سرمربی پدیده از علاقه‌مندان مشهدی فوتبال خواست طرفدار تیم‌های همین شهر باشند و نه استقلال و پرسپولیس!

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، رضا مهاجری در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال اظهار داشت: خوشحالیم که یک هفته دیگر در خدمت شما هستیم. امیدوارم همان‌طوری که باشگاه بیانیه داده، بتوانیم فردا بازی خوبی انجام دهیم. شرایط ما سخت شده بود، اما از مدیریت تا بازیکنان همه کنار هم بوده و روزهای سختی را سپری کردیم.

وی افزود: شاید اگر شرایطی که برای ما به وجود آمد، برای تیم‌های دیگر ایجاد می‌شد، وضعیت‌شان سخت می‌شد. بچه‌های ما این روزهای سخت را درک کردند. مدیریت هم تلاش کرد تا مشکلات را به حداقل برساند. اگر غیر از این بود، شاید اوضاع دیگری رقم می‌خورد.

سرمربی تیم فوتبال پدیده خراسان به دیدار هفته هجدهم تیمش برابر صنعت نفت آبادان اشاره کرد و گفت: بازی خوبی مقابل این تیم به نمایش گذاشتیم و بچه‌های ما با پتانسیلی که دارند، نشان دادند که با تلاش و تمرکز می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند. از امروز هم دست روی زانوی خودمان می‌گذاریم و برای بازی با استقلال امیدواریم بتوانیم بازی خوب و بی نقص داشته باشیم. این شرایط نیازمند حمایت است و امیدوارم این اتفاق بیفتد و از شرایط میزبانی‌مان استفاده کنیم. برای بازی فردا رضا خانزاده را به دلیل سه اخطاره بودن و شهاب گردان و اسماعیل نظر را به خاطر مصدومیت نداریم. از کادر پزشکی به خاطر تلاشی که کرد تا برخی از بازیکنان آماده بازی شوند، تشکر می‌کنیم. امیدوارم این تلاش جواب داده و نتیجه خوبی برابر استقلال بیدار شده بگیریم.

مهاجری در رابطه با اینکه تیم‌های استقلال و پرسپولیس در مشهد طرفداران زیادی دارند، گفت: فوتبال مشهد طرفدار دارد. وقتی ۳۰ هزار نفر به استادیوم می‌روند، یعنی علاقه‌مند به فوتبال هستند. سرما و گرما هم در مورد آنها بازدارنده نیست. باید کاری کنیم که تماشاگران جذب ما شوند. ما یکسری ابزار داریم، اما اولویت مشهد باید تیم‌های مشهدی باشد. تماشاگران باید بدانند پدیده و مشکی‌پوشان باید باشند تا استقلال و پرسپولیس به اینجا بیایند و همه لذت ببرند. بنابراین، اولویت اول ما باید تیم شهرمان باشد. تیم‌های استقلال و پرسپولیس به اندازه کافی حمایت می‌شوند.

وی ادامه داد: هیچ وقت قصد توجیه ندارم و همیشه شکست را قبول کرده‌ام. هفته پیش پنج، شش موقعیت از دست دادیم و پنالتی ما را نگرفتند. بسیاری از کارشناسان اعتقاد داشتند که پنالتی‌مان را نگرفتند. بارها از این موقعیت‌ها ضربه خورده‌ایم. این شرایط شاید کمتر برای پرسپولیس و استقلال پیش بیاید. حمایت تماشاگران خیلی مهم است. اگر در بازی مشکی‌پوشان و پرسپولیس تعداد تماشاگران ۵۰ - ۵۰ بود، شاید ورق برای تیم مشکی‌پوشان برمی‌گشت و آنها گل می‌زدند. ما دو، سه هزار هوادار داریم که دست آنها را می‌بوسم، اما باید این سه هزار نفر را به ۱۰،۱۵ هزار نفر برسانیم. ما نیاز داریم این روزها را بگذرانیم. وقتی این پتانسیل وجود دارد، مردم باید نشان دهند به تیم شهرشان علاقه‌مند هستند. اگر این قله‌ها را بگذارنیم، تیمی مانند استقلال خوزستان می‌شویم که قهرمان لیگ شد، هر چند که الان برای نیفتادن می‌جنگد. مدام با بچه‌ها صحبت می‌کنیم که برای بازی‌های مانند دیدار فردا دچار استرس نشوند. چرا هر هفته نباید این شرایط باشد؟

