علی صانعی، سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال کشورمان گفت که در تورنمنت تایلند، توقع زیادی از شاگردانش ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی صانعی در گفت‌وگو سایت رسمی فدراسیون فوتبال درباره اردوی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران اظهار داشت: بازیکنانی که به این اردو دعوت شدند، از لیگ برتر جوانان، لیگ دسته اول جوانان و لیگ منطقه‌ای جوانان و امید هستند. در واقع ۱۵۰ بازیکن را بررسی کردیم و حدود ۴۰ الی ۵۰ بازیکن برتر را انتخاب و به اردو دعوت کردیم.

وی ادامه داد: می‌خواهیم با برگزاری اردو و بازی‌های تدارکاتی، این بازیکنان را بیشتر بشناسیم و از دل این بازیکنان، ۳۰ بازیکن را انتخاب و کارهای اصلی را برای مسابقات مقدماتی زیر ۲۰ سال آسیا در مهر ماه سال آینده آغاز کنیم. البته پس از انتخاب ۳۰ بازیکن، باز هم بخش انتخاب بازیکنان برای من به پایان نمی‌رسد. بلکه در بازی‌های لیگ مجدداً همین ۳۰ نفر را به انضمام بازیکنانی که امسال زیر نظر گرفته بودیم، زیر ذره‌بین می‌بریم. تا پیش از شروع مسابقات مقدماتی آسیا، این فرصت را داریم که بار دیگر، لیگ امید و جوانان سال آینده را ببینیم تا اگر بازیکنی بتواند خود را نشان بدهد، به تیم دعوت کنیم.

سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال کشورمان با بیان اینکه تیم سال آینده زمانی تشکیل می‌شود که لیگ‌های سال آینده امید و جوانان در همه رده‌ها به پایان رسیده باشند، تصریح کرد: به این نکته هم باید توجه کرد که همه ۴۰، ۵۰ بازیکن انتخاب شده، کمتر از رده سنی امید و متولدین ۷۹/۱۰/۱۱ به بالا هستند و حتی بازیکنان متولد سال ۸۱ و ۸۲ هم داریم. اگر بازیکن رده سنی امید انتخاب کنیم، شاید تیم بهتری داشته باشیم، اما در سال بعد به مشکل بر می‌خوریم. پس بازیکنانی را انتخاب می‌کنیم که تا دو سال دیگر هم زیر ۲۱ سال باشند.

صانعی درباره شرکت شاگردانش در تورنمنت رده سنی بزرگسالان تایلند گفت: تیم‌هایی در این تورنمنت حضور دارند که برخی از آنها نزدیک به یک تا دو سال در اردو هستند و از مربیان سطح بالایی استفاده می‌کنند. ضمن اینکه خودشان را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه جام جهانی آماده کرده‌اند. پس کاملاً آماده هستند تا در بالاترین سطح فوتسال آسیا به رقابت پردازند.

صانعی با بیان اینکه تیم زیر ۲۰ سال هنوز در مرحله انتخاب بازیکن بوده و ۲۰ بازیکن نهایی خود را نشناخته است، خاطرنشان کرد: بدون شک اگر مثلاً پنج ماه دیگر در چنین تورنمنتی شرکت می‌کردیم، برای ما بسیار ایده‌آل‌تر بود، اما نمی‌توانیم از این تورنمنت به آسانی بگذریم. چرا که باتوجه به شرایط اقتصادی، احتمال اینکه بتوانیم در آینده در چنین تورنمنت سطح بالایی شرکت کنیم، بسیار کم است.

وی حضور در تورنمنت تایلند را افتخار و تجربه بسیار بزرگی برای بازیکنان جوان ایران دانست و گفت: کسب تجربه مقابل بازیکنانی که برای مدت یکی دو سال در اردو بودند و چندین سال کنار هم بازی کردند، فرصت بسیار خوبی است. ما در حال حاضر توقع زیادی از این بازیکنان، به‌خصوص برای نتیجه‌گیری در این تورنمنت نداریم و هدف ما، تجربه‌اندوزی برای حضور پِرقدرت در بازی‌های سال آینده است.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.