لینک‌های ارسالی توسط کاربران فوتبالی‌ترین فرستاده می‌شوند و محتوای آنها الزاماً بیانگر دیدگاه مدیریت فوتبالی‌ترین نمی‌باشد. چنانچه لینکی را در تضاد با قوانین سایت می‌دانید، لطفاً به ما اطلاع دهید.
اشکان در این بازی درنیمه دوم به بازی آمد اما با بازی درخشان خود و دادن یک پاس گل (گل اول) و زمینه سازی برای گل دوم (خطا بر روی اشکان و ضربه کاشته که منجر به گل شد) نقش پر رنگی در پیروزی تیم فولام داشت. در لینک ارسال شده نقش اشکان (بازیکن شماره ٢٤) در هر دو گل تیم را می توانید مشاهده کنید. زیر قسمت نام بازیکنان ذخیره روی گل کلیک کنید و گل مورد اول یا دوم فولام را انتخاب کنید. دیگر آمار بازی نیز در همین لینک قابل دستیابی است.
کلا که قابل درک نیست چگونه یک کادر مدیریتی خودش برای بهترین و با اخلاق ترین مربی کشور از ابتدای فصل حاشیه ایجاد میکنه. اما یک نکته مرتبط ,ایسنا خبری کار کرده مجید جلالی در پاسخ به مصاحبه زینی زاده مدیر عامل باشگاه تراکتور سازی تبریز که به صورت فیلم در سایت رسمی باشگاه تراکتور سازی امروز منتشر شد، بعد ازظهر امروز استعفای کتبی خود را به باشگاه تراکتور سازی ارسال کرد. رفتم این مصاحبه را دیدم. آقای زینی زاده در اوایل مصاحبه فارسی حرف میزنه و کم کم ترکی میشه و در نهایت ٢-٣ دقیقه پایانی کامل ترکی صحبت میکنه!!!! مگر زبان رسمی کشور ترکی هست که مصاحبه رسمی روی سایت باشگاه به زبان ترکی ارایه میشه؟! جدا این کادر مدریت لیاقت تیم بزرگی مثل تراکتور را نداره وقتی حتی درک نمیکنه زبان رسمی کشور فارسی هست و بخش زیادی از مخاطب ایرانی ترکی نمیدونه.
ظرف مدت چند دقیقه تمام کامنت هایی که در حمایت از ایسنا در نشر این خبر و حمایت از سید عزیز ما بود تعداد خیلی زیادی منفی گرفتند. کاملا مشخص هست که یک نفر از تخریب گر ها نشسته و داره این کار رو انجام میده. غافل از اینکه حقیقت را پنهان نمیشه کرد حتا با تقلب. هر کس با خبر و نحوه کامنت ها و توزیع آماری آشنا باشه خیلی راحت میتونه بفهمه وقتی که ظرف ١٠ دقیقه تمام کامنت های که از یک جنس و یک عقیده بودن به تعداد خیلی زیاد منفی بهشون داده میشه، یک نفر داره تقلب میکنه. من نمیدونم این چماق دار ها کی از تقلب خسته خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) امروز (چهارشنبه) شاهد اتفاق بسیار زیبایی بود، جایی که کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در این موسسه حضور پیدا کرد و بازوبند کاپیتانی "تیم ملی فوتبال محک" را بر بازو بست. نکونام که پیش از این به همراه ملی‌پوشان فوتبال ایران به دیدار کودکان سرطانی رفته بود و در نامه‌ای پرمهر جواب نامه کودکان این موسسه را داده و قول داده بود که بار دیگر به دیدن‌شان برود، امروز به قولش وفا کرد و با حضورش در موسسه، موجی از شادی را در بین کودکان و کارکنان این موسسه به وجود آورد.
دوستان عزیز اخیرا در صفحات اینترنتی پست های در مورد یکی از مدل های ایرانی که در سال ٢٠١٣ از برندگان جایزه ملکه زیبایی منتشر شده که یکی از کاربران عزیز پرسپولیسی هم عکسی از این مدل ایرانی را در فوتبالی ترین پست کردند. اینکه تیم های محبوب ایران عزیز طرفداران ایرانی زیادی از سراسر دنیا دارند بر همگان واضح هست. اما کامنتی که کاربر عزیز پرسپولیسی زیر عکس این مدل ایرانی گذشته (که بر اساس اطلاعات صفحه فیس بوک گلسا سرابی است) حاوی اغراق هایی است که لازم برای کاربر های عزیز فوتبالی ترین صفحه فیس بوک مورد نظر را لینک کنم. امیدوارم دوستان مطالب این صفحه رو که در آن گلسا معرفی شده و افتخارات و جوایزش در آن ذکر شده را بخونند و ببینند که افراد گاهی دوست دارند خودشون رو بزرگتر از اون چه هستند نشون بدهند. به جز صفحه فیس بوک ایشون هیچ جای دیگه اسمی از ایشون و المپیاد ریاضی پیدا نمیکنید. در صفحه فیس بوک ایشون گفته که در المپیاد ریاضی در زمان تحصیل شرکت کردند!! خیلی خیلی ببخشید رتبه های تک رقمی کنکور و مدال آور های جهانی المپیاد کشور طرفدار پرسپولیس، استقلال و یا تیم های دیگه هستند، اما اینکه فردی شرکت کردن در یک المپیادی که موفقیت آمیز نبوده را به عنوان سوابق و جوایزی که برده ذکر کنه، مشخص است که نیاز به بزرگ نمایی داره. اینکه کسی که برنده جایزه ملکه زیبایی شده اما در لیست افتخاراتش شرکت در مسابقه المپیاد ریاضی را ذکر کرده نشان از بزرگی این المپیاد داره نه از فردی که به صرف شرکت در مسابقه، اون را در لیست افتخاراتش قرار میده. یا اینکه وقتی برنده شدن در مسابقات والیبال، شنا و بسکتبال در سطح مدرسه در لیست افتخارات گلسا قرار داره، نشون میده حتی خود گلسا میدونه ارزش افتخارات ورزشی حتی در سطح مدرسه چیزی هست که در ردیف جایزه ملکه زیبایی بر شمرده میشه. به هر حال دوستان پرسپولیسی عزیز افراد را بیش از اونچه هستند بزرگ نکنید. (رفرانس صفحه فیس بوک گلسا سرابی) من با تمام وجود به این هموطن احترام میگذارم و امیدوارم در مسابقات مدل های زیبایی و حرفه فیلم که از علایق ایشون هست موفق باشند. و خوشحال هستم که خود گلسا به نحوی تایید میکنه ملکه زیبایی شدن ارزشی بیش از شرکت در مسابقات علمی یا برنده شدن در مسابقات ورزشی نداره.
مدیرعامل پرسپولیس در ادامه تیر انتقادش را به سمت محمدجعفر کامبوزیا نشانه رفت و با لحن بسیار تندی درباره صحبت‌های او در مورد مسائل مالی پرسپولیس افزود: کامبوزیا نه من را دیده و نه پرسپولیس را. او دیوان محاسبات هم نیست که چنین حرف‌هایی می‌زند. زمانی که به پرسپولیس آمدم، مدیران قبلی‌اش را نکوبیدم. یک سال و نیم در این باشگاهم و مدیران قبلی را پیشکسوت خودم می‌دانم اما کسی که نه به باشگاه آمده و نه چیزی را دیده و نه رفته، این حرف‌ها را می‌زند. این که عقلانیت نیست. آدم باید در حرف‌هایش تعقل کند. کامبوزیا هنوز نیامده اما فضایی درست کرده که نمی‌دانم از کجاست. کامبوزیا را روی کاغذ آورده‌اند تا پرسپولیس را به حاشیه ببرند. کاری ندارم چه کسی او را آورده است. اما چه کاره‌ای که راجع به پرسپولیس صحبت می‌کنی؟ نه مدیرعاملی و نه عضو هیات مدیره. چرا سرمربی و بازیکن من را می‌کوبی؟ چرا آدمی را می‌آورید که این طوری حرف بزند؟ از فضای دروغ و ریا خسته‌ام و اگر شما را قبول ندارم، محکم می‌گویم. پشه‌ای روی درخت نشست و بعد به درخت گفت می‌خواهم بلند شوم. درخت در جواب به او گفت، آمدنت را هم نفهمیدم، چه برسد به بلند شدنت.
