روزنامه الاتحاد امارات با اشاره به کاهش سهمیه این کشور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا نوشت: نتایج ضعیف باشگاه‌های اماراتی باعث سقوط فوتبال امارات به جایگاه هفتم قاره آسیا شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم در گزارش روزنامه الاتحاد امارات آمده است: لیگ فوتبال امارات با حقیقت تلخی مواجه شده که به زودی رسما اعلام می‌شود. سهمیه بندی جدید کشورهای آسیایی در لیگ قهرمانان اعلام خواهد شد و در دو فصل آینده سهمیه کشورها بر اساس همین رده‌بندی محاسبه می‌شود که طبق آن فوتبال امارات یک سهمیه مستقیم خودش را از دست داده است.

در ادامه گزارش می‌خوانیم: بر اساس رده‌بندی جدید، فوتبال امارات که به مدت یک سال و نیم صدرنشین منطقه غرب آسیا بوده بعد از کشورهای قطر، ایران و عربستان در جایگاه چهارم منطقه غرب و هفتم قاره آسیا ایستاده است. با توجه به نتایجی که نمایندگان امارات گرفته‌اند مجموع امتیازات لیگ امارات به ۹۲۴.۶۲ رسیده که حاصل عملکرد باشگاه‌ها در چهار فصل اخیر لیگ قهرمانان و خروج زود هنگام تیم‌های اماراتی از مراحل اول بازی‌هاست. بر این اساس امارات یکی از سهمیه‌های ثابت خودش را در دو فصل آینده از دست می‌دهد و با سهمیه ۲+۲ در رقابت‌ها حضور پیدا می‌کند. این حاصل بی‌ثباتی، تغییرات پیاپی در سطح مدیریت و کادر فنی باشگاه‌ها و همچنین کسب نتایج ضعیف در مسابقات قاره‌ای است که جایگاه فوتبال امارات را تضعیف کرده است.

به گزارش تسنیم فردا جلسه کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار و گفته می‌شود ممکن است سهمیه ایران برای فصل آینده ۱+۳ شود.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.