سرمربی تیم فوتبال پدیده خراسان خاطرنشان کرد: بچه‌های ما در نیم فصل پیشنهاداتی از تیم‌های متمول داشتند. وقتی ۶ امتیاز از تیم ما کسر شد، به بچه‌های ما گفتند این تیم شانسی ندارد و مشکلاتش زیاد است و مثلا استقلال و فلان تیم شما را می‌خواهند. با این کارها تمرکز بازیکنان را گرفتند، اما آنها ایستادند، چون تیم‌شان را دوست داشتند. خلعتبری و امین قاسمی‌نژاد سال اولی است که در مشهد حضور دارند و باید حمایت کنیم تا اگر پیشنهادی به آنها شد، رها نکنند و بروند.

مهاجری در رابطه با اینکه چرا بازیکنان ممنوع‌المصاحبه شده‌اند، تصریح کرد: این موضوع را از زبان شما می‌شنوم. شاید خودشان نخواسته‌اند، صحبت کنند. با اینکه مخالف بودم، در یک برنامه که به صورت زنده پخش می‌شد، حضور یافتم.

وی در رابطه با مشکلات فنی تیمش عنوان کرد: به لحاظ فنی شما باید قضاوت کنید. در دیدار برابر استقلال خوزستان روی غفلت گل خوردیم. استقلال خوزستان تیمی نبود که تحت فشار ما را شکست دهد. باید به لحاظ انگیزشی به گذشته برگردیم، این اتفاق هم افتاده و از بازی با استقلال شروع می‌کنیم. باشگاه هم بیانیه داده و به نکاتی اشاره کرده است. باشگاه تلاش می‌کند حتی ۶ امتیاز کسر شده را برگرداند. اینها ما را امیدوار می‌کند.

سرمربی تیم فوتبال پدیده خراسان خاطرنشان کرد: اگر نتیجه‌ای را واگذار می‌کنیم، حتما در آن اشکالی بوده است. هیچ چیزی مطلق نیست و نسبی است. منِ مربی نباید بگویم این مشکلات مانع کارم شده است. بیانیه باشگاه هم این واقعیت را می‌گوید که باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات برطرف شود. مشکلاتی که رخت ببندد و برود.

مهاجری در خصوص پیش‌بینی‌اش از نتیجه بازی فردا گفت: جادوگری با ما تماس گرفت و گفت اگر مبلغی بدهید، نتیجه فردا را می‌گوید. ما هم صندوقی گذاشته، پول جمع کردیم تا به این فرد بدهیم و نتیجه را بگوید (با شوخی و خنده). استقلال تیم خوب و منجسمی شده است. اگر استقلال تیم خوبی شده، ماحصل این است که حاشیه‌ها رفته و تمرکز قوی‌تر شده است. اینها همان بازیکنان هستند. این قضیه هر تیمی را موفق می‌کند. با تیم مقابل حرفی ندارم، ما سه مهره ارزشمند نداریم که به استقلال کمک می‌کنند، اما با این حال هم ما و استقلال کمک می‌کنیم تیم باشیم تا متکی به نفرات.

وی در واکنش به عدم برگزاری بازی در ورزشگاه امام رضا (ع) گفت: این کابوس را یاد ما نیاورید. باید از شرایطی که در اختیارمان است، استفاده کنیم. ما تأثیرگذار نیستیم، اما تبعیت از تصمیمی است که متأسفانه برای ما گرفته شده است. باید از پتانسیلی که داریم، استفاده کنیم، چون به شهرمان کمک می‌کند.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.