آرسن ونگر، سرمربی پیشین آرسنال به بازدید از مراحل آماده‌سازی قطر برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ پرداخت و قهرمانی تیم ملی این کشور در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را نیز ستود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روزنامه استاد الدوحه قطر، آرسن ونگر گفت: در طول دوران فوتبالم در جام‌های جهانی زیادی شرکت کردم و همواره برای دیدن بازی‌ها از شهری به شهر دیگر باید پروازها را برنامه‌ریزی می‌کردم. در جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر هر کسی این فرصت را خواهد داشت تا یک اتفاق استثنایی را تجربه کند. تیم‌ها در تمام دوران رقابت‌ها بدون نیاز به سفر طولانی در یک محل می‌مانند. این مسئله به تیم‌ها اجازه می‌دهد از زمان جهت تمرین‌ها و یا استراحت بهره لازم را ببرند.

سرمربی پیشین آرسنال هنگام حضور در محل کمیته عالی پروژه‌ها و میراث جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: عالی است وقتی که می‌بینیم قطر دوران پس از جام جهانی ۲۰۲۲ را نیز مورد توجه قرار داده است. قطر برنامه‌های بسیاری را عملیاتی کرده تا این اطمینان که زیرساخت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ پس از پایان رقابت‌ها نیز بلااستفاده نخواهند ماند، حاصل شود. ساخت و سازها و تجهیزات چشمگیر ورزشی جهت برآورده کردن نیازهای جامعه، جالب توجه است.

آرسن ونگر در خاتمه با اشاره به قهرمانی تیم ملی فوتبال قطر در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ گفت: هیچ‌کس انتظار نداشت قطر چنین دستاورد تاریخی را کسب کند و قهرمان شود. برنامه‌ریزی خوب و تکمیل برخی طرح‌ها از جمله آکادمی اسپایر دوحه نشان‌دهنده اهمیت آموزش و پرورش برای ظهور استعدادهای فوتبال در سنین پایین است. می‌توانم بگویم مدل قطری‌ها در این زمینه شایسته ستایش و دنباله‌روی است.

کمیته ساماندهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر: برنامه ما برگزاری جام با ۳۲ تیم است اما آماده مذاکره هستیم

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )