عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه دولت باید از تیم‌های ملی حمایت مالی کند، گفت: مگر درآمد‌های ما به دست‌مان می‌رسد که از آنها استفاده کنیم؟

عبدالکاظم طالقانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, درباره شکست ۲ بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق در مسابقات انتخابی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲, اظهار داشت: در این باره باید از کمیته فنی سؤال شود که نتایج تیم ملی چگونه بوده و در آینده باید چه کار انجام شود. با این حال باید گذشته را فراموش و برای مسابقات دور برگشت برنامه‌ریزی کرد تا امتیازات لازم برای صعود کسب شود.

وی درباره اینکه فدراسیون فوتبال بعد از دو باخت پیاپی مقابل بحرین و عراق چه واکنشی خواهد داشت, گفت: این موضوع برمی‌گردد به یک تصمیم جمعی. بخش‌های مختلف هر کدام کاری را برعهده دارند. کادر فنی, کمیته فنی, هیئت رئیسه و در نهایت شخص آقای تاج که تصمیم نهایی را می‌گیرد. در این شرایط باید گذشته را کنار بگذاریم و کار برای آینده را در دستور کار قرار دهیم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: وقتی در مسابقات شرکت می‌کنیم نباید حریف را دست کم بگیریم. کادر فنی تیم باید برنامه‌ریزی خوبی انجام دهد و بازیکنان به خوبی وظایف‌شان را انجام دهند. وقتی مردم می‌بینند تلاش می‌شود ولی نتیجه حاصل نمی‌شود یک بحث است اما وقتی که تیم شادابی و زور قبل را ندارد یک بحث دیگر است که در این مورد باید برنامه‌ریزی بهتری انجام گیرد تا نتایج خوبی به دست بیاید.

طالقانی درباره انتقاداتی که به مرخصی‌های بلند‌ مدت ویلموتس وارد می‌شود و اینکه در قرارداد او چه مدت مرخصی لحاظ شده است, خاطرنشان کرد: مفاد قرارداد سرمربی تیم ملی الان در ذهنم نیست. در این مورد باید از سخنگو یا دبیر فدراسیون سؤال کنید.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه فدراسیون از ویلموتس راضی است یا نه, عنوان کرد: درباره عملکرد فنی باید کمیته فنی اظهار نظر و شرایط کار و جنبه‌های دیگر را بررسی کند. علاوه بر این باید پشتیبانی‌هایی که دولت باید از ما انجام می‌داد و رفتار و کردار حرفه‌ای ویلموتس را بررسی کنیم تا ببینیم کاری که می‌خواستیم صورت گرفته یا خیر. در نهایت کار را نهایی و جمع‌بندی کنیم تا متوجه شویم روند کار تاکنون درست پیش رفته یا اینگونه نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید از لحاظ مالی از تیم‌های ملی پشتیبانی کند، خاطرنشان کرد: نمی‌خواهیم چیزی را به گردن دولت به دلیل اینکه پول دیر داده‌ شده یا کم بوده و ویلموتس دیر به کشور آمده؛ بیندازیم, اما همه این مسائل دست به دست هم می‌دهد تا هرکس در جایگاه خودش این شرایط را برای باخت‌ها ایجاد کرده باشد. یک قسمت این است که پول دیر رسیده اما یک بخش دیگر هم بحث فنی و بازیکنان است که بخش اصلی ماجراست. هر کدام این موارد و مشکلات باعث شده تا تیم اینگونه نتیجه بگیرد.

طالقانی درباره اینکه آیا قولی از سوی دولت برای پرداخت پول ویلموتس داده شده بود, به تسنیم گفت: غیر از دولت چه کسی باید از تیم ملی پشتیبانی کند؟ شخص دیگری می‌تواند این کار را انجام دهد؟ مگر درآمد‌های ما به دست‌مان می‌رسد که برای تیم‌های ملی از آنها استفاده کنیم؟ تیم‌های ملی برای همه ملت است و ما پیگیری‌کننده هستیم و باید از ما پشتیبانی کنند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: همه باید دست به دست هم دهند تا تیم ملی را حفظ کنند. ما باشگاه نمی‌چرخانیم و داریم تیم ملی را اداره می‌کنیم, بنابراین باید کمک کنند. اینکه می‌گوییم ما دولتی نیستیم, حرف درستی است. در فدراسیون کار دست مردم و اقشار فوتبال است ولی تیم ملی باید پشتیبانی شود. در همه جای دنیا دولت‌ها به تیم ملی کمک می‌کنند یا پول درآمدها‌ی‌شان را می‌دهند. اگر درآمد‌های فوتبال پرداخت شود دیگر نیازی به کمک وجود ندارد که یکی از آنها بحث حق پخش تلویزیونی است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون بابت تاخیر در پرداخت کمک دولت گلایه‌ای دارد, یادآور شد: گلایه‌ای از این موضوع نداریم. شما می‌گویید چرا این نتایج رقم خورده, من می‌گویم این موضوع دلایل زیادی دارد. اول نبودن مربی و آمدنش ۳ روز قبل از بازی به ایران است. دوم؛ بحث فنی و بازیکنان است که باید راجع به آن بحث شود و مورد سوم بحث کمک‌ها و پشتیبانی است که باید انجام می‌شد تا با قدرت کار‌مان را ادامه می‌دادیم. همه این مسائل باید انجام می‌شد تا تیم ملی قوی‌ و قبراقی داشته‌ باشیم.

طالقانی راجع به اینکه برای پرداخت قسط بعدی ویلموتس فکری شده است, اظهار داشت: پول تازه با کمک دولت پرداخت شده و فعلاً‌ مشکلی نداریم و باید ببینیم بعدا چه می‌شود.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )