کارشناس فوتبال کشورمان دیدار تیم ملی ایران مقابل عراق را دشوار توصیف کرد و گفت: عراق همیشه گربه سیاه ما بوده است و باید تمرکز لازم را مقابل این تیم داشته باشیم.

مسعود اقبالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت تیم ملی ایران پیش از بازی با عراق اظهار داشت: کادرفنی جدید تیم ملی در دیدار اخیر این تیم برابر بحرین نشان داد فلسفه‌ای کاملاً مخالف و عکس کی‌روش دارد، اما به دلیل عدم شناخت کافی از بازیکنان و ظرفیت‌های مشابه آنها، شاهد حضور چند بازیکن تهاجمی با ویژگی‌های شبیه به هم در زمین بودیم.

وی افزود: به قول فرگوسن زمانی شما برنده بازی خواهید بود که چه در دفاع و چه در حمله برنده نبردهای تک به تک بوده و در تمام نقاط زمین برتری عددی داشته باشید. بنابراین ما به بحرین به خاطر این باختیم که اولین محک جدی‌مان بود و نشان دادیم برای اینکه مقابل عراق برنده باشیم باید سیستم دفاعی خود را محک‌تر کرده و تا دقیقه ۹۵ تمرکز لازم را داشته باشیم. برای برنده شدن باید تیم دارای کیفیت‌های لازم در خطوط دفاعی، میانی و حمله باشد که ما از این کیفیت‌ها دور هستیم. به نظرم تیم ملی ایران هنوز از چیزی که ما توقع داریم، دور است. بازی با عراق هم که مشکل‌تر از بحرین است و مسابقه‌ بسیار سنگینی خواهد بود. حریف ما از چند روز پیش تمرینات خود را آغاز کرده، اما اردوی تیم ملی تازه قرار است از امروز آغاز شود، بنابراین خیلی کارمان سخت است.

سرمربی تیم ملی فوتبال در ادامه یادآور شد: ویلموتس هم باید به شکلی ترکیبش را بچیند که بازیکنان بخش هجومی همگی دارای یک ویژگی نباشند. در بازی با بحرین همین اشتباه را کردیم. بازیکنان خط هافبک نیز باید بتوانند فاصله بین خطوط را حفظ کنند و با پرسینگ شدید توپ‌های حریف را خراب کنند. اگر این اتفاق نیفتد ما آسیب‌پذیر خواهیم بود.

«شکست مقابل بحرین ممکن است کار صعود به مرحله بعد را سخت کند و همین موضوع امکان دارد فشار روانی روی بازیکنان بیاورد.»، کارشناس فوتبال کشورمان در واکنش به طرح این موضوع تصریح کرد: بله، همین‌طور است. عراق همیشه گربه سیاه ما بوده است و باید سرمربی با بچه‌ها در مورد شرایط روحی و روانی آنها صحبت کند. اگر این بازی را مساوی کنیم ممکن است کارمان برای صعود بسیار دشوار شود.

اقبالی در ادامه درباره لیست جدید بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی و غیبت مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش و اشکان دژاگه در این لیست بیان کرد: همه جای دنیا وقتی می‌خواهند تیم ملی را در هر سطحی تشکیل دهند، بازیکنان را براساس عملکرد آنها در باشگاه‌شان دعوت می‌کنند، اما در ایران فاکتورهای دعوت بازیکن مشخص نیست. به طور مثال الان بازیکنی مثل محمد محبی را به تیم ملی دعوت کرده‌اند که عملکرد خوبی در بازی با کامبوج هم داشت. این بازیکن بد نیست، ولی هنوز به بلوغی که نیاز است، نرسیده. پیراهن تیم ملی را نباید به راحتی تن هر بازیکنی کرد. مثلاً شجاعی و دژاگه الان در شرایط مطلوبی نیستند که در لیست تیم ملی باشند. این‌ دو بازیکن بالای ۳۰ سال هستند و شاید چند دقیقه بتوانند به تیم کمک کنند، اما ما باید از بازیکنی استفاده کنیم که بتواند دستورات سرمربی را در دفاع و حمله به اجرا درآورد.

وی در خاتمه اظهار داشت: به طور کلی باید ببینیم اصلاً چشم بینایی در تیم ملی وجود دارد که بازیکنان را زیر نظر بگیرد یا خیر. در مورد جهانبخش هم باید بگویم می‌بایست افرادی باشند که این بازیکنان را از نزدیک زیر نظر بگیرند. این بازیکن یک سال پیش آقای گل بوده یا نه، ملاک خوبی برای دعوت او نیست. زمان کی‌روش افرادی بودند که بازیکنان را زیر نظر می‌گرفتند و الان هم باید دید این افراد در تیم حضور دارند یا خیر.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )