سرپرست کمیته فوتسال تأکید کرد حضور تیم زیر ۲۰ سال ایران در کشور تایلند، یک ریال برای فدراسیون فوتبال هزینه نداشته است.

داود پرهیزکار در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره حضور تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران در تورنمنت تایلند اظهار داشت: فکر می‌کنم بیشترین بهره را ایران از این مسابقات برد. ما تیم زیر ۲۰ سال‌مان را به تورنمنت فرستادیم، در حالی که تمام تیم‌ها با نفرات بزرگسال خود شرکت کرده بودند. تورنمنت خیلی سنگینی بود و بچه‌ها خیلی خوب از پس از آن بر آمدند. مربیان ما هم شناخت خوبی از تیم پیدا کردند. فکر می‌کنم تیم زیر ۲۰ سال در آینده بسیار سرحال و خوب خواهد بود.

وی در واکنش به انتقادهایی که نسبت به حضور او و حسین شمس در تایلند مطرح می‌شود نیز تصریح کرد: ما به دعوت فدراسیون فوتبال تایلند به این کشور رفتیم. جلساتی هم در آن کشور داشتیم که فکر می‌کنم طی یک یا دو روز آینده نتایج آن منتشر خواهد شد تا همه متوجه فایده و آورده حضور ما در تایلند شوند. حسین شمس هم که به طور شخصی از سوی تایلند دعوت شده بود. علاوه بر این کشور میزبان را مجاب کرده بودیم تا تمام هزینه‌های تیم زیر ۲۰ سال ما را پرداخت کند. با این اوصاف می‌بینید حضور در تورنمنت تایلند ریالی برای فدراسیون فوتبال هزینه نداشته است.

رئیس کمیته فوتسال در ادامه درباره تعویق مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا و زمان جدید برگزاری این مسابقات نیز گفت: ما وقتی در تایلند بودیم خبر لغو این مسابقات آمد. همان زمان این موضوع را پیگیری کردم، چون ما باید زمان جدید این مسابقات را بدانیم. اگر بازی‌ها بعد از ماه رمضان برگزار شود، خیلی نزدیک به مسابقات جام جهانی خواهد بود و برنامه ما خیلی فشرده می‌شود. به همین دلیل روز گذشته نامه‌ای برای AFC ارسال کردیم و منتظر جواب آن هستیم تا حداقل زمان حدودی بازی‌ها را بدانیم. الان ما با چند کشور برای بازی‌های دوستانه صحبت کردیم و باید حداقل زمان مسابقات قهرمانی آسیا را بدانیم تا تاریخ بازی‌ دوستانه را به کشورهای مقابل بگوییم. شرایط فوتسال در آسیا خوب نیست و ما با جدیت پیگیر تاریخ جدید مسابقات هستیم. ضمن اینکه ما باید تاریخ اردوهای خودمان را هم از الان برنامه‌ریزی کنیم.

پرهیزکار در واکنش به پرسشی درباره لغو دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتسال مقابل آرژانتین گفت: این هم یکی دیگر از مواردی است که منتظریم تا تاریخ جدید مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شود. الان ما نمی‌دانیم به این کشور هم باید چه تاریخی را اعلام کنیم.

وی در پایان یادآور شد: ما تقریباً با شش کشور اروپایی برای بازی دوستانه صحبت کرده‌ایم و شاید اصلاً بازی‌های دوستانه را به‌عنوان یک تورنمنت برگزار کنیم. البته همان‌طور که گفتم اول باید تاریخ اردوهای خومان را مشخص کنیم و بعد به کشورهای مدنظر نامه بنویسیم. متأسفانه الان بلاتکلیف هستیم.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.