کمک‌داور پیشین فوتبال کشورمان با انتقاد شدید از سخنگوی کمیته داوران فدراسیون گفت که مشکل داوری ایران امثال غیاثی هستند.

مرتضی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اتفاقات اخیر در داوری ایران به انتقاد از سخنگوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال پرداخت و گفت: آقای غیاثی وقتی به‌عنوان مستخدم در سازمان تربیت بدنی استخدام شد، در دفتر آقای علیرضا امامی شروع به کار کرد، اما آقای غیاثی! شما که در تیم دارایی، ساک آقای جلال طالبی را به‌عنوان تدارکات جابه‌جا می‌کردی، چگونه شد که رئیس کمیته داوران شدی؟ آیا تحصیلات عالیه داشتی؟ نداشتی. آیا در کشور داوری بزرگی کرده بودی؟ شما کمک داوری بودی که با هزار سلام و صلوات در کنار داوران می‌ایستادی. وقتی در کمیته داوران بودی، همه خوب بودند. وقتی رفتی، همه بد شدند و از همه انتقاد کردی.

وی افزود: آقای غیاثی! شما سال گذشته از آقای کامرانی‌فر انتقاد داشتی که چرا کلاس‌های آمادگی نیم‌فصل را به کیش بردند. شما گفتید در جزیره کیش ارتفاع پایین است و داور باید در شهرهای دیگری مانند تبریز قضاوت کند. انتقاد بزرگی داشتی و گفتی کامرانی‌فر در سطح تدریس کلاس‌ها نیست، اما آقای غیاثی! شما امسال خودت اولین نفر به کیش رفتی و ۵ روز دیرتر هم به تهران برگشتی. آیا آب‌وهوای کیش تغییر کرد یا ارتفاعش رفت بالا؟! شما وقتی پُست داری، همه‌چیز خوب است. الان مشاور شده‌ای و همه‌چیز خوب است. مگر در برنامه ۹۰ از اصفهانیان انتقاد و دعوا درست نکردی که او در کلاس خارجی «فینگیلیش» صحبت می‌کرد؟! چگونه الان آقای اصفهانیان آدم خوب شد ؟ چون شما مشاور شدی و حقوقی از فدراسیون فوتبال می‌گیری.

کمک داور پیشین فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: باید تاسف خورد که افرادی که تحصیلات ندارند و در حال حاضر در یک ساختمانی سرایدار هستند، به‌عنوان مشاور کمیته داوران فعالیت می‌کنند. آقای غیاثی! علی کریمی نه دوست و نه هم صنف من است. او از داوری انتقاد کرده، قبول کنید که داور اشتباه صددرصد کرده است، اما شما همان داور را تشویق کردید و به او بازی صنعت نفت - پرسپولیس را دادید. آقای غیاثی! حمایت‌های بی‌جای شما از برخی افراد باعث شده که داوری ما به اینجا بکشید. آقای تاج همه‌کار برای داوری کرده، اما شماها نمی‌گذارید داوری آرامش داشته باشد. فدراسیون در یکی دو سال همه نوع امکانات به داوران داد، اما افرادی مانند غیاثی آرامش داوری را به هم زده‌اند. اصفهانیان هم متأسفانه به‌خاطر اینکه آن میز را برای خودش نگه دارد، اجازه می‌دهد که امثال غیاثی به او نزدیک شوند. آقای غیاثی! علی کریمی درست می‌گوید و به شما هم ارتباطی ندارد که گذشته او چه بوده است. مهدی تارتار درست می‌گوید که «بر فرض آقای اصفهانیان آدم خوبی است، اما اطرافیانش افرادی هستند که مشکل دارند».

کریمی ادامه داد: آقای غیاثی! واقعاً یکسری مسائل پنهان مانده است. من که الان در داوری نیستم. کثیف، آلوده و فاسد داوری من بودم که الان در داوری دیگر نیستم، اما اجازه حرف زدن دارم. مشکل داوری ایران افرادی مانند آقای غیاثی هستند. آقای تاج! از شما خواهش می‌کنم که اینها را برای همیشه کنار بگذارید. اگر اینها نباشند، جامعه داوری ما پاک‌تر و سالم‌تر خواهد بود. علی کریمی صحبت کرده و حق هم داشته، آقای غیاثی! شما چرا به او ایراد می‌گیرید؟ شما سخنگو شده‌اید؟ نه، شما «چماق به دست کمیته داوران» شده‌اید که فقط علیه مربیان و تیم‌ها صحبت می‌کنید. آقای غیاثی! ببینید جامعه داوری چه نگاهی به شما دارد. اگر می‌خواهی علیه من هم صحبت کنی و بگویی مرتضی کریمی آدم فاسدی بوده، من خودم همه را می‌گویم؛ لازم نیست شما بگویی، ولی باید پاسخگو باشید. اگر دوست دارید بگویید قضیه «ریو» در سال قهرمانی سایپا چه بود؟ آقای تاج! کمیته داوران با وجود این افراد دچار مشکل شده است. شما زحمت می‌کشید و هزینه می‌کنید، اما این افراد به داوری ایران لطمه می‌زنید. حمایت بی‌جا از داوری همین است. داوری که خطا می‌کند را هفته بعد انتخاب می‌کنید و به داوری که چهار هفته محروم کردید پخش مستقیم می‌دهید؛ این ضعف داوری ماست.

وی در پاسخ به این سوال که «منظورش از این داوری که می‌گوید چه کسی است؟»، گفت: بیژن حیدری مگر هفته پیش بازی سپیدرود - استقلال خوزستان نبود؟ پنالتی را به نفع سپیدرود نگرفت و امروز داور بازی صنعت نفت - پرسپولیس شد. حسن اکرمی فردا بازی استقلال - سپیدرود را قضاوت می‌کند، چهار هفته پیش در ورزشگاه آزادی یک پنالتی اشتباه گرفت و چهار هفته محروم شد، آن‌وقت فردا بازی استقلال - سپیدرود را سوت می‌زند.

کمک داور پیشین فوتبال کشورمان یادآور شد: غیاثی نباید علیه علی کریمی صحبت کند. مشکل داوری ما فردی مانند غیاثی شده و داوران می‌ترسند. هر وقت بیرون است، همه‌چیز بد است، اما وقتی می‌آید، پست می‌گیرد و دو سه میلیون حقوق می‌گیرد، همه‌چیز خوب می‌شود. او کجای داوری بود؟ حسن کامرانی‌فر در جام جهانی قضاوت کرده، غیاثی به ایشان ایراد گرفت که او در حد تدریس در کیش نبوده، اما امسال خودش در کیش تدریس کرده! علی کریمی از نفری ضربه می‌خورد که جایگاهی ندارد.

این خبر حدود ۱۱ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )