باشگاه پرسپولیس که تیم فوتبالش چند سالی است جام قهرمانی را به تیم دیگری نمی دهد، سال گذشته را در حالی به پایان برد که هم در بحث فنی و هم در مدیریت اتفاقات عجیبی را پشت سر گذاشت.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی با اقتدار در صدر جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر قرار گرفته است که این تیم مشکلات مدیریتی زیادی را در سال ۹۸ پشت سر گذاشت. تیمی که سال را با صدرنشینی شروع کرد و با همان وضعیت به نوروز ۹۹ رسید.

سرخپوشان پایتخت در حالی برای سومین فصل متوالی با برانکو ایوانکوویچ به قهرمانی در رقابت های لیگ برتر رسیدند که لمس این جام در کنار قهرمانی در جام حذفی و سوپرجام باعث شد تا هواداران انتظار سالی رویایی در فصل جدید رقابت های لیگ برتر را بکشند اما برانکو ایوانکوویچ با اتمام فصل از پرسپولیس رفت تا سرخ ها با چالش جدی برای تعیین جانشین برای او روبرو شوند.

اتفاقی که با وجود حاشیه های فراوان در رفت و آمد و بحث های مهمی که در سطح مدیران سرخ به وجود آورد هرگز تاثیری در روند نتیجه گیری این تیم در مسابقات نداشت تا لوکوموتیو پرسپولیس بدون برانکو نیز روی ریل حرکت کرده و در استانه پوکر قهرمانی قرار بگیرد.

ناصر ابراهیمی، بیژن ذوالفقارنسب و فرزاد آشوبی در گفتگوهای جداگانه با خبرنگار مهر، به بررسی عملکرد مدیریتی و فنی پرسپولیس پرداختند که در پی می خوانید:

مدیریت سیاه برای پرسپولیس

ناصر ابراهیمی درباره تغییرات مدیرعامل پرسپولیس در سال ۱۳۹۸ گفت: تغییرات مدیریتی در تیم های پرطرفدار می تواند مزایا و معایبی داشته باشد اما این قضیه در فوتبال ایران کاملا متفاوت است.

وی افزود: دلیل تغییرات مدیریتی چیزی جز روابط آقایان نیست. هیچگونه برنامه ریزی دراز مدت برای حل مشکلات مالی تیم هایی که بسترهای اقتصادی فراوان دارند وجود ندارد. لیست عملکرد اکثر مدیران فوتبال ایران سیاه است و پرسپولیس نیز همینطور.

ابراهیمی درباره آمد و شد انصاریفرد به باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: او حدود ۱۰ سال پیش هم مدیرعامل پرسپولیس بود. اگر در آن دوره خوب بود چرا برکنارش کردید و دوباره آوردید. اگر هم بد بود که چرا او را مجددا به مدیرعاملی پرسپولیس منصوب کردید تا اینقدر زشت کنارش بگذارید. این تیم بدون صاحب بهتر از همیشه نتیجه می گیرد.

بیژن ذوالفقارنسب مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران نیز افزود: وقتی یک تیم قهرمان می شود باید تمام عوامل آن فوق العاده ظاهر شوند اما در پرسپولیس همه خوب بودند جز ارکان مدیریتی. مشکلی که در شاکله اصلی فوتبال ایران یعنی فدراسیون نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: رفتن برانکو تبدیل به دغدغه ای جدی برای مدیران پرسپولیس شد. به خوبی اطلاع دارم که برانکو حاضر بود با مبلغی به مراتب کمتر از قبل در پرسپولیس بماند اما آنقدر آقایان غیر حرفه ای عمل کردند که با دلِ شکسته از پرسپولیس رفت.

فرزاد آشوبی نیز درباره این موضوع گفت: آنچه می توان درباره روند اشتباه مدیریتی در باشگاه پرسپولیس گفت تنها این موضوع است که رفتار و رویکرد آنها هیچ نقشی در موفقیت تیم نداشته است. ساختار پرسپولیس از لحاظ فنی چندسالی بدون ارتباط با اتفاقات پرحاشیه داخل ساختمان باشگاه به کارش ادامه می دهد. آقایان با رفت و آمدهای خودشان تنها چند روز باعث بروز حاشیه می شوند. در غیر اینصورت که مورد خاص دیگری را به ارمغان نیاوردند!

پرسپولیس عطش قهرمانی دارد

ناصر ابراهیمی در ادامه صحبت های خود راجع به عملکرد فنی پرسپولیس در سال ۹۸ تاکید کرد: دوران بحرانی پرسپولیس با رفتن برانکو شکل گرفت اما نتایجی که کالدرون گرفت شرایط را کمی آرام کرد. یحیی هم توانست از ابتدای نیم فصل دوم تفکرات فنی خودش را ایجاد کند.

ذوالفقارنسب درباره عملکرد بازیکنان پرسپولیس افزود: عطش سیری ناپذیر بازیکنان برای تصاحب جام های متوالی نقش اساسی در این زمینه داشته است. آنها خیلی تلاش کردند تا در کنار انگیزه های فردی خود به موفقیت های تیمی نیز برسند.

او با اشاره به کار سخت سرخ ها در لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرد: پرسپولیس هر چقدر در ایران خوب بازی می کند برای بازی های آسیایی باید توان بیشتری را به نمایش بگذارد. گل محمدی کار بسیار سختی برای نتیچه گیری در اسیا دارد. البته نباید فراموش کنیم که نداشتن کرسی های بین المللی در AFC و FIFA تاثیر خودش را در گرفتن میزبانی برای دور رفت رقابت ها و سایر مسائل گذاشت.

فرزاد آشوبی نیز تصریح کرد: رفتن برانکو از پرسپولیس بطور طبیعی ذهنیت بازیکنان را آشفته کرد ولی با گذشت زمان توانستند خودشان را با تاکتیک های جدید هماهنگ کنند.

وی افزود: البته اگر پرسپولیس مقتدرانه در صدر جدول است به خاطر رفتن استراماچونی از استقلال تهران نیز هست. اگر این مربی ایتالیایی همچنان در راس کادرفنی آبی ها بود قطعا می توانست شرایط را برای پرسپولیس در مسیر قهرمانی سخت تر کند. با این حال اشتیاق بازیکنان این تیم به تکرار قهرمانی نقش زیادی در این زمینه داشت. پرسپولیس امسال هم شانس نخست قهرمانی است و می تواند برای اولین بار پوکر کند.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.