.

اخیراً گفته شد که ممکن است لیگ دسته اول ایتالیا از تاریخ ۳ مِی (۱۴ اردیبهشت) از سر گرفته شود، اما وینچنزو اسپادافورا، وزیر ورزش ایتالیا اعتقاد دارد برگزاری مسابقات سری A در آغاز ماه مِی بیش از حد خوش‌بینانه است.

گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا اما امیدوار است که سری A از ماه جولای یا آگوست از سر گرفته شود و تأکید کرده هر کاری که لازم باشد را انجام خواهد داد تا این مسابقات دوباره شروع شود.

ویروس کووید ۱۹ تاکنون جان بیش از ۴۷ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. کشور ایتالیا به شدت از شیوع این ویروس ضربه خورده و تاکنون ۱۱۰ هزار و ۵۷۴ نفر به این ویروس مبتلا شده‌‌ و از این بین ۱۳ هزار و ۱۵۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.