روز گذشته تعدادی از کودکان محک در نامه‌ای به جواد نکونام از او به خاطر صعود تیم ملی به جام جهانی تشکر کردند. در این نامه آمده: "عمو جواد ما بچه‌های محک دیشب که داشتیم با مامان، بابامون و پرستارا و بقیه دوستامون فوتبال رو تو بیمارستان نگاه می‌کردیم خیلی جیغ زدیم و داد کشیدیم. محمد همش می‌پرید بالا و نرگس هم همش می‌ترسید گل بخوریم اما نخوردیم و بردیم و ما خیلی خوشحال شدیم. تازه بعد از فوتبال هم خیلی‌هامون به دوستامون اس ام اس دادیم و گفتیم که شما که کاپیتان تیم ملی هستی و قهرمان شدی و رفتی جام جهانی، دوست مایی و چند وقت پیش اومده بودی بیمارستان پیش ما. به هم تیمی ها و دوستات هم بگو که آفرین خیلی خوب بازی کردین و به عمو قوچانی هم بگو تو برزیل هم یه عالمه گل بزنه. ما هم همیشه تلاش می‌کنیم قهرمان بشیم. برامون دعا کن تا به سرطان هزار تا گل بزنیم. ممنون که دوست مایی «سعید، محمد حسین، مهسا، مهدیه، یاسین، محمد، عبدالله، دنیا، مرضیه، روژان، معصومه، رضا» تعدادی از کودکان محک» -------------------------------------------- جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی فوتبال در نامه‌ای به کودکان سرطانی محک از آنها تشکر و به نامه‌شان پاسخ داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نامه که به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، آمده: "دعای دستان کوچک شما در حماسه اولسان به ما آنقدر دلگرمی داد که توانستیم کره ای‌ها را در خانه‌شان ببریم و شما و مردم را شاد کنیم. من هم به داشتن برادران و خواهرانی مانند شما افتخار می‌کنم و به بچه‌های تیم ملی گفته‌ام که دوستانی مثل شما داریم و برای پیروزی تیم ملی دست به دعا شده‌اید. سعید، محمد حسین، مهسا، مهدیه، یاسین، محمد، عبدالله، دنیا، مرضیه، روژان، معصومه، رضای عزیز! ما به شما قول دادیم به جام جهانی صعود می‌کنیم و به وعده‌مان عمل کردیم. شما هم باید قول بدهید که سرطان را آنقدر دریبل بزنید که دیگر هیچ ردی از آن باقی نماند. من همیشه به یاد شما هستم و مطمئن باشید خیلی زود در همین هفته دوباره به دیدن‌تان می‌آیم و برای دیدن روی ماه شما لحظه شماری می‌کنم. به شما قول می‌دهم که با دیگر بازیکنان تیم ملی در جام جهانی نیز سربلند باشیم، به شرطی که دلگرمی شما را با تمام وجود حس کنیم و دعای گرمتان همیشه همراه ما باشد. شما را از صمیم قلب دوست دارم و برای سلامتی شما همیشه دعا می‌کنم. برادر شما جواد نکونام"
تیم فوتبال کره جنوبی موفق شد با نتیجه یک بر صفر ازبکستان را شکست دهد و به صدر جدول گروه اول مسابقه‌های انتخابی جام جهانی راه پیدا کند
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۷ Sotakbar - ISNA (۳۰ of ۳۰).jpg کاپیتان فصل گذشته پرسپولیس از مسوولان این باشگاه خواست شأن و احترام کریمی را حفظ کنند. مهدی مهدوی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره پیامی که شب گذشته به نقل از او در یکی از سایت‌ها و برای علی کریمی منتشر شد، گفت قبل از هر چیز باید بگویم که از اتفاقاتی که روز جمعه بین مدیر عامل پرسپولیس و کریمی رخ داد خیلی ناراحتم. قصد نداشتم به این ماجراها ورود کنم اما متاسفانه یکی از سایت‌ها از قول من پیامی منتشر کرد که باید توضیحاتی درباره آن بدهم. وی گفت: اول این که من ایران هستم نه آلمان. چگونه می‌گویند که من از آلمان پیام فرستاده‌ام. منبع دریافت پیام آنها کجاست وقتی با من هیچ صحبتی نکرده‌اند؟ خیلی متاسفم که بعضی افراد خودسرانه پیام منتشر می‌کنند. قطعا این گونه کارها نه به نفع علی کریمی است نه به نفع پرسپولیس. بلکه ممکن است مشکلاتی را برای کریمی به وجود بیاورد و حتی شاید عدم نتیجه‌گیری احتمالی پرسپولیس در آینده به علی کریمی و حواشی به وجود آمده ربط داده شود.
علی کریمی در پرسپولیس می ماند؟ این سوال بزرگی است که ذهن هواداران این تیم را مشغول خود کرده است. شاید بهتر باشد بعد از اتفاقاتی که برای مهدوی کیا افتاد برای کریمی بهترین تصمیم گرفته شود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، همین چند روز پیش بود که علی کریمی در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد به زودی تیم آینده اش را انتخاب می کند. مصاحبه ای که هواداران این بازیکن را که پس از خداحافظی از فوتبال اظهار نظری نکرده بود، امیدوار کرد. شماره ۸ سرخ ها بعد از شکست مقابل سپاهان در فینال جام حذفی به طور ناگهانی از فوتبال خداحافظی کرد و طرفداران پرسپولیس را که هنوز رفتن مهدوی کیا را هضم نکرده بودند در شوک دیگری فرو برد.
میشائیل بالاک از مهدی مهدوی کیا برای حضور در باز ی خداحافظی‌اش دعوت کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) میشائیل بالاک قرار است ۱۵ خرداد در دیداری نمایشی که با حضور بهترین بازیکنان دنیا برگزار می‌شود، به طور رسمی از فوتبال خداحافظی کند. این دیدار در ورزشگاه لایبزیک برگزار خواهد شد و دو تیم یاران بالاک و ستارگان فوتبال دنیا رودرروی هم قرار خواهند گرفت. بر همین اساس بالاک کاپیتان سابق تیم ملی آلمان از مهدی مهدوی‌کیا کاپیتان سابق تیم ملی ایران و پرسپولیس دعوت کرده تا در این بازی نمایشی در ترکیب تیم بالاک قرار گیرد؛ تیمی که هدایتش بر عهده ژوزه مورینیو خواهد بود.
منصور ابراهیم زاده سرمربی تیم تراکتورسازی شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، منصور ابراهیم زاده، سرمربی پیشین تیم نفت تهران پس از مذاکرات باشگاه تراکتور سازی با وی دقایقی پیش رسما به تراکتور سازی پیوست. یکی از مسئولین باشگاه تراکتور سازی در گفتگو با خبرنگار ایسنا خبر فوق را تایید کرد. به گزارش ایسنا، ابراهیم زاده یکی از سه گزینه پرسپولیس برای فصل بعد بود.
سرمربی تیم ملی سوالاتی را آماده کرده بود که به آمار و اطلاعات لیگ برتر دوازدهم مربوط می شد. گویا کی روش می خواست هم حال و هوای بازیکنانش را تغییر دهد، هم اینکه به آنها نشان دهد چقدر از فوتبالی که در آن حضور دارند، اطلاعات دارند.
هواداران استقلال درحالی با حمله‌ی کادر فنی و کاپیتان استقلال روبه‌رو شده اند که کمترین نقش را در شکست استقلال برابر الهلال داشته‌اند. بگذارید کمی منصفانه‌تر به ماجرا نگاه کنیم. استقلال در طول ۹۰ دقیقه هیچ موقعیت صد در صد گلی را بدست نیاورد و شاگردان قلعه‌نویی تا دقیقه ۹۰ از حمایت بی‌دریغ هواداران استقلال برخوردار بودند. در حالی که کمتر از پنج دقیقه به پایان بازی با استقلال باقی مانده بود، هواداران استقلال شروع به تشویق فرهاد مجیدی کردند اما انصاف این بود که کاپیتان و کادر فنی استقلال این شهامت را داشتند تا شکست برابر الهلال را به ۸۰ هزار هواداری که با وجود ساعت بد بازی به ورزشگاه آمده بودند، نسبت ندهند.(جالب این که ساعت بازی هم به خاطر شاهکار و اشتباه عجیب علی امیری معاون باشگاه استقلال به ساعت ۲۱ موکول شده بود) هوادارانی‌ که در بازی با تراکتورسازی یار یازدهم استقلال از سوی کادر فنی استقلال لقب داده شدند، این روزها با هواداران تیم رقیب مقایسه می‌شوند. امیر قلعه‌نویی در نشست خبری ادعا کرد عملکرد استقلال در خارج از خانه بهتر از بازی‌های داخلی است، صحبتی که با نگاه به نتایج لیگ برتر، درست نخواهد بود. استقلال در رقابت‌های این فصل لیگ برتر در ۱۴ بازی میزبان و در ۱۶ بازی مهمان بوده است. استقلال در بازی‌های خانگی موفق به کسب ده پیروزی و در بازی‌های خارج از خانه تنها هفت بار پیروز شده است. استقلال در داخل خانه تنها یکبار شکست خورده و در خارج از تهران سه بار شکست خورده است. از امیر قلعه‌نویی توقع می‌رفت تا با قبول اشتباهات تاکتیکی مردانش، از هواداران استقلال تقدیر کند و مسئولیت شکست را برعهده بگیرد. تیم او برخلاف الهلال و همین‌طور شرایط تیمش در بازی رفت هیچ فرصت مسلم گلزنی نداشت. اگر قلعه‌نویی از هواداران استقلال به علت پرتاب نارنجک انتقاد می‌کرد، شاید منطقی‌تر بود ولی تشویق دو دقیقه‌ای فرهاد مجیدی در ۵ دقیقه پایانی دیدار استقلال و الهلال، آیا توجیه کننده بازی ضعیف استقلال خواهد بود؟ آیا انداختن توپ به زمین هواداران که از تریبون رسانه‌ای برخوردار نیستند، کاری منطقی است؟
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از گروه چهارم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا دو تیم استقلال ایران و الهلال عربستان در ریاض به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان الهلال عربستان با نتیجه ی دو بر یک مغلوب نماینده ایران شد. در این دیدار همانطور که امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی گفته بود، استقلال ابتدا بدنبال بسته نگاه داشتن دروازه و سپس گلزنی بود با این حال گل دقیقه ۶۸ الدوساری معادلات را بهم زد و استقلال پس از این گل به فاز تهاجمی رفت و در دقیقه ۸۰ پژمان منتظری کار را به تساوی کشاند. در ادامه آرش برهانی با گلزنی برای استقلال، حساب کار را دو بر یک به سود نماینده ایران کرد تا استقلال در صدر گروه مرگ قرار بگیرد.
در این دیدار اشکان دژاگه ملی پوش کشورمان از دقیقه ۷۰ به میدان آمد و زمینه ساز تک گل فولام در این دیدار شد. دژاگه در دقیقه ۷۷ با حرکت زیبای خودش یک کرنر برای تیمش گرفت که این کرنر نیز با ضربه هیوز به تک گل فولام انجامید.
رکورددار گینس به زودی در تهران و دبی رکورد روپایی زدن را تا ۳۰ ساعت افزایش می‌دهد. مهدی حب درویش در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه رکوردشکنی جدیدش گفت: سه شنبه، سوم بهمن قرار است با ۳۰ ساعت روپایی زدن با توپ فوتبال، خود را برای شکستن رکورد « دَن » آماده کنم. این رکوردشکنی را در پارک شهریار راس ساعت ۱۱ آغاز می کنم و تا ساعت ۱۸:۳۰ چهارشنبه به اتمام می رسانم و آنطور که اطلاع دارم رئیس هیات فوتبال شهریار و چند عضو تربیت بدنی بر این رکوردشکنی نظارت دارند. این رکورد پیش از این به مدت ۲۶ ساعت در اختیار « دن » که فردی انگلیسی است، قرار داشت و در گینس ثبت شده است.
دلیل مرگ بازیکن جوان سرخپوشان گرگان ایست قلبی اعلام شده است. طاهره آلوستانی دروازه بان اول این تیم که در رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور حضور داشت، شب ٢٤ دی به علت عارضه سکته قلبی در منزل مسکونی اش در گذشت. مرحومه آلوستانی، متولد ۱۳۶۶ بود که از سال ۱۳۸۳ فعالیت ورزشی خود را آغاز کرد و در رقابت های فوتبال از دروازه بانان مطرح کشور در بخش بانوان بود.
"هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با استعفای محمد رویانیان مخالف است". این را محمد حسین نژاد فلاح می‌گوید و ادامه می‌دهد "کارهای زیادی مانده که باید انجام شود."
اردوی تیم ملی فوتبال بانوان در شرایطی کار خود را از امروز در کمپ تیم های ملی آغاز کرده که در بین لیست ۳۰ نفره خود افرادی همچون بیان محمودی و کتایون خسرویار به چشم می‌خورند؛ بازیکنانی که تیمی در لیگ ندارند اما هنوز هم گزینه کاستا در تیم ملی هستند. حال این سوال مطرح است براساس چه معیاری توانایی این بازیکنان برای حضور در تیم ملی سنجیده شده وقتی آنها در لیگ برتر حضور ندارند؟! به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اردوی تیم ملی فوتبال بانوان ایران قرار است از امروز در کمپ تیم‌های ملی با حضور ۳۰ بازیکن دعوت شده آغاز شود. این در شرایطی است که هلنا کاستا، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال بانوان بزرگ‌ترین غایب این مرحله از اردوست و بنا به گفته نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال دو روز آخر این مرحله اردو خود را به کمپ تیم ملی خواهد رساند اما نکته قابل توجه در این اردو به جز غیبت سرمربی پرتغالی،‌ اسامی دعوت شدگان است که برخی از آنها هر چند بازیکنانی نام آشنا محسوب می‌شوند اما چند وقتی است که کمی دور از مستطیل سبز فوتبال ایستاده اند.
ایمون زاید به طور قطعی تیم فوتبال آلومینیوم هرمزگان پیوست و همراه این تیم به اهواز می‌رود. حسین جباری زاده، مدیرعامل باشگاه آلومینیوم هرمزگان با اعلام این خبر به خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: مذاکرات نهایی را با این بازیکن انجام دادیم و ایمون زاید که یک بامداد امروز (جمعه) وارد تهران شده، امروز عصر همراه با تیم آلومینیوم عازم اهواز می‌شود. پس از آن به بندرعباس بر می گردیم و اقدامات نهایی برای عقد قرارداد با او تا پایان فصل را انجام می‌دهیم.
هفته پنجم لیگ برتر فوتبال بانوان با پیروزی استقلال مقابل پالایش و گاز ایلام به پایان رسید. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در هفته پنجم لیگ برتر فوتبال بانوان، فولاد نورد کوه سیرجان مقابل شهرداری ارومیه به تساوی ۲ بر ۲ رسید و استقلال تهران که در پایتخت به مصاف پالایش و گاز ایلام رفته بود، توانست مهمان خود را ۲ بر صفر شکست دهد. در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال بانوان شهرداری بم کرمان در صدر قرار دارد و تیم‌های ملوان و استقلال در رده‌های دوم و سوم ایستاده‌اند.
تنها نماینده زن ایران در رشته یخ‌نوردی که قرار است امروز(چهارشنبه) برای حضور در مسابقات جهانی این رشته عازم کره‌جنوبی شود، امیدوار است که در اولین تجربه بین‌المللی خود بتواند نتیجه قابل قبولی را کسب کند. زهره عبدالله‌خانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره چگونگی حضورش در رشته یخ‌نوردی گفت: من این ورزش را از سال ۸۲ آغاز کردم و پیش از آن که یخ‌نوردی را آغاز کنم سنگ‌نورد بودم تا این که در یک دوره کارآموزی مقدماتی و پیشرفته یخ‌نوردی شرکت کردم و پس از آن احساس کردم که این رشته برایم جذاب است حالا حدود سه سال است که به صورت حرفه‌ای یخ‌نوردی می‌کنم.
ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا با کسب چهارمین توپ طلای پیاپی نام خود را در تاریخ فوتبال جهان جاودانه کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال جهان که در نیون سوئیس برگزار شد، مطابق انتظار بسیاری از کارشناسان، لیونل مسی، مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا، با کنار زدن رونالدو و هم‌تیمی‌اش اینیستا بار دیگر عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان و جایزه توپ طلا را از آن خود کرد. پیش از این مسی در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ نیز این عنوان را به دست آورده بود.
تیم فوتبال ازبکستان جایزه تیم جوانمرد سال ۲۰۱۲ را کسب کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی فوتبال ازبکستان یکی از حریفان تیم ملی ایران در مرحله‌ی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل توانست درمراسم برترین‌های فوتبال جهان در نیون سوئیس جایزه بازی جوانمردانه را کسب کند. این جایزه را علی بن الحسین نایب رییس فیفا به سران فوتبال ازبکستان که در این مراسم حاضر بودند اهدا کرد. این تیم پیش از این در مراسم بهترین‌های آسیا نیز جایزه بازی جوانمردانه قاره را به دست آورده بود.
برترین گل سال را میرسلاو استاچ از آن خود کرد.
ابراهیم قاسمپور درباره شکایت خود از باشگاه مس کرمان به ایسنا گفت: ابتدا باشگاه مس کرمان از من شکایت کرده و دلیل شکایت را امتناع من از نشستن بر روی نیمکت تیم در بازی با سپاهان اصفهان ذکر کرده است. این در حالی است که من هیچ گاه نگفته‌ بودم بر روی نیمکت نمی‌نشینم و دستیار بنده چنین ادعایی را مطرح کرده بود و در خود شکایت نامه تنظیم شده از سوی باشگاه هم به این مطلب اشاره شده که دستیار من، این ادعا را مطرح کرده است و از گردن من این مطلب ساقط است. زمانی که قرارداد من فسخ نشده و تسویه حساب نکرده‌ام چگونه سرمربی جدید به باشگاه می‌آید؟ لوکا بوناچیچ بدون داشتن کارت چگونه بر روی نیمکت تیم مس نشسته است؟
با پیگیری وزارت ورزش و جوانان و موافقت دولت ورزشگاه‌های کشوری و درفشی‌فر در اختیار باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس قرار گرفتند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی وزیر ورزش و جوانان و موافقت دولت برای حمایت از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، ورزشگاه‌های کشوری و درفشی‌فر با تمام امکانات در اختیار باشگاه‌های سرخابی قرار گرفتند تا این تیم‌ها بتوانند از همه امکانات و تجهیزات این ورزشگاه‌ها بهره‌برداری کنند. پیش از این در دوره محمد علی آبادی مجموعه‌های ورزشی انقلاب، آزادی، شیرودی و کشوری زیر مجموعه شرکت توسعه و نگه‌داری اماکن ورزشی قرار گرفته بود که با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی وزارت ورزش و جوانان دوباره مدیریت این مجموعه‌ها در اختیار وزارتخانه قرار گرفت.
لیگ برتر فوتبال بانوان با پیروزی ملوان بندر انزلی و توقف استقلال مقابل دلوار کشتی بوشهر ادامه یافت. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در هفته چهارم دور برگشت لیگ برتر فوتبال بانوان تیم ملوان بندرانزلی مقابل ویژن فارس ۶ بر صفر پیروز شد و تیم پالایش گاز ایلام ۴ بر صفر مقابل ارومیه به پیروزی رسید. همچنین پاس همدان که مقابل حریف کرمانی خود قرار گرفته بود، با نتیجه ۵ بر یک مقابل سیرجان شکست خورد و دلوارکشتی بوشهر توانست استقلال تهران را با نتیجه ۲ بر یک از پیش رو بردارد. همچنین تیم آینده سازان اصفهان دو بر صفر از سد سرخ پوشان گرگان گذشت.
مهاجم پیشین بایرن مونیخ در گفت‌وگو با پایگاه اینترنتی فدراسیون جهانی فوتبال درباره آغاز مربی‌گری‌اش و همچنین شانس ایرانی‌ها برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ صحبت کرد.
سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس از رسانه‌ها خواست تا پیش از جلسه روز دوشنبه کمیته فنی از گمانه‌زنی درباره آینده کادر فنی این تیم پرهیز کنند. سعید شیرینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،اظهار کرد: با توجه به اینکه جلسه کمیته فنی روز دوشنبه برگزار می‌شود، لذا با توجه به اینکه تمرینات تیم از فردا آغاز می‌شود، رویانیان تصمیم گرفته تا پیش از جلسه کمیته فنی تمرینات تیم زیر نظر یحیی گل محمدی برگزار شود. وی افزود: طبیعی است که پس از نتایج ضعیف تیم در نیم فصل نخست و جایگاه تیم سرمربی تیم باید توضیحاتی را درباره این عملکرد ارائه کند، بنابراین جلسه دوشنبه به همین منظور برگزار و تصمیم لازم اتخاذ خواهد شد. از رسانه‌ها می‌خواهیم با توجه به اینکه تصمیم جدیدی گرفته نشده تا زمان برگزاری جلسه کمیته فنی از گمانه‌زنی خودداری کنند.
گل اول برتر از دید مخاطبان سایت تی وی گل، گل Jakub Błaszczykowski از Borussia Dortmund و گل دوم منتخب گل Adil Rami از Valencia است. گل Ibrahima Touré از AS Monaco در رد پنجم قرار گرفته است.
کلیپ یوتوب حاوی گل های بازی سنت ترویدو وسترلو از جمله گل رضا قوچان نژاد است که یکشنبه دوم دسامبر در لیگ دوم بلژیک برگزار شده است. صحنه پنالتی و گل رضا قوچان نژاد را می توانید در دقیقه ٢:٥٠ مشاهده کنید.
کلیپ عملکرد مثال نزدنی رضا قوچان نژاد. این کلیپ کمتر از یک روز گذشته بار گذاری شده و با تشکر از aram۲۱۱۰ که کلیپ رو upload کردن
در خبری در سایت Express.co.uk عنوان شده است که نیل لنون مدیر سلتیک به دنبال جذب کریم انصاری فرد می باشد. در این خبر ذکر شده که تلاش های خود برای جذب کریم انصاری فرد را آغاز کرده اند.
"کریم انصاری فرد بهترین استعداد جوان دنیای فوتبال است که شما در مورد آن هرگز نشنیده اید." این عنوان تیترمقاله ای است که سایت آن را کار کرده است. در این مقاله از کریم انصاری فرد یکی بهترین فوتبالیست های جوان جهان یاد شده است و اسم وی در کنار هرناندز، تیاگو و ویلشر آورده شده است. در این مقاله کریم انصاری فرد را جانشین علی دایی "مهاجم سابق بایرن مونیخ" خوانده و ذکر کرده در کنار پیشنهاد ٥ میلیون یورویی دورتموند، پیشنهاد ٢٠٠ هزار یورویی استیوا بخارست رومانی را رد کرده است. این مقاله تنها دلیل نبودن انصاری فرد در اروپا را خدمت اجباری سربازی عنوان کرده است. این مقاله استعداد انصاری فرد را با ذکر اینکه وی ٤٠ گل زده وی در ١٠٧ بازی رسمی دارد، جابجایی و تحرک وی را مشابه ژاویر هرناندز و قابلیت شکار و حمل توپ در محوطه ١٨ قدم وی را مشابه ون نیسلروی و قدرت سرزنی وی را مشابه هنریک لارسون و تکنیک ضربه زدن وی را مشابه واین رونی عنوان کرده است. همچنین این سایت به ٢٠ گل زاده انصاری فرد در فصل قبل در سایپا و ٧ گل ملی وی اشاره کرده است. این مقاله تاکید کرده است که کریم انصاری فرد پتانسیل این را دارد که به یک گلزن توانا در اروپا تبدیل شود. همچنین در یک کلیپ تصویری ٣ دقیقه ای قابلیت های کریم انصاری فرد و توماس مولر آلمانی مقایسه شده است. این مقاله با این جمله پایان یافته است. "کریم انصاری فرد علی دایی بعدی است؟ بیشتر به نظر می رسد ون نیسلروی بعدی باشد." اخیرا خبری در ایسنا کار شده است که به این مقاله رجوع داده شده است.