در ۴۵ دقیقه نخست اولین بازی گروه هشتم جام جهانی ۲۰۱۸ سامورایی‌ها‌ و کلمبیایی‌ها به تساوی رضایت دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در نخستین دیدار از روز ششم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، امروز (دوشنبه) از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران تیم‌های ملی کلمبیا و ژاپن در ورزشگاه موردوویای شهر سارانسک به مصاف هم رفتند که این بازی در نیمه نخست با تساوی یک بر یک به پایان رسید. گل ژاپن را کاگاوا در دقیقه ۶ از روی نقطه پنالتی و گل کلمبیا را نیز کینترو روی یک ضربه ایستگاهی استادانه در دقیقه ۳۹ به ثمر رساندند.

نیمه نخست این بازی در حالی آغاز شد که خیلی‌ها با وجود نیمکت‌نشینی خامس رودریگس انتظار یک آغاز طوفانی از سوی کلمبیا می‌رفت اما در سناریویی کاملاً متفاوت این ژاپنی‌ها بودند که خیلی سریع و در دقیقه سوم یک حمله را روی دروازه نماینده آمریکای جنوبی ترتیب دادند، حمله‌ای که تمام معادلات را برای کلمبیایی‌ها به هم زد.

در این حمله اوزاکو از بیرون محوطه جریمه شلیکی به سمت دروازه کلمبیا داشت که توسط داوید اوسپینا دروازه‌بان حریف دفع شد اما در ریباند توپ مقابل پای شینجی کاگاوا قرار گرفت و او شلیکی دیگر را برای باز کردن دروازه خالی حریف انجام داد که در میان راه کارلوس سانچس، مدافع حریف بیک خطای هند عمدی مانع از ورود توپ به دروازه شد.

داور اسلوونیایی مسابقه دامیر اسکومینا، هم بلافاصله نقطه پنالتی و کارت قرمز را به کارلوس سانچس نشان داد و به این ترتیب اولین اخراجی جام به نام کلمبیا به ثبت رسید. در ادامه نیز کاگاوا نیز پشت ضربه پنالتی ایستاد و آن را در دقیقه ششم به گل اول بازی تبدیل کرد.

بعد از این اتفاق، کلمبیا با وجود برتری عددی ژاپنی‌ها، حملات خود را آغاز کرد اما ژاپنی‌ها هم در ضدحملات بسیار خطرناک ظاهر شدند و در یکی دو صحنه با اشتباه فاحش مدافعان حریف تا آستانه زدن گل دوم پیش رفتند.

دیگر اتفاق مهم نیمه نخست این بازی، تعویض زودهنگام خوان کوادرادو بال راست یوونتوس به دلیل تکروی‌های بی‌مورد و از دست دادن موقعیت‌های گلزنی کلمبیا بود که خوسه پکرمن او را در دقیقه ۳۰ از میدان خارج کرد و باریوس را به میدان فرستاد. با این تعویض حملات کلمبیا شدت گرفت و این تیم در دقیقه ۳۹ گل تساوی را توسط کینترو و به لطف اشتباه فاحش دروازه‌بان حریف به ثمر رساند. کاواشیوا، دروازه‌بان سامورایی‌های آبی که خیلی دیر برای دفع این ضربه حرکت کرده بود، پس از عبور توپ از خط دروازه موفق به مهار آن شد و تکنولوژی خط دروازه هم باز شدن دروازه ژاپن را تأیید کرد.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.