لینک‌های ارسالی توسط کاربران فوتبالی‌ترین فرستاده می‌شوند و محتوای آنها الزاماً بیانگر دیدگاه مدیریت فوتبالی‌ترین نمی‌باشد. چنانچه لینکی را در تضاد با قوانین سایت می‌دانید، لطفاً به ما اطلاع دهید.
افشین پیروانی بعلت دریافت رشوه ۳۵۰ میلیون تومانی از فناپ ، ۵ سال محروم شده است
کارلوس کی روش آرام و قرار ندارد .سرمربی تیم ملی بار دیگر و برای پنجمین بار در طول دو هفته به برانکو ایوانکوویچ حمله کرده است. به گزارش عصرایران ، سرمربی تیم ملی ایران در صفحه فیس بوک خود یادداشت جدیدی علیه سرمربی پرسپولیس نوشته است. یادداشتی که نشان می دهد عصبانیت کی روش از برانکو تمام نشده و رو به اتمام هم نیست . سرمربی تیم ملی این بار برانکو را به خیانت متهم کرده است. او به مصاحبه برانکو با یک رسانه کروات اشاره کرده مصاحبه ای که درآن اشاره ای به تیم ملی ایران نشده و برانکو در مورد تیم ملی کرواسی حرف زده است. این بیانیه را بخوانید: دوستان عزیز بسیار جالب است که در رسانه های اروپایی خواندم که آقای برانکو ایوانکوویچ از آماده سازی تیم ملی کشورش، کرواسی، برای رقابت های مقدماتی جام جهانی دفاع کرده است. اینجا چیزی که او در مورد دیدار های دوستانه تیم ملی کرواسی در خارج از تقویم فیفا (از جمله مقابل حریف ما چین) گفته را می آورم. این نقل قول آقای برانکو است:" متاسفانه کرواسی نتایج خوبی نگرفت و در تورنمنت دوستانه اش در چین چهارم شد. اما این مهم نیست زیرا این راه را برای موفقیت های آینده باز می کند. جام جهانی مکانی برای آزمون و خطا نیست و همه تیم ها باید کاملا آماده باشند." آیا این بدبینی و بی صداقتی هوشمندانه از سوی آقای برانکو را درک می کنید؟ به عنوان یک مربی خارجی در ایران، آیا او می تواند توضیح بدهد که چرا این نگرانی را در مورد تیم ملی ایران ندارد؟ می تواند توضیح بدهد که چرا برنامه پذیرفته شده فدراسیون را بایکوت کرد؟ بله، من توضیحش را می دانم: بی صداقتی هوشمندانه! تیم ملی ایران سال ۲۰۱۶ را در موقعیت بسیار خوبی به پایان برد و در گروهش در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۶ صدرنشین است. همه ما مشکلات ساختاری مان را می دانیم اما در نهایت، به صدر گروه رسیدیم و یک گروه بسیار خوب از بازیکنان جوان، باتجربه و متعهد ساختیم. ما نه تنها بهترین تیم آسیا هستیم، بلکه برای تیم ملی ایران پرستیژ بین المللی هم به همراه آوردیم. با توجه به این شرایط، آیا درست است که تیم ملی سال ۲۰۱۷ را با این بحران شروع کند؟ آیا آقای برانکو می تواند منافعی که پشت این حمله وجود دارد و عدم همکاری اش را توضیح بدهد؟ در شرایط مناسب، ما باید از قبل برای دیدارهای مهم آماده شویم. آقای برانکو می تواند این تنش و خیانت را توضیح بدهد؛ در مورد رسیدن ما به نقطه ای که بازیکنانی مانند سردار، جهانبخش و سعید عزت اللهی احساس کردند که باید به این وضعیت انتقاد کنند؟ دوستان عزیز، اجازه بدهید این را به طور واضح اعلام کنم. تیم ملی ما به طور ناعادلانه در شرایط بحرانی قرار گرفته که تبعات جدی ای در آینده ای نزدیک برای آن وجود دارد. در نهایت، اگر تیم ملی نتواند به جام جهانی برسد، مسئول آن کاملا مشخص است؛ برانکو ایوانکوویچ و همه متحدانش در خیانت به تیم ملی. پی نوشت: قطر ۱-۱ مولداوی بله، سایر کشورها برای رسیدن به جام جهانی کار می کنند. اجازه بدهید یاآوردی کنم:" ما به اندازه سطح انتظارات مان پیشرفت نمی کنیم، بلکه به سطح تمرینات مان پسرفت خواهیم داشت."
به گزارش ورزش سه، اتهامات کی روش این بار معطوف به گفت و گوی برانکو با یک رسانه کروات است که منتشر شده است، مصاحبه ای که در آن برانکو درباره حضور تیم سوم کشورش در چین صحبت کرده و کی روش آن را دستاویزی برای حمله قرار داده است. این بیانیه را بخوانید: دوستان عزیز بسیار جالب است که در رسانه های اروپایی خواندم که آقای برانکو ایوانکوویچ از آماده سازی تیم ملی کشورش، کرواسی، برای رقابت های مقدماتی جام جهانی دفاع کرده است. اینجا چیزی که او در مورد دیدار های دوستانه تیم ملی کرواسی در خارج از تقویم فیفا (از جمله مقابل حریف ما چین) گفته را می آورم. این نقل قول آقای برانکو است:" متاسفانه کرواسی نتایج خوبی نگرفت و در تورنمنت دوستانه اش در چین چهارم شد. اما این مهم نیست زیرا این راه را برای موفقیت های آینده باز می کند. جام جهانی مکانی برای آزمون و خطا نیست و همه تیم ها باید کاملا آماده باشند." آیا این بدبینی و بی صداقتی هوشمندانه از سوی آقای برانکو را درک می کنید؟ به عنوان یک مربی خارجی در ایران، آیا او می تواند توضیح بدهد که چرا این نگرانی را در مورد تیم ملی ایران ندارد؟ می تواند توضیح بدهد که چرا برنامه پذیرفته شده فدراسیون را بایکوت کرد؟ بله، من توضیحش را می دانم: بی صداقتی هوشمندانه! تیم ملی ایران سال ۲۰۱۶ را در موقعیت بسیار خوبی به پایان برد و در گروهش در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۶ صدرنشین است. همه ما مشکلات ساختاری مان را می دانیم اما در نهایت، به صدر گروه رسیدیم و یک گروه بسیار خوب از بازیکنان جوان، باتجربه و متعهد ساختیم. ما نه تنها بهترین تیم آسیا هستیم، بلکه برای تیم ملی ایران پرستیژ بین المللی هم به همراه آوردیم. با توجه به این شرایط، آیا درست است که تیم ملی سال ۲۰۱۷ را با این بحران شروع کند؟ آیا آقای برانکو می تواند منافعی که پشت این حمله وجود دارد و عدم همکاری اش را توضیح بدهد؟ در شرایط مناسب، ما باید از قبل برای دیدارهای مهم آماده شویم. آقای برانکو می تواند این تنش و خیانت را توضیح بدهد؛ در مورد رسیدن ما به نقطه ای که بازیکنانی مانند سردار، جهانبخش و سعید عزت اللهی احساس کردند که باید به این وضعیت انتقاد کنند؟
یشکسوت باشگاه پرسپولیس با بیان این که ترس کارلوس کی‌روش باعث باخت ایران مقابل تیم ملی عراق شد، گفت: متاسفانه تیم ملی چه مقابل آرژانتین و چه مقابل بحرین با یک تاکتیک به میدان می‌رود. علی پروین در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم ملی عراق و حذف از جام ملت‌های آسیا، اظهار کرد: متاسفانه تیم ملی ایران در همه بازی‌ها چه جلوی آرژانتین و چه مقابل بحرین به میدان برود با یک سیستم‌ بازی می‌کند و همیشه با یک فوروارد به زمین می‌رود. آخر مگر می‌شود جلوی قطر، بحرین و امارات با یک سیستم‌ بازی کنیم و در مقابل عراق نیز با همان سبک بازی را اداره کنیم. پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، ادامه داد: در این بازی هر موقع از حریف عقب افتادیم، بازیکنان ما خیلی خوب بازی کردند و به دروازه‌ی عراق هجوم بردند، اما همین که گل می‌زدند باز به عقب می‌کشیدند و کار تدافعی را در دستور کار قرار می‌دادند. به نظر من کی‌روش به دنبال گل نخوردن در این بازی‌ها بود. ترس کی‌روش باعث شد که در این بازی بازنده شویم و علی‌رغم تمام شایستگی‌هایمان مقابل تیمی مانند عراق شکست بخوریم و از گردونه رقابت‌ها حذف شویم. حق عراق نبود که در این بازی پیروز شود، اما تاکتیک نامناسب مقابل این تیم و ترسو بودن باعث شد که در نهایت شکست بخوریم. سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، افزود: البته این باخت چیزی از ارزش‌های بچه ها کم نکرد. وقتی من به کارلوس کی‌روش انتقاد کردم ۱۰ تا روزنامه‌ به من هجوم آوردند که چرا این حرف‌ها را می‌زنی؟ خب حالا آخرش را ببینید که چه بر سر تیم ملی ایران آمد. وی درباره تدارکات ضعیف تیم ملی ایران برای حضور در جام ملت‌های آسیا نیز، تصریح کرد: متاسفانه فدراسیون فوتبال با این همه دبدبه و کب کبه نمی‌تواند خرج تیم ملی ایران را بدهد و هدایتی باید به بازیکنان تیم ملی ایران پاداش بدهد. پس فدراسیون فوتبال چه می‌کند؟ چرا فدراسیون و وزارتخانه پول نمی‌آورند تا خرج تیم ملی ایران کنند؟ این درست نیست که تیمی که این همه هوادار دارد و افتخارات زیادی را در آسیا به دست آورده است، کس دیگری هزینه آن را بدهد. به خدا مردم منتظر بودند با شکست تیم ملی عراق به خیابان ها بریزند و شادی کنند، اما با این پاداش دادن‌ها و تدارکات ضعیف مشخص می‌شود که کار به اینجا کشیده می‌شود. پروین خاطر نشان کرد: تنها کاری که بلدیم این بود که کی‌روش تیم را به آفریقای جنوبی ببرد و در آنجا اردو برگزار کند. من نمی‌دانم در آفریقای جنوبی چه خبر است که این قدر اصرار داشتیم که تیم به آنجا برود. وی در پایان درباره نظر خود مبنی بر ادامه کار با کارلوس کی‌روش، گفت: صلاح نمی‌دانم کی‌روش دیگر سرمربی تیم ملی ایران باقی بماند ما این همه پولی که به او می‌دهیم می‌توانیم عملکرد بهتر از این‌ها داشته باشیم، به اعتقاد من یک مربی خوب ایرانی را بیاوریم و تیم ملی ایران را به دستش بدهیم. مطمئنا نتایج بهتری نیز خواهیم گرفت.