داود رفعتی، رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال اعلام کرد که دوره آموزشی VAR برای داوران ایرانی، از اول مردادماه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، داود رفعتی درباره برگزاری نشست اعضای کمیته داوران با حضور مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال که بعد از ظهر امروز (یکشنبه) برگزار شد، گفت:‌ نشست کمیته داوران با حضور مهدی تاج، ابراهیم شکوری، فریدون اصفهانیان، علیرضا سهرابی، رضا غیاثی، زاهد بحرینی، اسماعیل صفیری، محمدرضا فلاح و طاهره کشتیرانی امروز برگزار شد.

وی ادامه داد: مقرر شد باشگاه‌ها برای فصل جدید لیگ برتر فرایند زیر ساخت VAR را فراهم کنند. همچنین سازمان لیگ محل نصب دوربین‌ها را به ورزشگاه‌ها اعلام کند. در هر ورزشگاه باید ۱۴ دوربین نصب شود.

رفعتی افزود: باشگاه‌های لیگ برتری که میزبان مسابقات هستند، باید تا آغاز رقابت‌ها فرایند زیر ساختی VAR را در ورزشگاه‌های خانگی آماده و آن را به سازمان لیگ معرفی کنند.

رئیس دپارتمان داوران درباره دوره آموزشی سیستم ویدئو چک گفت: قرار بود این کلاس را از اول تیرماه برگزار کنیم که فیفا با زمان برگزاری آن مخالفت کرد و این دوره از اول مردادماه به مدت چهار روز به مدرسی سوبخیدین در مرکز ملی فوتبال آغاز می‌کنیم. سپس دوره‌ای را برای اپراتورهای سراسر کشور برگزار خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که می‌دانیم ۸۰ کشور در دنیا متقاضی دوره VAR هستند و اجرای سیستم ویدئو چک با برگزاری این دوره که زیر نظر فیفاست، آغاز می‌شود. امیدوارم باشگاه‌ها در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام دهند.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )