برانکو ایوانکوویچ گفت: تنها تیمی در آسیا هستیم دو سال پیاپی به مرحله نیمه نهایی صعود کردیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار فردای پرسپولیس مقابل سپیدرود رشت گفت: یک بار دیگر برد مقابل الدحیل را به شاگردانم تبریک می‌گویم. ما تنها تیمی در آسیا هستیم که دو سال پیاپی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کردیم.

برتری مقابل سپیدرود مهر تأییدی بر پیروزی ما در دیدار قبلی است

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با السدی بازی داریم که در مرحله گروهی با پرسپولیس همگروه بود و حضور هر دو تیم در این مرحله از رقابت‌ها نشان می‌دهد که در چه گروه سختی قرار داشتیم. خواستم همین جا صمیمانه و بار دیگر از هواداران‌مان به خاطر حمایت‌شان در بازی الدحیل تشکر کنم. انتظارم این است که بازیکنانم در سایه همین برد انگیزه خود را حفظ و فردا با تمام توان‌شان مقابل سپیدرود بازی کنند تا برد بازی فردا مهری بر تأیید برد بازی قبلی ما باشد. این را می‌دانید که ما همیشه نهایت احترام را برای حریف‌مان قائل هستیم و از این رو جایگاه سپیدرود فرقی به حال ما نخواهد کرد.

سپیدرود با کریمی راه خودش را کم کم پیدا می‌کند

برانکو تصریح کرد: همه ما می‌دانیم سپیدرود شروع نه چندان جالبی در لیگ داشت، اما با علی کریمی راه خودش را کم کم پیدا می‌کند. حضور علی کریمی و دستیارانش باعث شده است این تیم روند خوبی را در پیش بگیرد و کم کم اوضاع خود را کنترل کند. انتظار حریف بهتری را نسبت به شرایط گذشته این تیم در بازی فردا داریم. شاید تیم حریف دلایلی برای خوش‌بینی خودشان از بازی فردا داشته باشند، اینکه فکر کنند ما به خاطر بردی که مقابل الدحیل کسب کرده‌ایم هنوز در فکر این برد هستیم و می‌خواهند از این شرایط استفاده کنند. سپیدرود فصل پیش خوب بود و آن‌طور که به من اطلاع دادند بازیکنان این تیم از بازگشت علی کریمی خیلی خوشحالند و همین مورد هم به آنها انگیزه بیشتری داده است تا فردا با شرایط بهتری به مصاف ما بیایند.

ماهینی را در میدان نداریم و حضور نوراللهی و عالیشاه هم قطعی نیست

وی گفت: سپیدرود اکثر نفرات فصل پیش خود را حفظ کرده و امین منوچهری و یعقوب کریمی را نیز در این فصل به خدمت گرفته است. آنها در تعطیلات فرصت داشتند تا خود را پیدا کنند. دیدید مقابل ملوان که رقیب سنتی‌شان هست چقدر خوب بازی کرده و نتیجه لازم را گرفتند؟ برای ما هم بازی با الدحیل اهمیت زیادی داشت. از لحاظ برنامه‌ریزی و شرایط روحی روانی در وضعیت خوبی به سر می‌بریم و می‌خواهیم همین روند را ادامه دهیم، اگرچه ماهینی را برای بازی فردا در میدان نخواهیم داشت و بازی کردن نوراللهی و عالیشاه هم قطعی نیست. بشار با مصدومیت خود را به بازی با الدحیل رساند. کادر پزشکی خیلی تلاش کرد او و ماهینی را به بازی قبل برساند و باید دید در روزهای آینده شرایط آنها به چه شکل خواهد بود.

در فاز اول باید ریکاوری خوبی داشته باشیم

برانکو در ارتباط با بازی‌های سختی که در فاصله کم پیش روی پرسپولیس قرار دارد، خاطرنشان کرد: قطعاً این برنامه‌ریزی برای ما مشکل‌ساز است، اما بازیکنان ما آماده‌اند و این آمادگی را در بازی‌های قبل نشان داده‌اند. ما در فاز اول باید ریکاوری خوبی داشته باشیم، چرا که بازی‌ها با حداکثر سرعت برگزار می‌شود و هر یک از آنها برای ما ارزش یکسان دارد. در حال حاضر هم بازی با سپیدرود برای ما بسیار مهم است.

فردا خودتان خواهید دید که ما با چه ترکیبی به میدان می‌آییم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این سؤال که آیا قصد دارد در بازی فردا به چند بازیکن جوان تیمش میدان دهد یا خیر، اظهار داشت: فردا خودتان خواهید دید که ما با چه ترکیبی به میدان می‌آییم. همه نفراتی که در تیم ما حضور دارند بازیکن مهمی برای پرسپولیس به شمار می‌آیند. همه آنها وظیفه دارند طوری تمرین کنند که اگر حتی یک دقیقه فرصت بازی داشتند بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.

برانکو با بیان اینکه برای هر بازی آمادگی تغییر سیستم را دارند، عنوان کرد: بازیکنان ما دوست دارند به آمادگی بازی در هر شرایطی را دارند چون همه آنها از بازی کردن لذت می‌برند. هر مسابقه شرایط خاص خودش را دارد و ما هم فلسفه و دیدگاه خاص خودمان را داریم دیدگاهی که باعث شده در چهارمین سال متوالی خود را در بهترین شرایط نشان دهیم. نمی‌توانیم پیش بینی کنیم که در هر بازی چه شرایطی پیش می‌آید. این بازیکنان هستند که باید طوری آماده شوند که در طول بازی خواسته‌های کادر فنی را اجرا کنند و بعضی وقت‌ها به شکل عالی و همانند دیدار با الدحیل این کار را انجام می‌دهند. برخی مواقع هم به شکل ضعیف‌تری این کار را انجام می‌دهند. مهم این است که آنها هیچ وقت ناامید نشوند و در سخت‌ترین شرایط نیز دلسرد نشده و برای تغییر نتیجه تلاش کنند.

فلسفه علی کریمی بازی تدافعی نیست

وی در واکنش به تدافعی بازی کردن احتمالی سپیدرود در بازی فردا یادآور شد: طبیعی است همه تیم‌هایی که مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرند به دنبال نباختن باشند، اما من می‌دانم که فلسفه علی کریمی این‌طور نیست. او سعی می‌کند فلسفه و روش بازی تیمش را نسبت به قبل عوض کند، اگرچه این اتفاق به سرعت رخ نمی‌دهد و نیاز به زمان دارد. کریمی را از زمانی که بازیکن بود می‌شناسم. همچنین فصل پیش که به عنوان مربی کارش را شروع کرد. او نشان داد که تیمش تهاجمی بازی می‌کند. او خودش بازیکن رو به جلو بود. واکنش ما در زمین مشخص است، اما از فلسفه کریمی هم شناخت داریم.

منشا و علیپور در بازی با الدحیل مثل شیر ظاهر شدند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه در بازی پرسپولیس و الدحیل، گادوین منشا با ۱۲ کیلومتر دوندگی آمار بیشترین دوندگی را در زمین داشت و کوکه بازیکن اتلتیکو مادرید با همین آمار دونده‌ترین بازیکن دیدار اخیر اتلتیکومادرید و موناکو در لیگ قهرمانان اروپا شناخته شد و این موضوع نشان می‌دهد که در حد تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان اروپا آماده شده است، گفت: واقعاً این سؤال شما و چنین پیگیری جای تشکر دارد و اینکه چنین اطلاعاتی را به مردم می‌دهید. من موافق نظرتان هستم. منشا و علیپور در بازی با الدحیل مثل شیر ظاهر شدند. پاس‌های بسیار زیاد آنها مدام روی دروازه الدحیل خطر ایجاد می‌کرد. آنها به بهترین شکل روی حریف فشار آوردند و دیدید گل‌های دوم و سوم ما با استارت‌های ۵۰ متری این بازیکنان به وجود آمد. علیپور به بهترین شکل مدافع حریف را جا گذاشت و موفق به زدن گل دوم شد و منشا هم با یک استارت عالی ۵۰ متر را طی کرد و با یک کنترل عالی ضربه نهایی را وارد دروازه کرد. البته که آمادگی جسمانی فاکتور بسیار مهمی در فوتبال دنیاست و فکر می‌کنم این آمادگی بدنی را بازیکنانم در دو بازی تهران و دوحه به بهترین شکل نشان دادند.‌

قطعاً لیگ برتر ایران از لیگ قطر، امارات و حتی از بهترین لیگ‌های آسیا هم بهتر است

برانکو در واکنش به سؤال دیگر خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه برخی مربیان همچنان نظرشان این است که لیگ ایران کیفیت لازم را ندارد و بازیکنان را تشویق به لژیونر شدن می‌کنند، اظهار کرد: من موافق این نظر نیستم. در تمام بازی‌هایی که تیم ملی در جام جهانی ارائه کرد، کاملاً مشخص بود بهترین‌های تیم ملی بازیکنان لیگ برتری بودند. قطعاً لیگ برتر ایران از لیگ قطر، امارات و حتی از بهترین لیگ‌های آسیا هم بهتر است. همه ما تلاش می‌کنیم کیفیت لیگ‌مان را بالا ببریم و این کار ساده‌ای نیست. ما نسبت به فصل پیش بیش از چهار بازیکن اصلی‌مان را از دست دادیم، سروش به قطر رفت، رامین رضاییان راهی بلژیک شد، وحید امیری به ترکیه رفت، فرشاد احمدزاده راهی لهستان شد، صادق محرمی به قهرمان کرواسی پیوست، طارمی به قطر رفت و ... . همه این بازیکنان در تیم‌های خوبی بازی می‌کنند و این نشان می‌دهد تیم ما چه کیفیت بالایی دارد که این بازیکن‌ها جذب تیم‌های خارجی شدند و همین‌طور دیگر باشگاه‌های ایرانی که کیفیت خود را بالا بردند.

اصرار داریم هجومی بازی کنیم

وی همچنین با اشاره به کارت زردهای متعددی که شاگردانش در بازیهای اخیر پرسپولیس گرفتند گفت: بازیکنان ما در بازی‌ها با انگیزه بسیار زیادی ظاهر می‌شوند و با توجه به اینکه خودمان اصرار داریم هجومی بازی کنیم در چنین شرایطی کارت زرد هم بگیریم، بخشی از بازی است. من قصد اعتراض به داور را ندارم و هیچ وقت به بازیکنانم نمی‌گویم در زمین کاری کنند تا کارت بگیرند، ولی شرایط بازی و استرس حاکم بر آن باعث می‌شود آنها کارت زرد بگیرند.

بحث خداحافظی سیدجلال از بازی‌های ملی بستگی به سرمربی آینده تیم ملی دارد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری در ارتباط با آمادگی بالای سیدجلال حسینی و مطرح شدن بحث خداحافظی او از بازی‌های ملی خاطرنشان کرد: سید پارسال به عنوان بهترین بازیکن لیگ ایران انتخاب شد. حالا به اینکه این انتخاب را به رسمیت بشناسیم یا نه کاری ندارم، اما از نظر من هم او بهترین بود و قطعاً نظر شما هم همین‌طور است. سیدجلال امسال هم بسیار درخشان و عالی ظاهر شده و حتی یک جلسه از تمرینات تیم ما را از دست نداده است. موضوعی که کمک زیادی کرده تا او عملکرد عالی داشته است. او رکوردار قهرمانی در لیگ ایران است و ۱۱۵ بازی ملی در کارنامه دارد. جالب اینکه ۱۰۰ بازی از این ۱۱۵ بازی ملی از بازی این بازیکن در لیگ ایران بوده است. بحث خداحافظی سیدجلال از بازی‌های ملی بستگی به سرمربی آینده تیم ملی دارد. از اینکه سید را به تیمش دعوت کند یا نکند، اما مسئله دیگری که باید به آن اشاره کنم این است که فدراسیون فوتبال برنامه‌ای برای خداحافظی سیدجلال از تیم ملی دارد یا خیر. واقعاً فدراسیون قصد دارد دیداری دوستانه برای بازیکنی که سال‌های زیادی در تیم ملی بوده است ترتیب دهد تا حداقل از این طریق از این بازیکن در لیگ داخلی‌مان تشکر کند یا خیر، اما من وظیفه خودم می‌دانم از طرف همه مجموعه تیمم از سید به خاطر تلاش‌هایش در این سه چهار سال اخیر که نقش زیادی در موفقیت‌های تیم داشته است، تشکر کنم.

برانکو در پایان راجع به اعتراض تیم پرسپولیس به تغییر ساعت این تیم با سفیدرود عنوان کرد: من در این زمینه کاملاً با باشگاهم هم عقیده هستم. البته که در اکثر لیگهای دنیا اینطور است که بازیهای لیگ با صداوسیما و همان تلویزیون هماهنگ می‌شود اما این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که صداوسیما پرداخت قابل توجه و عظیمی را به باشگاه‌ها دارد. عجیب است که من در نشست خبری می‌فهمم بازی تیمم زمانش تغییر کرده درحالیکه از دو روز پیش برای بازی با ساعت اعلام شده برنامه ریزی کرده ایم.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.