حمیدرضا آصفی مشاور بین‌الملل فدراسیون فوتبال می‌گوید چند روز است که ای اف سی جواب قطعی نامه ایران درباره رای صریح بازی تیم های ایران و عربستان را نداده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حمیدرضا آصفی سخنگوی سابق وزارت امور خارجه که مشاور بین الملل فدراسیون فوتبال است ، می گوید در جلسات ای‌اف‌سی و در کمیته مسابقات رای به سود ایران صادر شده بود. او تاکید داشت که یک نفر در آن جلسه کمیته مسابقات ای‌اف‌سی به کفاشیان گفته بوده که اسم ایران از قلم افتاده است ولی رای اولیه به سود ایران بوده است: «ببینید من بگویم که شما نگاه بیاندازید به روزنامه های سعودی مثل عکاظ. دیدید چه حمله هایی کرده بودند. آنها اگر رای به نفع شان بود که این طور حمله نمی کردند. ولی حتی اینفانتینو به کفاشیان تبریک گفته بود. گفته بود حق کشورهاست که میزبان بازی های شان باشند. ولی بعدا شرایط تغییر کرد. نظرشان را تغییر دادند.»

او ادامه داد: «بالاخره رئیس ای اف سی بحرینی است. عربستانیها هم روابط شان با ما معلوم است. بحرین هم همین طور، عربستانی ها هم که هزینه میکنند. الان دو هفته است که ما از ای اف سی خواستیم رای را برای ما بفرستند ولی گفتند دارند انشایش می کنند. این عجیب است!»

کفاشیان هم بعدا روی خط آمد توضیح داد که رای صادر شده براساس دستور قطر بوده و ایران اصلا در آن درخواست نبوده است. ته این ماجرا این بود که کفاشیان در نهایت گفت بعید می داند که رای بازی های در زمین بی طرف شکسته شود.

عادل بعد از این خیلی جدی به کفاشیان انتقاد کرد و گفت از جلسه هیات اجرایی اطلاع رسانی دقیق نداشته و خوب از کشورمان دفاع نکرده است. نایب‌رئیس ای اف سی گفت: «اگر این رای باقی بماند، عربستان و امارات کلا کنار می کشند. این کشورها اسپانسرهای اصلی ای اف سی هستند ، برای همین دارند تصمیم دیگری میگیرند.»

کمی بعد مشخص شد این ماجرای پیروزی ایران در پرونده عربستان و ایران، یک برداشت شخصی از علی کفاشیان بوده است. چیزی که کفاشیان نمی پذیرفت. ولی در نهایت هیچ بند الزام آوری در صورت جلسه درباره این ایران وجود نداشته است.

آصفی در ادامه گفت باید این پرونده را همچنان دنبال کرد و باز هم گفت رای در کمیته اجرایی به سود ایران بوده است اما ایران و عربستان درشرایط برابر نیستند و رئیس بحرینی حتما به آن سمت غش می کند. او سپس درباره حقوق‌بشر سخن گفت.

آصفی و فردوسی پور همچنین در این گفت و گو بحثی داشتند برسر اینکه ای اف سی قرار بوده نمایندگانی به سه کشور بفرستد، آصفی تاکید داشت که ایران هم شامل این حکم ای اف سی می شده است. آصفی در بخشی از حرف هایش به عادل گفت: سفسطه نکنید.

کل تاکید آصفی برای اثبات حرف های تاج درباره بردن پرونده شکایت ایران از عربستان، تبریک اینفانتینو و فدراسیون های فوتبال آسیایی و خشم روزنامه های عربستانی بود. کفاشیان هم تاکید کرد این تبریک صورت گرفته است اما الان ای اف سی دارد رایش را عوض می کند. کفاشیان گفت رئیس فدراسیون فیلیپین و چند فدراسیون دیگر هم به او تبریک گفتند.

عادل تاکید بر این داشت که احتمالا اشتباهی صورت گرفته و تاکید فدراسیونی ها همچنان تئوری توطئه بود. آصفی در نهایت این بحث گفت که برای این رای بار دیگر به دادگاه حکمیت شکایت می کند.

این یعنی باز هم ایران به بازی در زمین های بی طرف تن میدهد و خبری از آن کنار کشیدن و این طور مسائل هم نیست!

این خبر حدود ۱۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )