امیرحسین پیروانی، مربی تیم فوتبال امید کشورمان اعتقاد دارد عیار واقعی این تیم در دیدار دوستانه مقابل تیم المپیک قطر مشخص خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، امیرحسین پیروانی در حاشیه تمرین امروز (شنبه) تیم فوتبال امید کشورمان، گفت: خیلی خوشحالم از اینکه دوباره این فرصت را پیدا کرده‌ام که با بازیکنانی کار کنم که پیش‌ از این در رده‌های سنی پایین‌تر شاگردم بودند و موفق شدیم با خیلی از آنها راهی جام جهانی جوانان شویم. ان‌شاءالله که بتوانیم با همین تیم، با حمایت فدراسیون، همت بازیکنان و درایت کادرفنی به المپیک صعود کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که برای صعود به المپیک به چه امکاناتی نیاز دارند و آیا از امکاناتی که در اختیار تیم امید قرار داده شده است رضایت دارند یا نه، خاطر نشان کرد: برای موفقیت یک تیم عوامل متعددی دخیل است. ضمن اینکه من لازم می‌دانم از فدراسیون فوتبال بابت امکانات خیلی خوبی که در اختیار تیم امید قرار داده شده است، تشکر کنم. در واقع تمام امکاناتی که در اختیار تیم ملی بزرگسالان قرار داده می‌شود در اختیار ما هم هست و سعی می‌کنیم از این امکانات و مخصوصاً ساختمان پِک هم نهایت استفاده را ببریم. اما در مورد بازی‌های تدارکاتی باید بگویم هر مربی دوست دارد تیمش با بهترین تیم‌ها بازی کند، در حالی که باید شرایط آن هم فراهم باشد. قطعاً مسئولان فدراسیون نهایت تلاش خود را می‌کنند تا تیم امید با بهترین تدارکات راهی مسابقات شود. انجام دو بازی با اندونزی برای تیم امید خیلی مفید است و در آینده هم دیداری دوستانه با قطر خواهیم داشت، تیمی که جوانانش دوره پیش قهرمان آسیا شدند و این همان تیم است که خودش را آماده حضور در المپیک می‌کند. قطعاً بازی با قطر می‌تواند عیار واقعی تیم امید را مشخص کند.

مربی تیم فوتبال امید کشورمان در واکنش به این سؤال که آیا تیم امید می‌تواند راهی المپیک شود یا نه، یادآور شد: مطمئن باشید اگر من ذره‌ای برای صعود تیم امید به المپیک تردید داشتم به این تیم نمی‌آمدم. پتانسیل نفرات تیم بالاست، کادرفنی بسیار خوبی تیم را هدایت می‌کند که در کنار این عوامل یکدلی و وحدت بازیکنان و مربیان تیم کمک زیادی به موفقیت تیم امید خواهد کرد. فقط لازم است که بازیکنان به خودباوری بیشتری برسند و امیدوارانه به آینده نگاه کنیم. اینکه مدام سؤال بشود ما ۴۰ و سال اندی است که به المپیک راه پیدا نکرده‌ایم را نمی‌پسندم و امیدوارم از این پس این سؤالات مطرح نشود. همه‌ی ما باید دست در دست هم و با تلاش فراوان کمک کنیم تا تیم راهی المپیک شود.

پیروانی راجع به رابطه مربیان تیم‌های ملی و امید فوتبال ایران نیز گفت: من تازه کارم را در تیم امید شروع کرده‌ام و خیلی نمی‌توانم راجع به این موضوع حرف بزنم، اما این را می‌‌دانم که سرمربیان دو تیم رابطه خیلی خوبی با هم دارند و حتی چهار بازیکن تیم امید به تیم ملی بزرگسالان هم دعوت شده‌‌اند که با هماهنگی و توافق انجام شده در اردوی تیم امید خواهند بود. مسلماً تجارب باارزش مربیان تیم ملی می‌تواند کمک زیادی به ما کند.

وی در پایان در ارتباط با اینکه آیا بازیکنان تیم امید که لژیونر هستند می‌توانند در بازی‌های رسمی تیم امید که در تاریخ فیفادی نخواهد بود، شرکت کنند، تصریح کرد: به نکته خوبی اشاره کردید. به‌هرحال این یکی از مشکلات تیم ماست، از این جهت که چند لژیونر در اردوی تیم امید داریم. در این مورد هم قطعاً تمهیداتی اندیشیده می‌شود تا ان‌شاءالله با تمام نفرات‌مان وارد مسابقات شویم. در غیر این‌صورت هم نفرات جانشین خوبی در پست لژیونرهای‌مان داریم که در توانایی بالای آنها شکی نیست.

دعوت استیلی از ۶ بازیکن سایپا و پیکان به تیم امید

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.