شهرخودرو در صورت صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، کار راحتی برای موفقیت در این مسابقات نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، با انجام قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰، نمایندگان ایران رقبای خود را شناختند. شهرخودرو، یکی از نمایندگان ایران در این مسابقات است که برای حضور گروهی باید دو بازی آینده خود در مرحله پلی‌آف را با پیروزی پشت سر بگذارد.

شهرخودرو در صورت برتری مقابل برنده دیدار چنای هند و الرفاع بحرین، در مرحله نهایی پلی‌آف به مصاف السیلیه قطر می‌رود و اگر این دیدار با برتری پشت سر بگذارد وارد گروه B مسابقات متشکل از تیم‌های الهلال عربستان، شباب الاهلی امارات و پاختاکور ازبکستان می‌شود.

حضور الهلال به عنوان قهرمان کنونی آسیا، برای سایر تیم‌های گروه یک چالش جدی به نظر می‌رسد اما نمی‌توان از قدرت‌های امارات و ازبکستان نیز به سادگی عبور کرد.

برای شناخت بهتر این گروه و شانس شهرخودرو به بررسی تیم‌های حاضر در گروه C پرداختیم:

* الهلال عربستان

پرافتخارترین تیم آسیا که چند هفته قبل، جام قهرمانی را در ژاپن بالای سر برد و اکنون در کشورش با تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار دارد، مدعی اصلی صعود از گروه است. حضور ستاره‌هایی مانند گومیس (آقای گل لیگ قهرمانان آسیا)، جووینکو (ستاره ایتالیایی) و ملی‌پوشان تیم ملی عربستان، این تیم را به آماده‌ترین تیم گروه بدل کرده است.

* شباب الاهلی امارات

تیم‌های اماراتی علی‌رغم موفقیت در اوایل قرن بیست و یکم، چند فصلی است که با افت فاحش روبرو شده‌اند اما الاهلی از تیم‌های نام آشنا برای فوتبال ایران است که در گذشته بازیکنان ایرانی در این تیم عضویت داشتند.

الاهلی بعد از روند سینوسی در سال‌های گذشته، در این فصل وضعیت نسبتا آماده‌ای دارد. آنها در فصل جاری در رده دوم فوتبال امارات قرار دارند و از صدرنشین رقابت‌ها یعنی شارجه سه امتیاز کمتر کسب کردند.

الاهلی سال گذشته نیز در کورس قهرمانی با الشارجه قرار داشت اما با شش امتیاز کمتر نسبت به این تیم، دوم شد و توانست سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد.

در این تیم بازیکنانی مانند احمد خلیل، خمیس و چندین بازیکن خارجی حضور دارند.

* پاختاکور ازبکستان

یکی از تیم‌های با سابقه و همواره حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در این فصل نیز در مسابقات حضور دارد. هر چند پاختاکور تاکنون نتوانسته تا مراحل پایانی لیگ قهرمانان صعود کند اما در مواردی موی دماغ تیم‌های ایرانی شده است.

پاختاکور در فصل ۲۰۱۹ توانست با ۲۰ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم جدول رده‌بندی، قهرمانی را در لیگ کشورش کسب کند و اکنون آماده موفقیت در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیاست.

با این حال هنوز فصل جدید فوتبال ازبکستان آغاز نشده و تیم‌ها در فصل آماده‌سازی قرار دارند و مشخص نیست که با چه تدارکات و بازیکنانی پا به مسابقات می‌گذارند.

چندین ستاره فوتبال ازبکستان، بخش عمده بازیکنان این تیم را تشکیل می‌دهند که از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.