نشریه انگلیسی از داور بین‌المللی کشورمان تمجید ویژه‌ای کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت نشریه «سان» در گزارشی در مورد داور بین‌المللی کشورمان که یکی از داوران حاضر در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است، نوشت؛ داوری در بالاترین سطح نیاز به تجربه و ثبات دارد که علیرضا فغانی هر دو ویژگی را دارد. این داور ایرانی یکی از ۳۶ داور منتخب برای قضاوت در جام جهانی ۲۰۱۸ است.

فغانی که پدرش هم داور بوده است، پیش از اینکه داور بین‌المللی شود، هفت فصل سابقه داوری در مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران را در کارنامه‌اش دارد. او که سابقه بازی در لیگ‌های سطح پایین ایران را دارد، در ادامه به داوری روی آورد و پس از یک سال قضاوت در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی ایران، نامش در زمره داوران الیت فیفا قرار گرفت.

در حالی که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای اولین بار در تاریخ این رقابت‌ها از کمک داور ویدئویی (VAR) استفاده می‌شود، فغانی در جام کنفدراسیون‌ها یک پنالتی درست را به سود شیلی نگرفت و نپذیرفت که آن صحنه را از طریق تصاویر بازبینی کند.

این داور ایرانی در کارنامه خود قضاوت در فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴، فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۵، فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، فینال جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۵ و فینال مسابقات فوتبال بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ را دارد.

فغانی به طور میانگین در هر بازی ۴.۴۰ کارت (زرد و قرمز) به بازیکنان نشان داده است و انتطار می‌رود قضاوت‌های او در روسیه همراه با کارت‌های زیادی باشد.

او در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل هم حضور داشت و در بازی افتتاحیه بین برزیل و کرواسی به عنوان داور چهارم ایفای نقش کرد.

به گزارش تسنیم، علیرضا فغانی قرار است امشب (یکشنبه) دیدار تیم‌های آلمان و مکزیک از گروه F جام جهانی ۲۰۱۸ را سوت بزند. این بازی از ساعت ۱۹:۳۰ آغاز خواهد شد.

این خبر حدود ۲ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.